Nauczyciel:

Gawronek Sylwia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria i Wydarzenia


Dzień Dziecka

Wielkanocne śniadanie

Poszukiwanie zajączka

Powitanie wiosny

Zakładamy ogródek

Balik karnawałowy

 
Nenufar Club Kościan

05.12.2018 r. – Uczniowie czytają dzieciom

 
Dzień Pluszowego Misia

 
„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

 
Śladami Dorotki Broniszówny


Cmentarz Męczeństwa Wielkopolan  w Dębienku

Kiszenie kapusty w Muzeum w Stęszewie

Światowy Dzień Kropki


Wizyta w Bibliotece publicznej w Stęszewie

Spotkanie z żołnierzem

Spotkanie z kynoterapeutkami

Informacje

Dzień Dziecka
30 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. Na naszych wychowanków czekały wspaniałe atrakcje i zabawy. Wszyscy bawili się przednio!
 Wielkanocne śniadanie
Wspólnie z grupą 6-latków z budynku w parku , przygotowaliśmy wielkanocne śniadanie. Na uroczyście nakrytych stołach zagościły wędliny, jajka oraz warzywa. Wspólnie przypomnieliśmy sobie znaczenie potraw z kosza wielkanocnego.
Poszukiwanie zająca
Wspólnie z grupą 6-latków z budynku w parku, udaliśmy się na poszukiwania zająca. Nasz szary przyjaciel zostawił nam wskazówki i szereg zadań do wykonania, by zasłużyć na upominki. W końcu dotarliśmy do celu, gdzie czekały na nas paczki, a w nich niespodzianki.
Powitanie wiosny
21 marca ze wszystkimi grupami przedszkolnymi witaliśmy wiosnę.  Dzieci zgromadziły się na parkingu przedszkolnym, zaśpiewały piosenkę , by wspólnie wyruszyć w korowodzie na poszukiwania Pani Wiosny.
Zakładamy ogródek
Nadejście wiosny to czas wysiewu roślin. Dzieci z naszej grupy siały owies, sadziły cebulę, a także zasadziły mieczyki i lilie. Z niecierpliwością oczekują efektów swojej pracy.
08.02.2019 r. – Balik Karnawałowy
Było bardzo kolorowo. Przepięknie ubrani wybraliśmy się do sali gimnastycznej na wspólne zabawy karnawałowe. Przenieśliśmy się do kolorowej krainy i pomogliśmy odzyskać tęczowe kolory.
Wigilia
17 grudnia 2018 r. wystawiliśmy dla rodziców świąteczne przedstawienie, a także wręczyliśmy im wykonane przez nas upominki. Do nas przyszedł długo wyczekiwany gość – Gwiazdor, który wręczył nam prezenty.
Nenufar Club Kościan
6 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Nenufar Club w Kościanie. Spotkaliśmy tam Gospodynię, która zaprosiła nas do swojego domu. W jej chacie poznaliśmy Górala oraz Łosia, którzy opowiedzieli o bożonarodzeniowych tradycjach. Gospodyni wpadła na pomysł, abyśmy ozdobili pierniki na święta. Pod koniec prac, do jej chaty przybył Delfin, który zabrał nas do swojej siedziby. Spotkaliśmy tam św. Mikołaja, który obdarował nas upominkami, a później relaksowaliśmy się na placu zabaw.
05.12.2018 r. – Uczniowie czytają dzieciom
Dziś odwiedzili nas starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej w Stęszewie. Przeczytali nam wiele książek, zadawali zagadki oraz rozdali obrazki, które z nami kolorowali . Dziękujemy za mile spędzony czas .
Dzień Pluszowego Misia
W listopadzie obchodziliśmy święto  przyjaciela wszystkich dzieci – Pluszowego Misia. Nieważne czy mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… każdy go posiada i to właśnie dzieci ze swoimi najwspanialszymi misiowymi przyjaciółmi świętowały ten dzień.
„Dorotka po drugiej stronie tęczy”
27listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania na spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugej stronie tęczy”  Przedstawienie było spektakularne i wzbudziło wiele emocji u dzieci.
Śladami Dorotki Broniszówny
Wybraliśmy się do Muzeum w Stęszewie, by poznać legendę o Dorotce Broniszównie. Po spotkaniu predszkolaki zadawały wiele pytań i były dociekliwe, dlatego wybraliśmy się do stęszewskiej Fary, by poznać jej historię trochę z innej strony. Kolejnym celem naszych poszukiwań, było odwiedzenie Pańskiej Góry.
Andrzejki
29 listopada 2018 r. w naszej grupie odbyły się Andrzejki. Dzieci brały udział w zabawach związanych z wróżeniem i zabawach ruchowo-tanecznych . Humory nam dopisywały.
Cmentarz Męczeństwa Wielkopolan  w Dębienku
7 listopada 2018r. wybraliśmy się na krótką wycieczkę  do Parku Narodowego w Dębienku.  Naszym celem było odwiedzenie zbiorowych mogił  Wielkopolan oraz złożenie na ich grobach zniczy.  Był to czas zadumy i refleksji.
Kiszenie kapusty w Muzeum w Stęszewie
Skorzystaliśmy z zaproszenia Muzeum w Stęszewie. Przedszkolaki poznały etapy kiszenia kapusty oraz  różne sposoby na jej długie przechowywanie.  Każdy mógł spróbować swoich sił podczas kręcenia korbą maszyny do szatkowania oraz skosztować kapusty.
Światowy Dzień Kropki
Ten dzień cały był w kropkach. Na przedszkolaków czekały kropkowe zabawy oraz zajęcia o tematyce kropkowej. Zadaniem dzieci była zabawa , ktora zachęcała do pobudzania ich wyobraźni.
Wizyta w Bibliotece publicznej w Stęszewie
Grupa 5-latków często odwiedza Bibliotekę Publiczną w Stęszewie. Mali miłośnicy literatury chętnie wypożyczają książki, które później czytają z rodzicami w domu.
Spotkanie z żołnierzem
W naszym przedszkolu spotkaliśmy się z żołnierzem ze stowarzyszenia „Kościańskiej Rezerwy Skautowej”. Żołnierz zaprezentował nam strój Wojsk Wielkopolskich oraz wytłumaczył, jaką funkcję miały wszystkie części jego munduru. Przedszkolaki nauczyły się maszerować, a także wspólnie zaśpiewali hymn narodowy.
Spotkanie z kynoterapeutkami
Odbyliśmy spotkanie z kynoterapeutkami- Danutą Niemyt i Violettą Galas. Panie opowiedziały o swojej pracy z pieskami. Nauczyły nas sposobów pielęgnowania piesków, odpowiedniej reakcji na atak , a także w jaki sposób  głaskać czworonogi. Byliśmy zachwyceni tym spotkaniem.