Nauczyciel:

Michalczyk Anna


Galeria i Wydarzenia

– Poznańska Manufaktura Lizaków
Dnia 12.06.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Poznańskiej Manufaktury Lizaków.  W trakcie warsztatów oglądaliśmy pokaz wyrobu karmelu na bazie naturalnych składników. Zostaliśmy poczęstowani ciepłymi cukierkami prosto z produkcji. Lecz najfajniejsze było, że mogliśmy własnoręcznie wykonać lizaka i zabrać go do domu.
 
– Olimpiada Sportowa
Dnia 06.06.2019 r. odbyła się w przedszkolu Olimpiada Sportowa. Spotkaliśmy się z innymi grupami przed budynkiem przedszkolnym  wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Już zawody zacząć czas”. Potem udaliśmy się na wyznaczone miejsce, gdzie czekały na nas różne konkurencje sportowe. Wszystkie przeszliśmy sprawnie a w nagrodę otrzymaliśmy medale.


– Trampoliny
Dnia 03.06.br. wybraliśmy się na Hale Widowiskowo – Sportową, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach fitness na trampolinach. Pod czujnym okiem instruktorki wykonywaliśmy różne ćwiczenia na trampolinach. Było świetnie 🙂

– Dzień Dziecka
Dnia 30.05.br. odbył się w przedszkolu Dzień Dziecka, już od samego rana bawiliśmy się w różne zabawy na sali. Po śniadanku ubraliśmy się i poszliśmy zobaczyć na dworze jakie atrakcje na nas czekają. Najbardziej nam się podobało na zamkach dmuchanych i mechanicznych pojazdach.

– Spotkanie z analitykiem medycznym
Dnia 29. 04.br. do naszego przedszkola zawitała – Pani Joanna, która na co dzień pracuje jako analityk medyczny. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca.  Pani Joanna pokazała nam swoją magiczną torbę, gdzie znajdowały się potrzebne przybory do pobrania krwi oraz zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku.

– Obieg wody w przyrodzie
Dnia 17.04.2019r. wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Obieg wody w przyrodzie”. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób woda trafia do naszych domów a także jak ważne dla naszego środowiska jest segregowanie odpadów. Obejrzeliśmy również bardzo ciekawe eksperymenty z wodą.  Dziękujemy p. Mariannie za organizacje warsztatów.

– Muzeum Czekolady
Dnia 12.04.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Czekolady. Każde dziecko miało okazję dowiedzieć się jak i z czego powstaje czekolada oraz wyprodukować swoją własną czekoladkę i ozdobić ją według własnego pomysłu. Dziękujemy p. Magdzie za organizację wycieczki.

– Siejemy rzeżuchę

– Wycieczka do Buku
Dnia 21.03.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do kina w Buku. Wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Różnimy się od siebie i to jest ciekawe. O szacunku i tolerancji”.

– Tłusty czwartek

Z okazji Tłustego Czwartku wybraliśmy się do Cukierni Walenciak, by zakupić pączki. Następnie udaliśmy się na
Hale Widowiskowo – Sportową w Stęszewie, aby poszaleć na placu zabaw. Po zabawie wróciliśmy do przedszkola, gdzie na drugie śniadanko zjedliśmy pączki, były przepyszne.

– Balik karnawałowy
Dnia 08.02. odbył się w przedszkolu Balik Karnawałowy. W  tym dniu przybyliśmy do przedszkola przebrani kolorowe stroje karnawałowe. Od samego rana bawiliśmy się w sali przy muzyce. Następnie udaliśmy się na sale gimnastyczną, gdzie bawiliśmy się wspólnie z animatorkami. Na zakończenie baliku otrzymaliśmy balony.

Dzień Babci i Dziadka

Informacje

DRODZY RODZICE!!!
 
W roku szkolnym 2019/2020 będziemy pracować na kartach pracy „Dzieciaki w akcji” Wydawnictwo Nowa Era.
Koszt 104 zł.
Bardzo proszę o wpłacenie pieniędzy do dnia 14.06.br.
 
WARSZTATY CZEKOLADOWE
Dnia 12.04. (piątek) wyjeżdżamy na warsztaty czekoladowe do Poznania.
Koszt wycieczki 40zł.
Proszę o dokonanie płatności do 10.04.2019r.
Tego dnia śniadanie o godzinie 8.00.
Proszę o punktualne przyprowadzenie dzieci.
 
ZEBRANIE
Dnia 24.04.2019r. (środa) o godzinie 16.45 odbędzie się zebranie z rodzicami.
W planie zebrania:

  • omówienie obserwacji pedagogicznych dziecka
  • omówienie organizacji Dnia Rodziny
  • sprawy bieżące