Nauczyciel:

Ławniczak Marianna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria i Wydarzenia

10.05.2019 r.
Ponownie wybraliśmy się do kina „Wielkopolanin” w Buku, tym razem na warsztaty pt. „Mały patriota”. Na zajęciach utrwaliliśmy polskie symbole narodowe, przypomnieliśmy sobie legendę o założeniu Państwa Polskiego oraz poznaliśmy historię Warszawskiej Syrenki. Po warsztatach każdy z nas na zadane pytanie: ” Kto ty jesteś?” -odpowie bez zastanowienia: „Polak mały”.


29.04.2019 r.
Uczestniczyliśmy w warsztatach z panią pielęgniarką, która przybliżyła nam na czym polega jej praca, pokazała jak założyć opatrunek i opowiedziała jak wykonuje się pobieranie krwi. To były bardzo pouczające zajęcia.

26.04.2019 r.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu dlatego wybraliśmy się na spacer do Ośrodka Zdrowia w Stęszewie. Panie pielęgniarki oprowadziły nas po przychodni, pokazały na czym polega ich praca oraz gdzie przyjmują pacjentów.

17.04.2019 r.
W tym dniu  uczestniczyliśmy w warsztacie pt. „Obieg wody w przyrodzie”. Pani Beata, która zorganizowała dla nas zajęcia pokazała niezwykle interesujące eksperymenty wodne, które na długo zostaną w naszej pamięci. Dziękujemy za odwiedziny!

21.03.2019 r.
Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Kina Wielkopolanin w Buku. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych, które dokładnie wyjaśniły nam pojęcia: szacunek i tolerancja. To były bardzo pouczające zajęcia.

28.02.2019 r.
Zgodnie z tradycją w „Tłusty Czwartek” skusiliśmy się na odrobinę słodyczy. Dziękujemy Rodzicom za osłodzenie nam tego dnia 🙂

08.02.2019 r.
Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Tematem przewodnim była Kraina Tęczy do której się przenieśliśmy i pomogliśmy odzyskać jej utracone kolory. Wszyscy podziwialiśmy  oryginalne  i kolorowe stroje naszych kolegów i koleżanek. To był dzień pełen zabawy!

07.01.2019 r.
Zaprosiliśmy do naszej sali nasze kochane Babcie i Dziadków. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy występ artystyczny i zaśpiewaliśmy piosenkę o dziadkach. Po części oficjalnej rozpoczął się słodki poczęstunek oraz sesja fotograficzna. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta!

17.12.2018 r.
Zaprosiliśmy do naszej sali rodziców na uroczyste Spotkanie Wigilijne. Przygotowaliśmy dla nich występ artystyczny- Jasełka oraz zaśpiewaliśmy świąteczną piosenkę w języku angielskim. Po tak pięknym występie pojawił się u nas św. Mikołaj z prezentami. To był dzień pełen radości!

14.12.2018 r.
W naszym przedszkolu odbyło się wspólne kolędowanie. Mieliśmy możliwość złożenia  świątecznych życzeń naszym kolegom i koleżankom z innych grup, a na koniec kolędowania odwiedził nas Gwiazdor z drobnymi upominkami.

06.12.2018 r.
Gościliśmy w naszej sali pomocników świętego Mikołaja- radnych Gminy Stęszew, którzy obdarowali nas mikołajkowymi prezentami. Serdecznie dziękujemy!

05.12.2018 r.

Mieliśmy przyjemność gościć w naszej sali uczniów Szkoły Podstawowej w Stęszewie. Przeczytali nam bajki, po których odbyła się krótka rozmowa na ich temat. Dziękujemy za mile spędzony czas!

22.11.2018 r.
Wybraliśmy się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum w Poznaniu. Poznaliśmy historię powstania miasta Poznań, dowiedzieliśmy się kim był święty Marcin oraz nauczyliśmy się jak przyrządzać rogale świętomarcińskie. Na zakończenie warsztatów zostaliśmy poczęstowani rogalami, które były przepyszne!


09.11.2018 r.
Przyszliśmy do przedszkola ubrani w odświętne stroje i rozmawialiśmy o Niepodległości Polski, następnie wspólnie z pozostałymi grupami i Paniami zaśpiewaliśmy hymn – mazurek Dąbrowskiego. Ten dzień był dla nas bardzo wyjątkowy.

18.10.2018 r.
Wybraliśmy się do Muzeum Regionalnego w Stęszewie na pokaz kiszenia kapusty. Uczestniczyliśmy w kolejnych etapach kiszenia kapusty oraz mieliśmy możliwość jej spróbowania.

 
07.09.2018 r. DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY
Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Nauczyliśmy się także, jak poprawnie zrobić opatrunek oraz jak zareagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Informacje

Szanowni Państwo!
Dnia 10 maja 2019 r. (piątek) wybieramy się na wycieczkę do kina w Buku na zajęcia prowadzone w formie zabaw edukacyjnych pt. MAŁY PATRIOTA. Cena wycieczki 8 zł. Chętnych Rodziców proszę o podpisanie zgody na wyjazd oraz o wpłatę w/w kwoty do 09.05.2019 r. (czwartek). Proszę, żeby dzieci nie zabierały ze sobą plecaków oraz jedzenia. Wystarczy dobry humor. Tego dnia  śniadanie odbędzie się o godzinie 7:30.
Proszę o punktualne przyprowadzenie dzieci.
Z góry dziękuję
Marianna Ławniczak
 
Szanowni Państwo!
Dnia 09.05.2019 r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami, podsumowujące końcową obserwację dziecka 4-letniego.
Marianna Ławniczak
Drodzy Rodzice!
Dnia 17.04.2019 r. (środa) o godz. 8:00 odbędą się warsztaty „Obieg wody w przyrodzie’.
Proszę, aby tego dnia dzieci miały na sobie niebieski akcent w ubiorze.
Z góry dziękuję,
Marianna Ławniczak
Drodzy Rodzice!
Dnia 21.03.2019 r. (czwartek) – wycieczka do Kina Wielkopolanin w Buku  – śniadanie odbędzie się o godzinie 7:30. Prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci.
Z góry dziękujemy
 
Szanowni Państwo!
Dnia 21 marca 2019 r. (czwartek) wybieramy się na wycieczkę do kina w Buku na zajęcia prowadzone w formie zabaw edukacyjnych pt. RÓŻNIMY SIĘ OD SIEBIE I TO JEST CIEKAWE. O SZACUNKU I TOLERANCJI. Cena wycieczki 8 zł. Chętnych Rodziców proszę o podpisanie zgody na wyjazd oraz o wpłatę w/w kwoty do 15.03.2019 r. (piątek). Proszę, żeby dzieci nie zabierały ze sobą plecaków oraz jedzenia. Wystarczy dobry humor.
Marianna Ławniczak
 
Drodzy Rodzice!
Proszę, żeby 07.01.2019 r. (poniedziałek) Dzień Babci i Dziadka, dzieci były ubrane tak samo jak podczas spotkania wigilijnego.
Z góry dziękuję.
Drodzy Dziadkowie!
Zapraszamy Was na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się 07.01.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 10.00 w sali audiowizualnej w naszym przedszkolu (parter).
Dzieci z Paniami
 
Drodzy rodzice!
Zapraszamy serdecznie na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 17.12.2018 r. o godz. 10.00. Naszą uroczystość rozpoczniemy występem artystycznym dzieci na sali audiowizualnej, a następnie przejdziemy do naszej sali na słodki poczęstunek.
Zapraszają: dzieci z paniami

Drodzy rodzice!
Dnia 22.11.2018 r. odwiedzimy Rogalowe Muzeum w Poznaniu. Koszt wycieczki wynosi 18 zł, płatne do 19.11.2018 r.
Warsztaty rozpoczynamy o godzinie 9.30, przewidywany czas powrotu do przedszkola to godzina 12.00.
W dniu wycieczki śniadanie rozpoczniemy o 7.30, bardzo proszę o punktualne przyprowadzenie dzieci.
Na wycieczkę nie zabieramy żadnych dodatkowych plecaków  jedzeniem i piciem.
 
Zebranie z rodzicami odbędzie się w środę 14.11.2018 r. o godzinie 16.30 w naszej sali. Na zebraniu zostaną omówione wyniki obserwacji pedagogicznych oraz sprawy bieżące grupy.
 
Drodzy rodzice!
Proszę, aby w miarę możliwości w piątek 9.11.2018 r. dzieci miały na sobie strój odświętny- może być w barwach narodowych.