Czerwiec:

Dzień lemoniadowy

W przedostatnim dniu przedszkola wraz z kolegami z innych grup samodzielnie zrobiliśmy pyszną, cytrynową lemoniadę. Wyszła nam naprawdę pyszna! Zaraz potem wyszliśmy na zewnątrz, aby wziąć udział w pikniku z pięknym stoiskiem lemoniadowo- owocowym. To nasz sposób na upały!

Sesja wakacyjna

Dziś odwiedził nas zaprzyjaźniony fotograf i w wakacyjnej niespodziance od pań wykonał nam piękne, plażowe zdjęcia. Oto efekty:

Przedszkolna strefa kibica Euro 2020

Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kibica. Dzieci przyniosły gadżety kibicowskie, ubrały się w stroje piłkarskie i reprezentacyjne i wspólnie uczyły się, jak kibicować polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej na Euro 2020. Była nauka okrzyków, przyśpiewek i wspólny przemarsz ulicami miasta. Było bardzo głośno!

Zajęcia na świeżym powietrzu

Czerwiec wraz ze swoją piękną pogoda sprzyja prowadzeniu zajęć na zewnątrz. Wystarczy koc, trochę pomocy i działamy! Było rysowanie z cieni, malowanie balonami z wodą i ścieżka sensoryczna. Bardzo lubimy takie dni!

Kwiecień:


Dzień Ziemi

22 kwiatnia to ważna data dla przedszkolaków. To Dzień Ziemi. Z tej okazji uczyliśmy się poprzez działanie jak dbać o naszą planetę. Posprzątaliśmy teren wokół przedszkola a zebrane śmieci posegregowaliśmy. Równie pracowicie minął nam czas w sali, gdzie sprzątanie wielkiego bałaganu zamieniliśmy w świetną zabawę i naukę.


Kwietniowa pogoda- nauka zdalna

W ostatnim tygodniu nauki zdalnej uczyliśmy się jak zmienna i różnorodna potrafi być kwietniowa pogoda. Robiliśmy własne wiatromierze, poznaliśmy pracę meteorologa i synoptyka, poznaliśmy różne zjawiska pogodowe i obserwowaliśmy je na żywo. Mimo, że nauka w domu była ciekawa i fajna cieszymy się, że wracamy już do naszego przedszkola.


Tydzień kosmiczny- nauka zdalna

Drugi tydzień nauki zdalnej upłynął nam na poznawaniu tajemnic kosmosu. Udało nam się poznać planety Układu Słonecznego, wykonaliśmy własne planety za pomocą rosnących farb. Każdy z nas zrobił też własną rakietę i próbował narysować konstelację gwiazd. Nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy i na pewno się nie nudziliśmy!

Wielkanoc- nauka zdalna

Pierwszy tydzień nauki zdalnej upłynął nam na przygotowaniach do Wielkanocy. Zrobiliśmy zajączki z zasianego jeszcze w przedszkolu zboża, ozdobiliśmy koszyczki i narysowaliśmy produkty, które powinny się w nich znaleźć, zrobiliśmy piękne drapanki a podczas zajęć online wykonaliśmy śliczne wielkanocne kurki. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o Wielkanocy, tradycjach i symbolach tego święta. Mimo, że nie ma nas w przedszkolu pracujemy pilnie!


Marzec:

Poszukiwania Zajączka Wielkanocnego


Dziś szukaliśmy drobnych upominków od Zajączka Wielkanocnego. Okazało się, że w roztargnieniu porozrzucał je po niemal całym przedszkolnym terenie! Na szczęście udało nam się je wszystkie odnaleźć i każdy z nas wrócił do domu z koszyczkiem z słodkością.


Powitanie Wiosny

Dziś pracowicie witaliśmy wiosnę. Wykonaliśmy szereg zadań, jakie Pani Wiosna powierzyła nam w liście, który dostaliśmy. Przypomnieliśmy sobie, jakie są oznaki wiosny, nauczyliśmy się nazw wiosennych kwiatów, samodzielnie zasialiśmy zboże, aby obserwować jego wzrost. Nauczyliśmy się też wiosennej piosenki i poszliśmy na poszukiwania Wiosny z samodzielnie wykonanymi gaikami. Witaj wiosno!


Drodzy Rodzice!

W poniedziałek, 22.03 obchodzić będziemy Pierwszy Dzień Wiosny. Bardzo proszę aby w miarę możliwości tego dnia dzieci miały na sobie zielone akcenty stroju. Dziękuję!

I. Bilska


Dzień św. Patryka w naszej grupie:

17 marca to dzień znany jako Dzień Świętego Patryka. Rozmawialiśmy o nim w przedszkolu na zajęciach języka angielskiego a także podczas naszych codziennych zajęć. Dowiedzieliśmy się, jaka jest historia tego święta, jego symbole, tradycje. Tego dnia ubraliśmy się na zielono, wykonaliśmy piękna pracę plastyczną i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w oryginalnej, irlandzkiej czapce. Było zielono i wesoło!

Drodzy Rodzice!

W przyszłą środę tj. 17.03 mówić będziemy o święcie św. Patryka. Proszę w miarę możliwości, aby tego dnia dzieci miały na sobie zielone elementy ubioru 🍀🍀🍀


Dzień kobiet

8 marca to również w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Nasze małe kobietki zostały obdarowane drobnymi upominkami a chóralne „Sto lat” odśpiewali tego dnia chłopcy z naszej grupy. Uśmiechy nie schodziły z buziek!


Zajęcia o wulkanach:

Dziś podczas zajęć uczyliśmy się, jak działają wulkany. Zrobiliśmy bardzo ciekawy eksperyment z octem i sodą oczyszczoną. Jak widać po naszych minach bardzo nas to zaciekawiło. Wykonaliśmy też wulkanowe, grupowe prace plastyczne i obejrzeliśmy program edukacyjny o erupcjach wulkanów.

Luty:


Dzień dinozaura:

Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tych ogromnych, wymarłych zwierzętach, nauczyliśmy się, jak wyglądały, co jadły i jak mogły brzmieć ich odgłosy. Piękna pamiątka z tego dnia będą pomalowane przez dzieci gipsowe figurki dinozaurów.


Tydzień teatralny w naszej grupie:

Cały tydzień poświęciliśmy na rozmowach o teatrze. Braliśmy udział w teatrze cieni i nauczyliśmy się przy tej okazji wielu rzeczy o powstawaniu cieni i ich właściwościach. Obejrzeliśmy spektakl online a nawet sami próbowaliśmy wystąpić w teatrzyku pacynkowym. Mimo, że nie mogliśmy pojechać do prawdziwego teatru udało nam się sprawić, że w naszej sali poczuliśmy się jak na prawdziwej widowni.

Piosenka:

Skaczące nutki

Do przedszkola wpadły nutki
wszystkie miały czarne butki
czarne szelki i czapeczki
i skakały jak piłeczki.

Ta wysoko, tamta nisko,
ta z plecakiem ta z walizką.
Roztańczone nutki trzy
do, re, mi, nutki trzy.

Poprosiły o mieszkanie
w dużym czarnym fortepianie
i biegały i skakały po klawiszach
czarno – białych.

Ta wysoko, tamta nisko….

Nawet na leżakowaniu
przeszkadzały dzieciom w spaniu
i skakały po kocykach
w czarnych szelkach i bucikach.

Ta wysoko, tamta nisko…


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „R’, „r”


Tłusty czwartek:

Zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku również my zajadaliśmy się pysznymi pączkami. Na pamiątkę do domu zabraliśmy pięknie pokolorowane rysunki różnych rodzajów pączków.

Eksperymenty z lodem

Dziś poznaliśmy tajemnice lodu, poznaliśmy jego właściwości wieloma zmysłami. Dowiedzieliśmy się też jak zachowuje się woda w różnych temperaturach a także nauczyliśmy się jak korzystać z termometru. To były wspaniałe, zimowe zajęcia


Przygotowanie kul z pokarmem dla ptaków zimujących

Ziarno, mąka kukurydziana i żelatyna- to przepis na ciasteczka dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Aby pomóc im przetrwać trudną zimę powiesimy je w bezpiecznych miejscach i będziemy obserwować gości ptasiej stołówki


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „P”, „p”


Święto Pizzy

Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Święto Pizzy. Poznaliśmy rodzaje pizzy, najbardziej popularne dodatki i historię tej pysznej potrawy. Udało się nam nawet zamienić naszą sale w pizzerie. Zrobiliśmy bardzo oryginalne plastelinowe pizze 😊


Balik karnawałowy

Jak co roku w karnawale dzieci bawią się wspaniale! Podobnie było w tym roku. Co prawda za sale balową służyła nam nasza własna sala, ale pięknie udekorowana nie ustępowała najlepszym klubom disco 😁 zabawom i tańcom nie było końca! Pięknie przebrani wspólnie bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce.

Piosenka:

„Zimowe sporty”:

Ref.: Hu, hu, ha! Hu, hu, ha!
Ta zima wcale nie jest zła!
Tańczy śnieg wokół nas;
zimowych zabaw czas!

  1. Para nart, kijki dwa,
    gogle też narciarz ma.
    Taki sprzęt to nie żart:
    narciarz biegnie już na start.

Ref. Hu, hu, ha! Hu, hu, ha…

  1. Co za wdzięk, co za styl,
    łyżwa w przód, łyżwa w tył,
    łyżwa w tył, łyżwa w przód…
    Ale śliski jest ten lód!

Ref. Hu, hu, ha! Hu, hu, ha…

  1. Kulę tocz albo dwie,
    może trzy… czemu nie?
    Bałwan nos zimny ma:
    to zupełnie tak jak ja!

W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „N”, „n”


Tematy realizowane w lutym:

  1. Sporty zimowe dla każdego
  2. Zimowe obserwacje i eksperymenty
  3. Odkrywamy świat muzyki
  4. Jak powstają obrazy i rzeźby?

Styczeń:


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „C”,”c”


Zimowa gimnastyka:

Gimnastyka ważna sprawa. Tym bardziej zimą, kiedy ruchu na zewnątrz zdecydowanie mniej. Dlatego dziś…:


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „B”, „b”

Cyfrę 9


Tematy realizowane w styczniu:

  1. Zimowe zabawy z babcią i dziadkiem
  2. Jak nam mija czas?

Grudzień:


Wigilia grupowa:


Piosenka:

1. Piosenka „Świąteczny czas”

Idą święta, wigilijny czas,
a za oknem biały śnieżek spadł.
Pani Zima pięknie wita nas
bo świąteczny.
bo świąteczny,
bo świąteczny
nadszedł wreszcie czas.

Ref. Świąteczny czas, świąteczny czas
wesoło wita nas.
Tej nocy czar, cudowny blask
niech wszystkim nam rozbłyśnie.

Przyszły święta najpiękniejsze z nich.
W każdym domu choineczka lśni.
Zastawiony wigilijny stół
a przy stole,
a przy stole. a przy stole
siedzi gości tłum.


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „Y”, „y”


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „D”, „d”

Cyfrę 8


Mikołajki w naszej grupie:


Piosenka:

MIKOŁAJ I PREZENTY

1. Pada śnieżek, pada, mkną po niebie sanie,
a miedzy chmurami czerwone ubranie.

Kto to taki? Kto to taki? Pyta Bartek, Ola.
To Mikołaj z prezentami pędzi do przedszkola.

2. Miał Mikołaj kiedyś złote rózgi cztery

Zjadły je niestety głodne renifery

Gdzie są rózgi? Gdzie są rózgi? Dziwi się Mikołaj

A to głodne renifery zjadły rózgi wczoraj

3. Cieszą się dzieciaki, a Mikołaj Święty,
śmiejąc się wesoło rozdaje prezenty.

Dziękujemy! Dziękujemy! Mówi mała Jola

Zapraszamy Mikołaju częściej do przedszkola!


Tematy realizowane w grudniu:

  1. Nasze rodziny
  2. Co to znaczy być dobrym?
  3. Boże Narodzenie

Listopad:


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „K”, „k”

Cyfrę 7


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „U”, „u”

Cyfrę 6


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „L”, „l”


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery „T”, „t”


Piosenka:

„Listopadowa piosenka”

1. Płyną niebem ciemne chmury, wiatr w kominie śpiewa
I ostatnie złote liście opadają z drzewa

Ref.: Listopadowa piosenka
Jak deszczu kropelka
Listopadowa piosenka, kapu, kapu, kap

2. Już listopad wieje chłodem, kropi zimnym deszczem
W parku trzęsą się chochoły jakby miały dreszcze

Ref.: Listopadowa piosenka…

3. Pan listopad swój parasol mocno w ręce trzyma
I powiada, że niedługo przyjdzie do nas zima

Ref.: Listopadowa piosenka…..


Tematy realizowane w listopadzie:

  1. Odkrywam świat wokół mnie
  2. Moja ojczyzna
  3. Dawniej i dziś
  4. Podróżujemy w dawne czasy

Październik:


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „M”, „m”,

Cyfrę 5


Piosenka:

Ref.: Wiosna, lato, jesień ,zima idą krok w krok!
Pory roku jak rodzina razem cały rok!

1. Wiosna w pąkach, lato w kwiatkach, jesień w liściach, zima w płatkach.


Ref.: Wiosna, lato…
2. Raz zielono, raz kwieciście, raz brązowo, raz srebrzyście.

Ref. Wiosna, lato…
3.Trochę słońca, trochę chłodu, trochę wiatru, trochę lodu.

Ref. Wiosna, lato…
4. Wiosna nuci, lato śpiewa, jesień szumi, zima ziewa

Ref. Wiosna, lato…
5. I tak sobie pory roku w kółko krążą, zawsze zdążą.


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „I”,”i”,

Cyfrę 4


Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce artykułów, które pomogą w odbudowie liczebności dzikich jeży w Polsce. Szczegóły poniżej:


Eksperymenty z ziemniakami


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „e”, „E”,

Cyfrę 3


Ćwiczymy koncentrację, spostrzegawczość i małą motorykę


Zakupy na straganie owocowo- warzywnym


Drodzy Rodzice!

Od środy ruszają zajęcia Religii prowadzone przez p. Ilonę Szymanowską. Zajęcia w każdą środę od 9:15-9:45. Zostały już zakupione karty pracy do Religii.

We wtorki od 11:15- 12:00 dzieci będą brały udział w zajęciach gimnastyki w przedszkolnej sali gimnastycznej. Obowiązują nas stroje sportowe:

  • koszulka z krótkim rękawkiem,
  • krótkie, wygodne spodenki,
  • pełne buty z białą podeszwą (mogą być te, używane na codzien w sali, jeśli spełniają wymienione warunki). Ze względów bezpieczeństwa dzieci bez odpowiedniego obuwia nie będą mogły brać czynnego udziału w zajęciach.
    Proszę, aby stroje dzieci przyniosły w podpisanych workach.

Zajęcia języka angielskiego bez zmian: środa i czwartek 9:45-10:15.

Izabella Bilska


Tematy realizowane w październiku:

  1. Co nam Jesień w koszu niesie?
  2. Uczymy się dbać o swoje zdrowie
  3. Niezwykły rytm przyrody
  4. Odkrywam świat wokół mnie

Wrzesień:


Dzień Chłopca


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „a”, „A”

Cyfrę 2


PIOSENKA:

  1. Kto chodzi dziś po lesie? La, la, la, la, la, la.

To piękna Pani Jesień:kapelusz z liści ma.

Listeczków kolorowych,złocistych i brązowych,

czerwonych koralików kapelusz ma bez liku.

2.Kto chodzi dziś po lesie? La, la, la, la, la, la.

To piękna Pani Jesień:w koszyku dary ma.

Żołędzi i kasztanów,jabłuszek pięć rumianych

i grzybków- borowików w koszyku ma bez liku.

3.Kto chodzi dziś po lesie? La, la, la, la, la, la.

To piękna Pani Jesień:piosenki dla nas ma.

Deszczowe, nastrojowe,wesołe, przebojowe.

W jesiennym notesiku piosenek ma bez liku.


Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Zachęcam do aktywnego udziału w zbiórce kasztanów i plastikowych nakrętek. Kasztany można podawać podczas przyprowadzania i odbioru dzieci (muszą być suche) a nakrętki wrzucać do pojemnika obok wejścia dla 3- latków (od strony „starego” parkingu).

Izabella Bilska


PIOSENKA:

„W NASZYM POKOJU PEŁNO MUZYKI”

W naszym pokoju pełno muzyki jest,
są instrumenty, o których mało wiesz.

Ref: 1. Nasze ręce klaszczą tak…

2. Nasze nogi tupią tak…

3. Nasze wargi cmokają tak…

4. Nasze języki kląskają tak…

5. Nasza podłoga dudni tak….


To jest muzyka, która cieszy nas.


W tym tygodniu poznaliśmy:

Litery: „o”, „O”,

Cyfrę 1


Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Urząd Statystyczny w Poznaniu zachęca do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Nasze gospodarstwo rolne”. Szczegóły: https://poznan.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/nasze-gospodarstwo-rolne/

Izabella Bilska


Obchody Dnia Przedszkolaka


Nasze wspólne zabawy


Zajęcia z policjantami z Komendy Policji w Stęszewie


Zajęcia ze strażakami z OSP Stęszew


WIERSZ:

J. Koczanowska „Przejście przez ulicę”

W dużym mieście wielki ruch,
samochodów wiele,
jeśli chcesz bezpiecznym być,
musisz o tym wiedzieć:

przez ulicę można przejść
tylko w takim miejscu,
gdzie mrugają światła dwa,
pasy są na przejściu.

To czerwone woła: STOP,
stój i czekaj grzecznie,
a zielone prosi – idź,
możesz przejść bezpiecznie.

Zapamiętaj jeszcze to:
gdy po mieście chodzisz,
musisz pod opieką być
dorosłej osoby!


PIOSENKA:

NOC W PRZEDSZKOLU

1. Kiedy na niebie gwiazdki mrugają, księżyc przez okno zerka,

Sale są  puste, światła zgaszone, nikt się nie bawi w berka.

Cisza dokoła, nikt się nie śmieje i nikt nie tańczy w kole.

Gdy  noc zapada i nie ma dzieci, to smutne jest przedszkole.

Lecz kiedy rano  złote słońce księżycowi w nos zaświeci,

 Roześmiane i wesołe do przedszkola idą dzieci.

Ach jak miło i przyjemnie znów się bawić z kolegami

Tęskniliśmy za przedszkolem i naszymi zabawkami.

2. Kiedy na niebie gwiazdki mrugają księżyc przez okno zerka,

Sale są  puste, światła zgaszone, nikt się nie bawi w berka.

Kudłate misie, pies bez ogonka, pajac i dwie laleczki,

Śnią że za chwilę przyjdzie ktoś miły i zdejmie je z półeczki.


Tematy realizowane we wrześniu:

  1. Przyjaciele w przedszkolu
  2. Jesteśmy bezpieczni
  3. Razem się bawimy
  4. Różni ludzie to my!
  5. Pani Jesień i jej wspaniałe stroje