Nauczyciel:

Woźniak Małgorzata

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria i wydarzenia

7 czerwiec – wycieczka do szkoły
Tego dnia odwiedziliśmy szkołę. Poznaliśmy budynek: salę gimnastyczną, klasę. Zobaczyliśmy jak wygląda lekcja wychowania fizycznego.
6 czerwiec – Olimpiada Sportowa
Tego dnia braliśmy udział w różnych konkurencjach. Staraliśmy się jak najlepiej wykonywać zadania. Na koniec otrzymaliśmy medale.
30 maj – Dzień Dziecka
Dzień ten minął nam na wesołej zabawie. Były dmuchańce, zjeżdżalnie, klocki Bamp i spotkanie z minionkiem.
29 maj – Śpiąca Królewna
Nauczycielki z naszego przedszkola w pięknych strojach przedstawiły nam historię Śpiącej Królewny.
Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Chata u Kowola”
Dnia 24 maja odwiedziliśmy gospodarstwo wujka Krzysia. Jechaliśmy na przyczepie, poznaliśmy pracę kowala. Było ognisko i pieczone kiełbaski.


 
Spotkanie z geologiem
Dnia 8 marca odwiedził nas geolog. Poznaliśmy świat dinozaurów. Spotkanie było dla nas niezwykłą przygodą. Bardzo nam się podobało.
Dzień Kobiet
W tym dniu chłopcy przygotowali dla dziewczynek kwiatka i kolorowe spinki do włosów.
Afryka Kazika
Dnia 13 lutego odbyła się nasza kolejna wycieczka do Poznania na przedstawienie teatralne pt. „Afryka Kazika”.
Balik
8 lutego odbył się w naszym Przedszkolu Balik Karnawałowy. Od rana przybyliśmy w kolorowych strojach i świetnie się bawiliśmy przy wesołej i skocznej muzyce.
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 30 stycznia odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z uśmiechem powitaliśmy naszych gości. Wręczyliśmy im prezenty i zaprezentowaliśmy przygotowany program artystyczny.
 
Spotkanie Wigilijne
Dnia 19 grudnia odbyła się Wigilia w naszej grupie. Odświętnie ubrani przywitaliśmy naszych Rodziców oraz zaproszonych gości. Na początku zaprezentowaliśmy opowieść o choince, śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne. Wręczyliśmy najbliższym prezenty. Odwiedził nas również Gwiazdor, którego przywitaliśmy piosenką. Każdemu wręczył prezent. Pani Małgosia była z nas bardzo dumna. 
 Polskie miasta w legendach i bajkach
12 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania na przedstawienie „Polskie miasta w legendach i bajkach”. Siedzieliśmy w pierwszych rzędach, podekscytowani śledziliśmy to, co działo się na scenie. Bardzo podobała nam się scenografia i efekty świetlne.

Konkurs plastyczny „Instrumenty muzyczne”
Aż 17 dzieci z naszej grupy brało udział w konkursie plastycznym organizowanym przez panią Agnieszkę Telecką. Dzieci wykonały z rodzicami różnymi technikami plastycznymi instrumenty muzyczne. Dwie nasze koleżanki zdobyły II miejsce. Brawo!

Mikołajki

Spotkanie z górnikiem
4 grudnia odwiedził nas górnik, który przyszedł do nas w galowym mundurze. Opowiedział nam o swojej pracy i pokazał film. Wręczył nam czapki górnicze i kolorowanki. Dziękujemy za możliwość poznania pracy górnika.
Spotkanie z żołnierzem
W przedszkolu odwiedził nas żołnierz, który przyszedł w mundurze, który nosił podczas misji. Opowiedział nam o swojej pracy. Pokazał wyposażenie, np. kamizelki kuloodporne czy hełmy. Zrobił nam prawdziwą musztrę, mogliśmy przymierzyć różne nakrycia głowy lub mundury. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn polski.

Wycieczka na groby w Dębienku
 
Mam talent
Pewnego dnia zaprezentowaliśmy swoje talenty. Był balet, śpiew, nawet po hiszpańsku, magia. Każdy mógł wystąpić ze swoim programem. Było bardzo wesoło i przyjemnie. Każdy otrzymał gromkie brawa.  
Dzień Chłopaka
Dnia 28 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy tego dnia mieli swoje święto, dziewczynki wręczyły im prezenty, oraz złożyły życzenia.

Informacje

Dnia 13 lutego jedziemy na wycieczkę do Multikina w Poznaniu na przedstawienie teatralne pt. „Afryka Kazika”. W tym dniu śniadanie o godz. 8:00. Koszt wycieczki 35zł.