Nauczyciel:

Anna Kaczmarek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria

Dzień Dziecka


Warsztaty  ornitologiczne

22 maj Stare  ZOO w Poznaniu

Dzień Ziemi – sprzątanie świata

Koncert edukacyjny „Imponujące impresje Calude’a Debussy’ego”

Poszukiwania Wielkanocnego Zajączka

Balik karnawałowy

Spotkanie z autorem książki „ Afryka Kazika”

WOŚP

Spotkanie z policjantem

Muzeum Rogalowe

Widowisko o bezpieczeństwie

Dzień dyni 

Tydzień kolekcjonerski

Wycieczka do Skórzewa na plac zabaw

 

Wydarzenia

Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek, środa godz.11.00
Dzień Dziecka
29 maja na terenie naszego przedszkola został zorganizowany Dzień Dziecka. Podczas festynu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji:  jazda na mechanicznymi konikami i samochodami, rzuty do celu, zabawy w dmuchanych zamkach, tańce w bańkach mydlanych, zawody sportowe, malowanie twarzy, tatuaże oraz balonowe cuda.  Dzieci spędziły ten dzień z uśmiechem od ucha do ucha.
Warsztaty  ornitologiczne
24 maja wzięliśmy udział w warsztatach ornitologicznych. Pan opowiedział nam o zwyczajach ptaków i o ich wiosennych powrotach. Mogliśmy posłuchać odgłosów tych bardziej znanych i tych mniej znanych ptaków. Pan pokazał nam ptasie pióra oraz gniazda ptaków. Ornitolog zaznaczył, że ważnym elementem podczas obserwacji jest nie tylko zachowanie ciszy, ale także odpowiedni kamuflaż – dzieci maiły okazję przymierzyć pelerynę ornitologa. Ciekawym punktem zajęć były obserwacje ptaków przez lornetkę.
22 maj Stare  ZOO w Poznaniu
22 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Starego ZOO w Poznaniu, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach, które pozwoliły nam na poznanie zwyczajów ślimaka olbrzymiego, żółwia oraz węża.  Podczas spaceru po ZOO, zobaczyliśmy wiele gatunków ptaków, lemury, małpki, a niektórzy wypatrzyli nawet złote rybki.  Na zakończenie wyjazdy zjedliśmy przepyszną watę cukrową.
20 kwiecień 2018r. Dzień Ziemi – sprzątanie świata
Z okazji Dnia Ziemi wybraliśmy się nad Jezioro Lipno, gdzie posprzątaliśmy brzeg jeziora i część pobliskiego lasu. Dzieci miały możliwość podziwiania przyrody – obserwowaliśmy i słuchaliśmy  żab, widzieliśmy wiele wiosennych kwiatów (forsycje, sasanki, mniszki lekarskie, hiacynty itd.), słyszeliśmy wiele odgłosów ptaków. Zadowoleni, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę, wróciliśmy do przedszkola.
5 kwiecień 2018r.: Koncert edukacyjny „Imponujące impresje Calude’a Debussy’ego”
W czwartek wzięliśmy udział w koncercie edukacyjnym. Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o świecie sztuki impresjonistycznej. Dzieci dowiedziały się, że malować można nie tylko farbą, kreując piękne obrazy, ale także dźwiękiem, tworząc przyjemne dla ucha melodie. 
27 marzec 2018r. : Poszukiwania Wielkanocnego Zajączka
We wtorek Pani przeczytała nam list wysłany przez Wielkanocnego Zająca. Zajączek poinformował nas o kilku zadaniach, które mieliśmy wykonać w ciągu dnia. Po wykonaniu poleceń, wyszliśmy na spacer wokół przedszkola. Okazało się, że na placu zabaw Zając porozrzucał pisanki,a my musieliśmy znaleźć ukryte niespodzianki.
Balik karnawałowy
Za nami już karnawał. W dniu 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Tego dnia wszyscy byliśmy pięknie przebrani. Czas w przedszkolu szybko minął przy wspólnych zabawach i tańcach. Na zakończenie tego dnia każdy otrzymał przepyszną watę cukrową.
Spotkanie z autorem książki „ Afryka Kazika”
Dnia 7 lutego odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci- Łukaszem Wierzbickim. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o przygodach  bohatera książki „ Afryka Kazika”.
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 24 stycznia gościliśmy w przedszkolu nasze kochane babcie i kochanych dziadków. Dla naszych wyjątkowych gości powiedzieliśmy wiersze, zaśpiewaliśmy piosenkę, zatańczyliśmy i przedstawiliśmy Jasełka. Miłe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz rozdaniem przez dzieci własnoręcznie wykonanych prac.
WOŚP
4 stycznia o godz. 13:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej zatańczyliśmy do utworu Majki Jeżowskiej „Dłonie”. Razem z nami udział wzięły dzieci z grupy 4-latków pani Małgorzaty Wiśniewskiej. Podczas XVI finału WOŚP wykonany wcześniej przez dzieci latawic zajął III miejsce. Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tak szczytnym celu dać coś od siebie.
Spotkanie z policjantem
W dniu 20 września gościliśmy w naszym przedszkolu policjanta z Komendy Policji w Stęszewie. Pan policjant odbył z nami pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i w domu. Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.
Wycieczka do Rogalowego Muzeum w Poznaniu
W dniu 4 października odbyła się wycieczka do Rogalowego Muzeum w Poznaniu. Spotkanie w muzeum rozpoczęło się poznania historii z której wywodzi się tradycja pieczenia rogali świętomarcińskich oraz przybliżenia nam znaczenia słów w gwarze poznańskiej. Słysząc niektóre wyrazy w brzmieniu gwary poznańskiej okazały się dzieciom bardzo dobrze znane takie jak np. pazury, kejter. Jednak najciekawszym punktem naszej wycieczki było pieczenie prawdziwych rogali świetomarcńskich. Każdy z nas w tym dniu zamienił się w prawdziwego cukiernika. Naszą wizytę w Rogalowym Muzeum zakończyliśmy degustacją rogali.
Widowisko o bezpieczeństwie
W dniu 9 października nasza grupa wzięła udział w widowisku o bezpieczeństwie pt. „ Stop wypadkom- bezpieczny przedszkolak”. Podczas spotkania dzieci brały aktywny udział w scenkach obrazujących różne sytuacje na drodze. Spotkanie urozmaicone było konkursami o wiedzy na temat bezpieczeństwa, tańcem i prezentacją multimedialną.
Dzień dyni
Miesiąc październik zakończyliśmy „Dniem dyni”. W dniu 31 października w naszej grupie obchodziliśmy „ Dzień dyni”. W tym dniu każdy z nas miał na sobie akcent koloru pomarańczowego. Dzieci przychodziły ubrane w kolorze pomarańczowym, a niektórzy mieli przepiękne stroje dyni. Tego dnia zajęcia dydaktyczne były o tematyce dyniowej. Dowiedzieliśmy się że są dynie jadalne i ozdobne oraz że z dyni można przygotować wiele pysznych dań. Największą atrakcją było jednak pieczenie ciasteczek w kształcie dyni.
Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25.11.2017r.  obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”.  W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszyły im przez cały dzień. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i tańca.
27-30.11.2017r. Tydzień kolekcjonera
We wtorek 28 listopada grupy 4-latków obchodziły dzień kolekcjonera. W tym dniu każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją kolekcję, aby pokazać innym dzieciom. W naszej grupie swoje kolekcje przyniosły cztery osoby. Aleksander i Fabian przynieśli dużą kolekcję samochodów, Wiktoria kolekcję maskotek świeżaków, a Lilianna niezwykłą kolekcję książek o zwierzętach oraz dużą matę z różnymi zwierzętami. Dzieci z różnych grup mogły podziwiać te wyjątkowe zbiory. Gratulujemy tak dużych kolekcji.
Mikołajki
W tym dniu odwiedzili nas Radni Gminy Stęszew i podarowali świąteczne  paczki ze słodyczami.
 Wycieczka do Skórzewa na plac zabaw „ Rodzinka”
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wybraliśmy się na spotkanie ze Świętym Mikołajem. W dniu 12 grudnia odbyła się  nasza druga wycieczka autokarem.  Tego dnia wszyscy byli w dobrych humorach bo wiedzieli, że czeka nas dzień pełen wrażeń. Naszą zabawę rozpoczęliśmy  na „ małpim gaju”, następnie wspólnie nauczyliśmy się piosenki pt. : Dzyń, dzyń, dzyń”. Po wspólnym śpiewaniu przyszedł czas na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który każdego z nas zabrał na kolana i poczęstował słodkościami wyjętymi ze swojego worka. Spotkanie z Mikołajem uatrakcyjnił nam spadający sztuczny śnieg, który bardzo się wszystkim podobał.
 Spotkanie wigilijne w grupie
W dniu 20 grudnia odbyło się w naszej grupie spotkanie wigilijne na, które zaprosiliśmy Panie Dyrektor i naszych kochanych rodziców. Dla zaproszonych gości dzieci przygotowały wraz z panią inscenizację Jasełek, w których obecne były postacie z bajek. W tym dniu wszystkie dzieci były przepięknie ubrane. Każdy odzwierciedlał odgrywaną przez siebie postać. Po krótkim przedstawieniu odwiedził nas gwiazdor, który dla wszystkich przyniósł prezenty. Na zakończenie zorganizowany został słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 24 stycznia ( środa), o godz.10.30 odbędzie się w naszej grupie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

BALIK KARNAWAŁOWY!!

W dniu 8 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu Balik Karnawałowy.
Proszę, aby w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola w przebraniu.
Tego dnia będziemy gościli animatora, który przygotuje dla dzieci balony, watę cukrową, bańki mydlane i rożne zabawy. Koszt baliku z animatorem to 6 zł. Proszę o wpłacanie pieniędzy do 5 lutego.