Nauczyciel:

Anna Górka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria

Pokaz taneczny


Spotkanie z Myśliwym

Pierwszy Dzień Wiosny

Spotkanie z policjantem

Balik karnawałowy

Afryka Kazika

Dzień Babci i Dziadka

Wycieczka do Rodzinki 

Wydarzenia

11.04. w przedszkolu odbył się konkurs taneczny w którym wzięliśmy udział. Zatańczyliśmy układ choreograficzny do piosenki z filmu Scooby Doo. Dziękujemy za miłą zabawę. W konkursie wystąpiła także z naszej grupy w kategorii solistka Magdalena Woźniak. Brawo za super występ i odwagę.
26.03. odwiedził nas w przedszkolu myśliwy, Pan Dariusz Woźniak, tata Madzi. Opowiedział nam wiele interesujących rzeczy o swojej pracy oraz o życiu i zwyczajach zwierząt. Pokazał ciekawe ilustracje oraz eksponaty oraz wręczył nam drobne upominki. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.
21.03. POWITANIE WIOSNY tego dnia przyszliśmy ubrani w kolorowe, kwieciste wianki i wiosenne kapelusze. Z radosnym okrzykiem, wraz z koleżankami i kolegami z innych grup przeszliśmy ulicami miasta strasząc zimę i witając wiosnę.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU UROCZYSTOŚCI DLA BABCI I DZIADKÓW!

9.02. odwiedził nas w przedszkolu pan policjant, który opowiedział nam wiele bardzo ważnych rzeczy, by nasze ferie były bezpieczne.
8.02. odbył się Balik Karnawałowy. W tym dniu przybyliśmy przebrani w piękne, kolorowe stroje. Bawiliśmy się w sali przy muzyce, były konkursy i słodki poczęstunek. Przed obiadem udaliśmy się do sali gimnastycznej gdzie bawiliśmy się pod kierownictwem animatorek. Była też pani Magik, która czarowała. To był bardzo radosny dla nas dzień.
7.02. odbyło się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek dla dzieci. Opowiedział o przygodach Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XXw. przemierzył Afrykę na rowerze. Mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę opisał w książce pt. „Afryka Kazika”.
26.01. tego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Kina Wielkopolanin w Buku na bajkę pt. „FERNANDO”. Była to opowieść o byczku, który chciał być sobą, a nie pełnić przypisaną mu społecznie życiową rolę. Bajka bawiła i wzruszała. Był to bardzo udany wyjazd.
19.01. odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy dla Dziadków występ – recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki oraz tańczyliśmy. Po części artystycznej wręczyliśmy przygotowane przez nas upominki i wspólnie świętowaliśmy. Było miło i serdecznie.
15.12. w tym dniu odbyło się Uroczyste Spotkanie Świąteczne z udziałem rodziców. Uroczystość rozpoczęliśmy Jasełkami. Odwiedził nas Gwiazdor, wręczył prezenty. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy, do których przygrywała nam Pani Agnieszka, która prowadzi z nami zajęcia z rytmiki i której bardzo dziękujemy. Był to bardzo świąteczny i radosny dla nas dzień.
6.12. odwiedzili nas w przedszkolu Radni Gminy Stęszew i wręczyli siatki pełne słodkości. W tym dniu zagościła też w naszej sali choinka.
30.11. udaliśmy się na wycieczkę do Parku Rozrywki „RODZINKA” w Skórzewie na Warsztaty Mikołajkowe. Bawiliśmy się radośnie, odwiedził nas tam Św. Mikołaj, śpiewaliśmy świąteczne piosenki, a na koniec „popruszyło” sztucznym śniegiem. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.
24.11. świętowaliśmy w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka. Poznaliśmy historię najpopularniejszej zabawki na świecie, jaką jest pluszowy miś. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Dzień minął nam bardzo radośnie.
31.10 udaliśmy się do Wielkopolskiego Parku Narodowego w celu zapalenia zniczy na mogiłach ofiar II wojny światowej i uczczenie Ich pamięci.
27.10 braliśmy udział w akcji „GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM”. Starsze koleżanki przeczytały nam bajki pt. „Królewna Śnieżka” oraz „Piękna i Bestia”, rozdały każdemu dziecku upominek oraz zachęciły do wykonania rysunków o tematyce wysłuchanych treści.
19.10 pojechaliśmy na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt. „SŁOŃ I KWIAT”. Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowania kulturą – kontakt ze sztuką i wielką sceną oraz kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze. Dzieciom bardzo podobało się barwne przedstawienie.
12.10 dzieci uczestniczyły w warsztatach ratowniczych  „MIŚ MEDAIDEK UCZY PIERWSZEJ POMOCY”. Zajęcia prowadzili instruktorzy, którzy pomagają oswoić się dzieciom z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.
11.10 do przedszkola na zaproszenie przyjechał Teatrzyk cieni LATARENKA. Dzieci z naszej grupy obejrzały piękne przedstawienie pt. „Wesoła chatka”. Klimat i cudna atmosfera teatrzyku zauroczyła nas wszystkich.
29.09 odwiedziła nas w przedszkolu Pani Leśnik. Opowiedziała o swojej pracy, zwyczajach niektórych zwierząt, pokazała eksponaty wiewiórki i dzięcioła. Tłumaczyła dzieciom jak ważna jest pomoc i opieka nad zwierzętami w czasie zimy, gdy trudne warunki atmosferyczne utrudniają im zdobycie pożywienia.
28.09 udaliśmy się na pieszą wycieczkę do lasu pod hasłem „A po lesie chodzi jesień”. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie w związku ze zmieniającą się porą roku. W czasie spaceru znaleźliśmy kilka podgrzybków i jednego borowika. Wróciliśmy pełni wrażeń.
20.09 świętowaliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie brakowało w tym dniu niespodzianek i wesołej zabawy. Dzieci były bardzo szczęśliwe i uśmiechnięte. Wróciły do domu z drobnymi upominkami.
19.09 odbyło się spotkanie z Policjantem. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się w ruchu ulicznym, zachowania się gdy zaatakuje nas pies lub gdy zostajemy sami w domu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
ZAJĘCIA DODATKOWE W NASZEJ GRUPIE:
PONIEDZIAŁEK
9:45-10:15 religia
11:30-12:00 rytmika
ŚRODA
11:30-12:00 rytmika
CZWARTEK
zajęcia gimnastyczne
PIĄTEK
9:45-10:15 język angielski