Nauczyciel:

Weronika Poloszyk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria

 
 
SPACER NAD JEZIORO LIPNO NA DZIEN ZIEMI


SZYJEMY TORBY EKOLOGICZNE

TVP 1

Świąteczne wypieki

Zajączek

Dzień chłopca

przygotowania na konkurs Odysei Umysłu

 
ŚWIĘTA

DZIEŃ WIOSNY

 
ODYSEJA UMYSŁU

SZYJEMY

AFRYKA KAZIKA

BALIK

TEATR CIENI „Latarenka”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

WOŚP

WIGILIA

Wycieczka do Skórzewa
 

 
Wycieczka do fabryki bombek

Radni w przedszkolu
 

 

Wydarzenia

KWIECIEŃ
11 kwietnia odbył się Konkurs taneczny z okazji Międzynarodowego dnia Tańca. Dzieci wykonały układ taneczny do piosenki zespołu „Piękna i Bestia”. Nasza grupa otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 6- latki.
25 kwietnia wyjechaliśmy do siedziby TVP w Poznaniu. Zwiedziliśmy studia gdzie nagrywane są programy poranne i nie tylko . Na pamiątkę otrzymaliśmy nagraną płytę DVD ze studia z naszymi przedszkolakami w roli głównej.
Razem z mamą Izuni Talaga dzieci szyły ekologiczne torby, wyszły dzieciom prześlicznie. Dziękujemy pani Kasi Taladze za cierpliwość , poświęcony czas i piękne materiały, jesteśmy zachwyceni !!!
MARZEC
21 marca wspólnie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W barwnych nakryciach głowy maszerowaliśmy ulicami Stęszewa.
Cukrowy baranek ma złociste różki
pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki.
A gdy nikt nie patrzy, chorągiewką buja
i cichutko beczy Święte Alleluja.
Niech Ci jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje.
Mały kurczaczek spełni marzenia –
wiary, radości,miłości, spełnienia!
Życzy Weronika Poloszyk
 
Luty
Balik karnawałowy
8 lutego odbył się w naszym przedszkolu balik karnawałowy. W tym dniu wszyscy wyglądali wyjątkowo. Dzieci przyszły przebrane w przepiękne stroje. Bawiliśmy się świetnie przy muzyce. Zabawy nie było końca.
 
Styczeń
Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się       23 stycznia 2018r. o godzinie 13.00
14 stycznia odbył się finał WOŚP, wykonany wspólnie przez dzieci  latawiec,  otrzymał III miejsce.
 
6 grudnia odwiedzili nas w przedszkolu Radni Gminy Stęszew, którzy sprezentowali nam świąteczne paczki z prezentami. Serdecznie dziękujemy!
19 grudnia odbyła się Wigilia z Rodzicami, na której dzieci pięknie wystąpiły w przedstawieniu pt. „Co się stało z jasełkami?” Odwiedził nas także Święty Mikołaj, który obdarował nas prezentami.

Grudzień

14.12.2017
Wycieczka do FABRYKI BOMBEK W STODOLSKU była udana. Dzieci  zapoznały się z etapami powstawania bombki, zwiedziły fabrykę i przywiozły ze sobą  imienne  przepiękne bombki .
6.12.2017
W tym dniu odwiedzili nas Radni Gminy Stęszew i podarowali świąteczne  paczki ze słodyczami.
5.12.2017 wycieczka do Skórzewa
W tym dniu wybraliśmy się do Skórzewa, dzieci bawiły się w małpim gaju, spotkały Mikołaja, śpiewały razem świąteczną piosenkę a na głowy spadł im śnieg. Na  zakończenie dostały słodki poczęstunek.

Październik

3.10 Na straganie:
Wspólnie udaliśmy się na pobliski stragan . Przywitaliśmy się z panią sprzedawczynią , nazywaliśmy znane nam owoce. Kupiliśmy winogrona do przedszkola . Wróciliśmy do przedszkola , umyliśmy owoce, wszystkie dzieci spróbowały jasnych i ciemnych winogron.
4.10.Wycieczka do ROGALOWEGO MUZEUM W POZNANIU:
W tym dniu pojechaliśmy autobusem do Muzeum Rogalowego w Poznaniu. Dzieci wyrabiały ciasto na rogale, poznały gwarę Poznańską, recepturę masy rogalowej .Po skosztowaniu rogalowych pyszności wróciliśmy do przedszkola.
25.10. SZYJEMY DYNIE:
W tym dniu odwiedziła nas mama z naszej grupy Pani Katarzyna Talaga, opowiedziała nam o tym,  czym się zajmuje na co dzień . Mówiła  , że  bardzo kocha swoją pracę i , że warto spełniać marzenia. Dzieci  samodzielnie przyczyniły się do powstania pięknych pluszowych dyń z materiału, poznały pracę krawcowej , były bardzo szczęśliwe i skupione na zajęciach. Dziękujemy mamie Kasi za poświęcony czas i kreatywnie spędzony czas.
31.10.DZIEŃ DYNI:
W tym dniu wszyscy przyszliśmy przebrani za dynie , braliśmy udział w konkursach, szukaliśmy cukierków oraz braliśmy udział wielu zabawach, piekliśmy ciastka i lukrowaliśmy pomarańczowym kolorem. Zabawa była słodka i udana . Dziękujemy naszym rodzicom za piękne przebrania.
31.10 Gość -PANI LEŚNICZY
W tym dniu przyjechała do nas Pani Leśniczy opowiedziała jak powinniśmy zachowywać się w lesie .Objaśniła jak postępować podczas pożaru i w kontaktach ze zwierzętami leśnymi. Podziękowaliśmy  za cenne rady swoimi ciastkowymi wypiekami.

Wrzesień

18.09.Wycieczka na skrzyżowanie:
Dnia 18.09.Udaliśmy się na skrzyżowanie w celu poznania zasad bezpiecznego poruszania się i uczestniczenia w ruchu drogowym.

  1. 09. Spotkanie z policjantem

Dnia 19.09 odwiedził nas pan policjant. Pokazał nam swój mundur oraz wyposażenie służące do obrony. W kilku słowach opowiedział nam o swojej pracy .Następnie przedstawił nam różne sytuacje niebezpieczne i powiedział jak w takich sytuacjach się zachować w domu i na ulicy. Dziękujemy za mądre słowa , które pozwolą nam być bezpiecznym!
20.09 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka:
Tego dnia wspólnie się bawiliśmy, jedliśmy słodycze . Dzień był miły i radosny .
20.09 Dzień chłopaka:
W dniu tym chłopcy otrzymali upominki od dziewczynek, oraz traktowani byli z troską i przywilejami.