Nauczyciel:

Zaborowska- Dotka Patrycja


Galeria i Wydarzenia


OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA

„MAŁY CZŁOWIEK WIELKI TALENT”

OSP STĘSZEW

Dnia 3 kwietnia odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Joanną Bendowską. Pani Joanna opowiedziała nam  o swojej pracy. Zademonstrowała w jaki sposób robimy opatrunek oraz jak powinniśmy dbać o nasze zdrowie kształtując tym samym postawę prozdrowotną. Bardzo dziękujemy!

 
KONKURS TANECZNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 7 lutego odbył się w BALIK KARNAWAŁOWY!

Tego dnia przebrani w bajkowe, kolorowe stroje, uśmiechnięci przyszliśmy do przedszkola, aby wraz z rówieśnikami bawić się i tańczyć. Było mnóstwo ciekawych zabaw i wiele wspólnie spędzonych radosnych chwil. Po baliku zjedliśmy słodki poczęstunek.

BYŁO FANTASTYCZNIE!!!

Bardzo Dziękuję Rodzicom, za piękne przebranie dzieci! 🙂

Dnia 1 lutego odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z niecierpliwością i drżącym sercem czekaliśmy na naszych Kochanych gości. Wszyscy  razem zaśpiewaliśmy Babciom i Dziadkom wesołe piosenki, powiedzieliśmy wierszyki i zatańczyliśmy. Pod koniec występu poprosiliśmy naszych gości na dywan i razem z Nimi zatańczyliśmy „Kaczuszki”. Po występie odśpiewaliśmy bardzo głośne 100 lat i wręczyliśmy Babciom i Dziadkom laurki i prezenty w kształcie serca. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami oraz słodkim poczęstunkiem. To był Bardzo miły dzień!

 BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS!!!

Bardzo Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości!


Dnia 19 grudnia odwiedził nas Gwiazdorek, po krótkim występie, śpiewie piosenek i tańcu każdy z nas usiadł wyczekiwanemu gościowi na kolanach, chwilkę z nim porozmawiał i otrzymał od niego prezent. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek odwiedzili nas radni Gminy Stęszew, których powitaliśmy Mikołajkową piosenką. Każdy z nas otrzymał torbę pełną słodkości.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem!!!
Wszystkim Mikołajom SŁODKO DZIĘKUJEMY!!!

Dnia 23 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego ukochanego miśka. Były wspólne zabawy i tańce. To był fajny misiowy dzień.

W naszej sali….

Dnia 14 listopada odbyła się w naszej grupie uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Tego dnia ubrani w odświętne stroje wystąpiliśmy dla naszych rodziców, śpiewając piosenki, recytując wiersze i tańcząc. Po występach pani dyrektor pasowała każdego z nas na przedszkolaka a my symbolicznie odcisnęliśmy swój paluszek na okolicznościowym plakacie. Pani Patrycja wręczyła nam dyplomy , lizaczki i baloniki. Po części oficjalnej wszyscy wraz z rodzicami zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. To był bardzo miły dzień!
Za pomoc w przygotowaniu uroczystości, dobre słowo i uśmiech, SERDECZNIE DZIĘKUJĘ wszystkim rodzicom.
Z poważaniem, Patrycja Zaborowska-Dotka.

Dnia 9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ubrani w biało czerwone stroje, trzymając w rękach polskie flagi wraz z wszystkimi przedszkolakami o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Hymn Polski. Przygotowaliśmy także plakat okolicznościowy, który zawisł w holu przedszkola oraz prace plastyczne, które przystroiły korytarz przy naszej sali.

Dnia 31 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia kynoterapii. Przyjechały do nas panie z dwoma uroczymi pieskami. Podczas zajęć poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat zachowań psów oraz ich zwyczajów. Nauczyliśmy się jak reagować gdy zaatakuje nas pies, jak bawić się z pieskiem, czym go karmić i jak o niego dbać. Po zajęciach mogliśmy pobawić się z pieskami i razem z  nimi zrobić sobie zdjęcie.

Dnia 23 października odwiedziła nas pani leśnik, która opowiedziała nam o leśnych zwierzątkach oraz tym jak o nie dbać podczas zimy. Oglądaliśmy także sylwety wybranych zwierząt. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Informacje

DRODZY RODZICE!

Dnia 15 maja (środa) o godz. 17 zapraszam na zebranie, podczas którego omówione zostaną wyniki końcowej obserwacji dziecka oraz sprawy bieżące.

 

Patrycja Zaborowska- Dotka

 

DRODZY RODZICE!!!

Dnia 4 lutego rozpoczynamy w naszej grupie projekt edukacyjny pt.:

„MAMO, TATO, POZWÓLCIE MI BYĆ SAMODZIELNYM!”

Głównym założeniem projektu jest:

– wspieranie dziecka w rozwoju samodzielności

– wzmacnianie u dziecka poczucia własnej wartości

– uczenie odwagi w kontaktach z dorosłymi w celu zadawania pytań, zgłaszania problemów oraz proszenie o pomoc w trudnych sytuacjach.

W ramach realizacji programu prosimy wszystkich rodziców o współpracę w celu wspomagania dzieci w rozwijaniu u nich                  samodzielności. Projekt składał się będzie z pięciu etapów podzielonych na dwa tygodnie każdy. Po zakończeniu każdego etapu dziecko , które osiągnie daną umiejętność nagradzane będzie uśmiechem na „TABLICY SAMODZIELNOŚCI”, umieszczonej w sali. W zależności od opanowania danej umiejętności dziecko otrzyma „Uśmiechniętą buźkę” z napisem: „WSPANIALE”, „BARDZO DOBRZE”, „DOBRZE” O temacie każdego z etapów poinformowani zostaną Państwo na tablicy informacyjnej grupy.

                                                                                   Patrycja Zaborowska- Dotka

DRODZY RODZICE!!!

Dnia 7 lutego odbędzie się Balik Karnawałowy. Bardzo proszę o przebranie dzieci.

DZIĘKUJĘ!

ZAPROSZENIE!!!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka,

 która odbędzie się dnia 1 lutego o godzinie 10:00.

KOCHAJĄCE WNUCZĘTA!!!

DRODZY RODZICE!

Dnia 10 grudnia o godz. 17 zapraszam na zebranie, podczas którego omówione zostaną wyniki wstępnej obserwacji dziecka oraz sprawy bieżące.

P.Zaborowska-Dotka

Dnia 23 listopada obchodzić będziemy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. Bardzo proszę, aby tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego miśka.

Dziękuję!