Nauczyciel:

Julia Białkowska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria i Wydarzenia

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA


6 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada sportowa. Uczestniczyliśmy w różnorodnych zawodach. Pomimo upalnej pogody, dzielnie w niej uczestniczyliśmy. W nagrodę każdy z nas otrzymał medal:)
WYJŚCIE NA LODY

4 czerwca korzystając z upalnej pogody wybraliśmy się na lody. Po naszych zadowolonych minach widać, że bardzo nam smakowały:) Mniam…
DZIEŃ DZIECKA

30 maja świętowaliśmy zbliżający się Dzień Dziecka. Zabawom nie było końca, pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z naszych twarzy:)
PRZEDSTAWIENIE: „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”

29 maja w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu naszych nauczycieli.
WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO

27 maja wybraliśmy się do Ogrodu ekologicznego „Gładysiakowie” we Wirach. Zobaczyliśmy co to jest ogród ekologiczny, kto mieszka w ogrodzie oraz jakie są rodzaje domków zamieszkujących tam zwierząt. Poznaliśmy różnorodne owady. To była bardzo interesująca wycieczka:)
 
ZAJĘCIA OTWARTE: „WIOSENNA ŁĄKA”

Dnia 16 maja odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte pt.”Wiosenna łąka”. Wspólnie z rodzicami rozpoznawaliśmy mieszkańców łąki, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych oraz wykonaliśmy grupową pracę plastyczną. To był miło spędzony czas. Dziękujemy za przybycie.
OSP STĘSZEW

Dnia 10 maja wybraliśmy się z wizytą do OSP Stęszew. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem gaśniczym oraz pojazdami bojowymi.
WIELKANOCNY ZAJĄCZEK

Dnia 17 kwietnia otrzymaliśmy List od zajączka.  Zajączek przygotował dla nas sporo zadań: rozwiązywaliśmy zagadki świąteczne, ułożyliśmy wielkanocne puzzle oraz pokolorowaliśmy wielkanocną kolorowankę. Po wykonaniu wszystkich zadań czekała na nas słodka niespodzianka. Ruszyliśmy do przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu słodkości zostawionych przez zajączka. Było bardzo słodko. Dziękujemy!
 
WARSZTATY: „SZYJĄCE BRZDĄCE”

Dnia 15 kwietnia w naszej grupie odbyły się warsztaty z szycia. Pani Kasia opowiedziała nam o pracy krawcowej, zaprezentowała narzędzia jakimi się posługuje. Poznaliśmy również nowoczesną maszynę do szycia. Każdy z nas miał możliwość spróbowania uszycia własnego króliczka- podusi. Dziękujemy pani Katarzynie Talaga za miło spędzony czas.
 
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 3 kwietnia odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Joanną Bendowską. Pani Joanna opowiedziała nam  o swojej pracy. Zademonstrowała w jaki sposób robimy opatrunek oraz jak powinniśmy dbać o nasze zdrowie kształtując tym samym postawę prozdrowotną. Bardzo dziękujemy!
 
WYCIECZKA DO KINA

Dnia 2 kwietnia wybraliśmy się do Multikina na przedstawienie teatralne pt.” Przygody kota. Mądrość pokoleń”. Przedstawienie bardzo nam się podobało.
 
KONKURS TAŃCA LUDOWEGO

Dnia 29 marca wzięliśmy udział w konkursie tańca ludowego. Dziewczynki były przebrane w piękne kwiatowe spódniczki oraz wianki, chłopcy natomiast w kwiatowe krawaty. Zatańczyliśmy do piosenki: „Poszło dziewczę po ziele”. Występ był bardzo udany!
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca powitaliśmy Wiosnę. Po zaśpiewaniu wiosennej piosenki, odgadnięciu zagadek wybraliśmy się na pochód w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Korowód Przedszkolaków ubranych w kolorowe wiosenne opaski ruszył ulicami Stęszewa. Uśmiech nie schodził z naszych twarzy.  Pogoda dopisała:)
BALIK KARNAWAŁOWY

Dnia 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się Balik karnawałowy. Przebrani w przepiękne stroje udaliśmy się na salę gimnastyczną. Tańcom i zabawom nie było końca. Wszędzie było kolorowo i bardzo wesoło. Uśmiech nie schodził z naszych twarzy:)
Z WIZYTĄ W PIEKARNI
Dnia 6 lutego wybraliśmy się do pobliskiej piekarni. Zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami pieczywa oraz pracą pań tam sprzedających. Na samym końcu zakupiliśmy przepyszne drożdżówki, które smacznie zjedliśmy, mniam….:)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

10 stycznia zaprosiliśmy do przedszkola nasze ukochane Babcie oraz Dziadków. Z okazji zbliżającego się ich święta zaprezentowaliśmy występ artystyczny  oraz wspólnie zaśpiewaliśmy gościom „Sto lat”.
UROCZYSTOŚĆ WIGILIJNA

20 grudnia w naszej grupie odbyła się uroczystość wigilijna. Odświętnie ubrani zaprezentowaliśmy Rodzicom nasze tańce, śpiewy, oraz świąteczne wiersze. Najważniejszym momentem było jednak oczekiwanie na przyjście gwiazdora…. Poczuliśmy magię Świąt!
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

14 grudnia wspólnie z wszystkimi Przedszkolakami spotkaliśmy się na korytarzu naszego przedszkola, aby wspólnie zaśpiewać kolędy. Poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt!
WYCIECZKA DO PARKU RODZINKA W SKÓRZEWIE

10 grudnia wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę do Parku Rodzinka w Skórzewie. Z wielką przyjemnością korzystaliśmy z wszelkich atrakcji na placu zabaw. Największą frajdę jednak sprawiło nam spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz padający śnieg, którego już dawno nie widzieliśmy…. Było fantastycznie!
MIKOŁAJKI

6 grudnia ubrani w czerwone stroje oraz mikołajkowe czapki z niecierpliwością wyczekiwaliśmy Świętego Mikołaja.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada obchodziliśmy w naszej grupie nadchodzący Dzień Pluszowego Misia. Pluszaki towarzyszyły nam tego dnia w przedszkolu.. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, wykonaliśmy prace plastyczną oraz pamiątkowe zdjęcie z naszymi milusińskimi.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada uczestniczyliśmy w przedszkolu w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. Tego dnia każdy z nas przyniósł ze sobą jakiś patriotyczny akcent: szalik, kotylion, flagę. Ubraliśmy się również w barwy narodowe. Wzięliśmy udział w uroczystym apelu odśpiewując hymn Polski.
SPOTKANIE Z KYNOTERAPEUTAMI

Dnia 31 października odbyło się spotkanie z kynoterapeutkami- Danutą Niemyt i Violettą Galas. Panie opowiedziały nam o swojej pracy z czworonogami. Nauczyły nas w jaki sposób reagować w przypadku ataku psa, jak należy głaskać oraz jak pielęgnować naszych milusińskich. Zajęcia bardzo nam się podobały.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 października odbyła się nasza pierwsza ważna uroczystość- Pasowanie na Przedszkolaka. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz taniec. Po nich odbyło się oficjalne pasowanie przez panią Dyrektor. Teraz już jesteśmy prawdziwymi Przedszkolakami:)

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK


23 października w naszej sali odbyło się spotkanie z panią Leśnik- Katarzyną Maćkowiak z Nadleśnictwa Konstantynowo. Pani Leśnik opowiedziała nam o swojej pracy oraz o przygotowaniu zwierząt do nadchodzącej zimy. Bardzo dziękujemy!
OWOCOWO- WARZYWNIE

12 października nasza sala nabrała barw. To wszystko za sprawą „Świeżaków”, które każdy przedszkolak przyniósł ze sobą. Utrwaliliśmy zdobyte informacje o owocach i warzywach, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Każdy przedszkolak już wie, że owoce i warzywa warto jeść!:)
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Uczestniczyliśmy w licznych zabawach.
 
KLUB MALUCHA W DOMU KULTURY

19 września wybraliśmy się do Klubu Malucha w Domu Kultury. Zabawom nie było końca, a uśmiech nie schodził z naszych twarzy:)
 
SPACER NA SKRZYŻOWANIE

17 września ubrani w odblaskowe kamizelki wyruszyliśmy na przejście dla pieszych, poznając zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 

PIERWSZY SPACER


Dnia 7 września wybraliśmy się na pierwszy spacer wokół przedszkola. Dzielnym przedszkolakom towarzyszył wąż Stefan.

Informacje

 

DRODZY RODZICE!

Dnia 27 maja wyjeżdżamy na wycieczkę do ogrodu ekologicznego „GŁADYSIAKOWIE”.

Temat warsztatów: „Mieszkańcy ogrodu ekologicznego”.

Koszt wyjazdu: 25 zł (w tym 15 zł wstęp oraz 10 zł na autobus). W dniu wyjazdu proszę przyprowadzić dzieci do godziny 7:15.

Jeśli wyrażają Państwo zgodę na wyjazd dziecka proszę o wpłatę w/w kwoty oraz podpis na liście u wychowawcy grupy.

 

DRODZY RODZICE!

Serdecznie zapraszam na zajęcia otwarte

pt: „Wiosenna łąka”,

które odbędą się 16 maja (czwartek) o godz. 10.

Proszę o zabranie obuwia na zmianę.

Julia Białkowska

DRODZY RODZICE!

Dnia 15 maja (środa) o godz. 17 zapraszam na zebranie, podczas którego omówione zostaną wyniki końcowej obserwacji dziecka oraz sprawy bieżące.

Julia Białkowska

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego „Alleluja”.

                                                                życzą:

3 latki z Paniami

 

DRODZY RODZICE!

Dnia 15 kwietnia (poniedziałek) nasza grupa weźmie udział w warsztatach szycia dla najmłodszych

pt: „SZYJĄCE BRZDĄCE”.

Podczas warsztatów dzieci wykonają ozdoby świąteczne z pomocą animatora przy pomocy maszyny komputerowej.

Koszt warsztatu: 8 zł (od dziecka).

Proszę o podpisywanie zgody na udział oraz wpłatę w/w kwoty.

J.Białkowska

 

UWAGA!!!

Dnia 29 marca (piątek) nasza grupa bierze udział w konkursie tanecznym.

Bardzo proszę, aby w miarę możliwości ubrać dzieci:

  • dziewczynki: białe rajstopki, spódniczkę, jasną bluzkę
  • chłopców: jeansy, koszula (najlepiej gładka, jasna)

 

Bardzo dziękuję

J.Białkowska

 

DRODZY RODZICE!

Dnia 2 kwietnia wyjeżdżamy do Multikina w Poznaniu na przedstawienie teatralne pt: „Przygody kota Filemona” Koszt wyjazdu: 35 zł.

Proszę o przyprowadzenie dzieci tego dnia najpóźniej do godziny 8. Jeśli wyrażają Państwo zgodę na wyjazd dziecka bardzo proszę o wpłatę w/w kwoty oraz podpis na liście wycieczki.

Julia Białkowska

 

DRODZY RODZICE!!!

Dnia 4 lutego rozpoczynamy w naszej grupie projekt edukacyjny pt.:

„MAMO, TATO, POZWÓLCIE MI BYĆ SAMODZIELNYM!”

Głównym założeniem projektu jest:

– wspieranie dziecka w rozwoju samodzielności

– wzmacnianie u dziecka poczucia własnej wartości

– uczenie odwagi w kontaktach z dorosłymi w celu zadawania pytań, zgłaszania problemów oraz proszenie o pomoc w trudnych sytuacjach.

W ramach realizacji programu prosimy wszystkich rodziców o współpracę w celu wspomagania dzieci w rozwijaniu u nich                  samodzielności. Projekt składał się będzie z pięciu etapów podzielonych na dwa tygodnie każdy. Po zakończeniu każdego etapu dziecko , które osiągnie daną umiejętność nagradzane będzie uśmiechem na „TABLICY SAMODZIELNOŚCI”, umieszczonej w sali. W zależności od opanowania danej umiejętności dziecko otrzyma „Uśmiechniętą buźkę” z napisem: „WSPANIALE”, „BARDZO DOBRZE”, „DOBRZE” O temacie każdego z etapów poinformowani zostaną Państwo na tablicy informacyjnej grupy.

Julia Białkowska

 

DRODZY RODZICE!!!

Dnia 7 lutego (czwartek) odbędzie się Balik Karnawałowy. Bardzo proszę o przebranie dzieci.

DZIĘKUJĘ!

 

DRODZY RODZICE!

Po feriach rozpoczynamy II semestr. Bardzo proszę o przyniesienie:

  • dwóch pudełek chusteczek higienicznych;
  • jedną pastę do zębów;
  • oraz wpłacanie 60 zł na wyprawkę.

Wychowawca:

J. Białkowska

 

DRODZY DZIADKOWIE!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA dnia 10.01.2019r. (czwartek) o godz.1000 do naszego przedszkola.

                                                  Wnuczęta

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

wielu głębokich i radosnych przeżyć,

wewnętrznego spokoju,

wytrwałości i radości

oraz błogosławieństwa Bożego

w każdym dniu nadchodzącego Roku

życzy:

Wychowawca

wraz z pracownikami przedszkola

PODZIĘKOWANIE!

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację spotkania wigilijnego, za przyniesione słodkości oraz piękne prezenty dla Pań.

Dziękuję, że mogę liczyć na Państwa pomoc!

Wychowawca:

Julia Białkowska

 

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wigilijną w naszej grupie dnia 20 grudnia (czwartek) o godz. 1000

Dzieci z Paniami

DRODZY RODZICE!

Dnia 10 grudnia o godz. 17 zapraszam na zebranie, podczas którego omówione zostaną wyniki wstępnej obserwacji dziecka oraz sprawy bieżące.

Julia Białkowska

DRODZY RODZICE!

10 grudnia (poniedziałek) wybieramy się na naszą pierwszą wycieczkę do Parku Rodzinka w Skórzewie. Wycieczka będzie miała charakter świąteczny połączony  z zabawą na placu zabaw oraz spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Koszt wycieczki to 35 zł. Proszę o wpłacanie pieniążków i podpisywanie zgody na wyjazd. Bardzo proszę o przyprowadzenie dzieci do przedszkola najpóźniej  na godzinę 7.30! Planowany przyjazd około godziny 12.Proszę o wygodny strój dla dzieci.

Wychowawca:

Julia Białkowska

 

Dnia 23 listopada obchodzić będziemy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. Bardzo proszę, aby tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego miśka.

Dziękuję!

 

PODZIĘKOWANIE

         Składam serdeczne podziękowania Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka” oraz za przyniesione przepyszne słodkości. Cieszę się, że mogę liczyć na Państwa pomoc.

Dziękuję!

Wychowawca:

Julia Białkowska

DRODZY RODZICE!

Dnia 31 października ( środa) odbędzie się w naszej grupie spotkanie z kynoterapeutami: Danutą Niemyt i Violettą Galas. Zajęcia  z udziałem  psów potrwają 45 minut. Koszt to 10 zł od dziecka. Proszę o wpłacanie pieniążków oraz podpisanie pisemnej zgody na udział dziecka w zajęciach.

 

DRODZY RODZICE!

Składamy serdeczne podziękowania za otrzymane kwiaty i życzenia z okazji Dnia Edukacji  Narodowej.

Panie pracujące w grupie

 

DRODZY RODZICE!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość:

„PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA”

dnia 26 października (piątek) o godz. 1000.

(Proszę, aby tego dnia dzieci ubrane były w strój galowy)

 

Przedszkolacy

wraz z Paniami