Nauczyciel:

Magdalena Alejska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria

WYCIECZKA DO TVP 1


DZIEŃ WIOSNY

BALIK

WOŚP

Wycieczka do fabryki bombek.

Radni w przedszkolu

Zajęcia z ratownikiem medycznym

Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu

 

Wydarzenia

 
Informacje
Wydarzenia
13 marca odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski – Przedszkolaki w świecie fantazji. Naszą grupę reprezentował Filip Piotrowski. Serdecznie gratulujemy!
21 marca wspólnie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W barwnych nakryciach głowy maszerowaliśmy ulicami Stęszewa.
27 marca odwiedziliśmy Dom Opieki Społecznej w Lisówkach. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały wiosenne piosenki dla seniorów. Na koniec wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane babeczki. Zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni. Zarówno dla nas jak i mieszkańców Domu były to bardzo wzruszające chwile. Kiedy dojechaliśmy do naszego przedszkola czekały na nas niespodzianki – prezenty od Wielkanocnego Zajączka.
11 kwietnia odbył się Konkurs taneczny z okazji Międzynarodowego dnia Tańca. Dzieci wykonały układ taneczny do piosenki zespołu Abba – „Chikita”. Nasza grupa otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 6- latki.
25 kwietnia wyjechaliśmy do siedziby TVP w Poznaniu. Zwiedziliśmy studia gdzie nagrywane są programy poranne i nie tylko . Na pamiątkę otrzymaliśmy nagraną płytę DVD ze studia z naszymi przedszkolakami w roli głównej.
 
Balik karnawałowy
8 lutego odbył się w naszym przedszkolu balik karnawałowy. W tym dniu wszyscy wyglądali wyjątkowo. Dzieci przyszły przebrane w przepiękne stroje. Bawiliśmy się świetnie przy muzyce. Zabawy nie było końca.
Uwaga Rodzice!
21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny.
Proszę aby w ten dzień dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola wianki – dziewczynki, kapelusze – chłopcy.
Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się       22 stycznia 2018r. o godzinie 13.00
14 stycznia odbył się finał WOŚP, wykonany wspólnie przez dzieci  latawiec,  otrzymał III miejsce.
 
6 grudnia odwiedzili nas w przedszkolu Radni Gminy Stęszew, którzy sprezentowali nam świąteczne paczki z prezentami. Serdecznie dziękujemy!
18 grudnia odbyła się Wigilia z Rodzicami, na której dzieci pięknie wystąpiły w przedstawieniu pt. „Co się stało z jasełkami?” Odwiedził nas także Święty Mikołaj, który obdarował nas prezentami.
 
 
Informacje
Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek i środa – godz. 10-10.30
Religia: środa – godz. 8.45-9.15

  1. angielski: piątek 11.45-12.15

Koncerty: jeden raz w miesiącu : czwartek godz.9.20-9.50

Uwaga Rodzice!

Dyżur wychowawczy odbywać się będzie w ostatni piątek miesiąca

w godzinach 13.00-14.00.

Wycieczka do Fabryki Bombek

Wycieczka do Fabryki Bombek w Stodolsku odbędzie się dnia 14 grudnia 2017. Wyjazd 8.30, powrót ok. 12.30-13.00. Zbiórka w przedszkolu o godz. 7.45. Koszt wycieczki 23 zł., zgoda na wyjazd u wychowawcy.
 
Wigilia w naszej grupie odbędzie się dnia 18 grudnia o godzinie 13.00.
 
31.10.2017 Dzień Dyni
Tego dnia przyszliśmy do przedszkola ubrani w kolorze dyni. To był bardzo pracowity dzień. Najpierw samodzielnie dzieci wyrobiły ciasto, potem upiekliśmy na złoty kolor i  polukrowaliśmy pomarańczowym kolorem. Każde dziecko zabrało swoje ciasteczko do domu.
31.10.2017 Spotkanie z Leśnikiem
31 października odwiedziła nas pani Leśniczy. Opowiedziała nam, jak mamy się zachować kiedy zgubimy się w lesie oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę. Dziękujemy za cenne rady i wskazówki!
04.10.2017 Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu
4 października wybraliśmy się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum w Poznaniu. Ubrani w stroje kucharzy mogliśmy samodzielnie zrobić rogale, poznać gwarę poznańską, a na koniec skosztować upieczonych rogalików.
03.10.2017 Na straganie
W tym dniu udaliśmy się na pobliski stragan. Nazwaliśmy owoce i warzywa, które zaprezentowała nam Pani sprzedawczyni, po czym udaliśmy się na zdrowy poczęstunek, który kupiliśmy do przedszkola.
20.09 2017 Dzień przedszkolaka
20 września uroczyście obchodziliśmy Dzień przedszkolaka. Spędziliśmy ten czas na różnorodnych zabawach i konkursach.
20.09.2017 Spotkanie z policjantem
20 września odwiedził nas pan policjant. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak zachować czujność w różnych sytuacjach niebezpiecznych oraz przypomnieliśmy sobie numery alarmowe.
18.09.2017 Wycieczka na skrzyżowanie
Tego dnia udaliśmy się na spacer i pobliskie skrzyżowanie. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz znaki drogowe