Nauczyciel:

Anita Stachowiak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria i Wydarzenia

– 15.06.2018 r. – Wizyta na poczcie
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zawodach, dlatego wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na pocztę. Poznaliśmy zadania i obowiązki listonosza, obejrzeliśmy jego strój,  a także przybijaliśmy pieczątki datownikiem – i wtedy wcale nie byliśmy cicho.

– 28-29.05.2018 r. – Dzień Dziecka
Oj, działo się działo!!! Te dni byłe pełne niespodzianek. W poniedziałek obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez nauczycielki pt. „Rzepka”. Nasze Panie wcieliły się w rolę kota i bociana 🙂 A we wtorek aktywnie spędzaliśmy czas w ogrodzie przedszkolnym: rzucaliśmy do celu, tańczyliśmy, skakaliśmy i zjeżdżaliśmy na dmuchańcach, jeździliśmy na mechanicznych koniach oraz samochodach, otrzymaliśmy kolorowe balony i tatuaże w różnych kształtach. Mogliśmy sobie porysować, pomalować. Miło spędziliśmy ten świąteczny czas 🙂

– 25.05.2018 r. – Warsztaty pszczelarskie
Mieliśmy możliwość obejrzeć pszczoły z bardzo bliska. Kosztowaliśmy miód i wykonaliśmy świeczki z pszczelego wosku.

– 22.05.2018 r. – Taneczny Dzień Rodziny
Ten dzień był niezwykły. Wspólnie z Rodzicami bawiliśmy się w rytmach muzyki celtyckiej. Rodzice równo dotrzymywali kroku swoim pociechom. Na wszystkich twarzach zagościł uśmiech i radość. Dziękujemy za dobrą zabawę!

– 16.05.2018 r. – Mały człowiek, wielki talent
Nikola i Piotrek dzielnie zaprezentowali się recytując wiersze. Choć mieli małą tremę, świetnie dali sobie radę na scenie. GRATULUJEMY!

– 11.04.2018 r. – Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca
Trochę czasu spędziliśmy na przygotowaniach do konkursu. Szanse w grupie 3-latków były bardzo wyrównane. Zatańczyliśmy do muzyki z bajki „Makowa Panienka”. Udało się i wygraliśmy.

– 27.03.2018 r. – Święta tuż, tuż…
Zajęło nam to troszkę czasu, ale się udało… Dzięki wytycznym, które dostaliśmy w liście od Zajączka Wielkanocnego znaleźliśmy drobne upominki.

– 23.03.2018 r. – Siejemy kwiaty
W środę przywitaliśmy wiosnę, a dziś poznaliśmy etapy siania roślin oraz ich pielęgnacji. Zasialiśmy kwiaty. Teraz będziemy o nie dbać i obserwować ich wzrost.

– 21.03.2018 r. – Powitanie Wiosny
Dzisiaj każda dziewczynka przyszła do przedszkola z pięknym wiankiem, a chłopiec niezwykłym kapeluszem. O godzinie 10.30 wybraliśmy  się na wiosenny spacer ulicami Stęszewa, żeby przywitać Wiosnę.

– 16.03.2018 r. – Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego „Gładysiakowie” – warsztaty „Gdzie ten Zajączek?”
Tego dnia pogoda była mroźna i wietrzna, ale twarze dzieci były uśmiechnięte. W ekologicznym ogrodzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Spacerowaliśmy w poszukiwaniu śladów Zajączka, dokarmialiśmy zwierzęta, zdobiliśmy i zbieraliśmy jajka do koszyczków, poznaliśmy zwyczaje wielkanocne oraz historię Zajączka, który przynosi świąteczne prezenty, a na koniec spotkaliśmy się z Zajączkiem Wielkanocnym. Miło spędziliśmy czas.

– 13.03.2018 r. – Konkurs recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji…”
Choć jesteśmy trzylatkami w konkursie recytatorskim wystąpiło 6 dzieci: Staś, Bartek, Jagienka, Piotrek, Nelka i Majka prężnie reprezentowały naszą grupę. Wszyscy dzielnie wystąpili na scenie, recytując wybrane przez siebie wiersze. W nagrodę uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Gratulujemy!

– 08.02.2018 r. – Balik karnawałowy
Ten czwartek był na prawdę wyjątkowy. Wyglądaliśmy troszkę inaczej niż na co dzień. W pięknych przebraniach świetnie się bawiliśmy przy muzyce w towarzystwie Minie. Oglądaliśmy niezwykłe sztuczki w wykonaniu Czarodziejki. Było super!!!

– 23.01.2018 r. – „Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa” – spotkanie z tłumaczem języka francuskiego
Odwiedziła nas mama Władka, która opowiedziała o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że mieszkając w Polsce mówimy po polsku, natomiast mieszkańcy Francji, mały Kajtek i jego babcia (bohaterowie bajki) mówią po francusku. Bardzo miło spędziliśmy czas wykonując prace plastyczne. Dziękujemy Pani Justyno 🙂

– 18.01.2018 r. – „Dzień Babci i Dziadka”
Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercu każdego dziecka, dlatego my ten dzień obchodziliśmy bardzo uroczyście. Na naszych Kochanych Gości czekało mnóstwo niespodzianek. Przygotowaliśmy dla nich: wiersze, piosenki, tańce, mały koncert na instrumentach oraz upominki. Babcie i Dziadkowie wykazali się nie lada umiejętnościami – wspaniale z nami tańczyli. Dziękujemy za mile spędzony czas 🙂

– 19.12.2017 r. – „Spotkanie zimowe”
19 grudnia spędziliśmy dzień z naszymi najbliższymi. W świątecznym nastroju zaprezentowaliśmy Rodzicom i gościom piosenki oraz tańce. Punktem kulminacyjnym była wizyta niezwykłego czerwonego gościa – Gwiazdora, na którego czekaliśmy z dużym utęsknieniem. Chyba byliśmy bardzo grzeczni, ponieważ Gwiazdor przyniósł nam fajne prezenty.
To był wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

– 14.12.2017 r. – „Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa” – warsztaty florystyczne
Odwiedziła nas mama Bartka, która opowiedziała o swojej pracy – jak należy dbać o rośliny oraz jak nimi możemy udekorować nasze domy. Dzięki tym zajęciom mogliśmy wykonać piękne prezenty świąteczne dla Rodziców. Dziękujemy Pani Justyno 🙂

– 06.12.2017 r. – Mikołajki
Przygotowania do odwiedzin tego „czerwonego gościa” były bardzo staranne. Ubraliśmy choinkę, zrobiliśmy łańcuch, zaśpiewaliśmy piosenki – zasłużyliśmy sobie i … odwiedzili nas pomocnicy Mikołaja, którzy wręczyli nam upominki.

– 25.11.2017 r. – Dzień Pluszowego Misia. 

Naszą salę odwiedzili „milusińscy”. Pokazaliśmy pluszakom jak spędzamy czas w przedszkolu. Wspólnie tańczyliśmy i radośnie spędzaliśmy dzień. Podsumowaliśmy także wystawę Pluszowych Misiów, którą mogliśmy podziwiać na korytarzach naszego przedszkola.

– 24.10.2017 r. – Pasowanie na Przedszkolaka. 

W tym dniu dużo się działo: śpiewaliśmy, recytowaliśmy, tańczyliśmy oraz składaliśmy przysięgę… Prezentowaliśmy swoje umiejętności w obecności naszych najbliższych. Staliśmy się prawdziwymi PRZEDSZKOLAKAMI.

– 11.10.2017 r. – Teatr Cieni – Latarenka.
Wybraliśmy się na przedstawienie „Wesoła chatynka”. Poznaliśmy przygody myszki, która zamieszkała w domku z innymi zwierzętami – żabką, królikiem, liskiem i wilkiem. Miło spędziliśmy czas.


– 29.09.2017 r. – Dzień Chłopaka.
Dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat”, złożyły życzenia i obdarowały ich upominkami.

– 20.09.2017 r. – Dzień Przedszkolaka.
Ten dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych przy muzyce oraz w konkurencjach sportowych. Nasze buzie rozświetlał promienny uśmiech.

Informacje

Mamo! Tato!
Zapraszam Cię na Taneczny Dzień Rodziny, który odbędzie się 22 maja 2018 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w moim przedszkolu.
Twój Skarb
 
Kartki z kalendarza
– MAJ 2018 –
16 MAJ – Mały Człowiek Wielki Talent
22 MAJ – Dzień Rodziny – Taneczne Zabawy godz. 10.00
24 MAJ – Zebranie z Rodzicami – Omówienie obserwacji pedagogicznej godz. 16.00
25 MAJ – Warsztaty pszczelarskie
 
Szanowni Państwo!
Proszę, żeby dzieci w miarę możliwości przyniosły na  09.04.2018 r. (poniedziałek):
– chłopcy – ciemne (granatowe, czarne) spodnie;
– dziewczynki – jasne (białe, ecru, szare) rajstopy.
Z góry dziękuję.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo!
Dnia 16 marca 2018 r. (piątek) będziemy mieć wcześniej śniadanie. Proszę, przyprowadzić dzieci do przedszkola na godz. 7.00.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo!
Dnia 16 marca 2018 r. wybieramy się na wycieczkę do Ogrodu Ekologicznego GŁADYSIAKOWIE w Wirach, na warsztaty okolicznościowe ”Gdzie ten Zajączek?”.
Czeka na nas mnóstwo atrakcji:
– Spacer po ogrodzie w poszukiwaniu śladów Zajączka.
– Dlaczego na Wielkanoc prezenty przynosi Zajączek?
– Dokarmianie królików.
– Tajemniczy świat jaj i kurczaków.
– Zdobienie jaj.
– Spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym.
– Szukanie prezentów.
Cena wycieczki 30 zł.
Chętnych Rodziców proszę o podpisanie zgody na wyjazd oraz o wpłatę w/w kwoty do 12.03.2018 r. (poniedziałek).
 
Anita Stachowiak
 
DYŻUR
Szanowni Państwo!
 
W lutym dyżur nauczyciela, który został zaplanowany na ostatni czwartek miesiąca odbędzie się w ostatni wtorek.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo!
 
Proszę, żeby wpisali Państwo na listę, która jest w naszej sali, do 10.01.2018 r. (ze względów organizacyjnych), ile dziadków odwiedzi nas podczas przedszkolnej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Z góry dziękuję – Anita Stachowiak
 
Drodzy Dziadkowie!
 
Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się 18.01.2018 r. o godzinie 11.00 w Przedszkolu w Stęszewie.
3-latki z Paniami
 
DYŻUR
 
Szanowni Państwo!
W grudniu dyżur nauczyciela, który został zaplanowany na ostatni czwartek miesiąca nie odbędzie się.
Proszę, żeby Państwo zgłosili chęć spotkania w innym terminie.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo! 
 
Szukamy GWIAZDORA, który podczas świątecznego spotkania 19 grudnia 2017 r. (wtorek) wręczy dzieciom prezenty.
Z góry dziękujemy za współpracę i zaangażowanie 🙂
 
Drodzy Rodzice!
 
Zapraszamy Was na uroczyste spotkanie świąteczne, które odbędzie się 19 grudnia 2017 r. (wtorek) o godzinie 11.30.
Dzieci z Paniami
 
Szanowni Państwo! 
 
Dnia 14.12.2017 r. (czwartek) w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych odbędą się warsztaty florystyczne, prowadzone przez mamę Bartka.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo!
 
Proszę, żeby dzieci na 06.12.2017 r. (środa) w miarę możliwości przyniosły czapkę mikołajkową.
Z góry dziękuję.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo!
 
Dnia 23.11.2017 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami.
Proszę, zabrać ze sobą obuwie na zmianę, wygodny strój oraz dobry humor.
Anita Stachowiak
 
Szanowni Państwo! 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”, które odbędzie się 24 października 2017 r. (wtorek) o godzinie 10.00. Prosimy, żeby dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane.
Anita Stachowiak
 
RYTMIKA
WTOREK 10:30 – 11:00
PIĄTEK 10:30 – 11:00
 
DYŻUR
 
Szanowni Państwo!
W każdy ostatni czwartek miesiąca od godziny 15.30 do godziny 16.30 zapraszam do pokoju nauczycielskiego na dyżur nauczyciela – wychowawcy.
Anita Stachowiak