ZAJĄCZEK

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu! 

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, kiełbaski, babki, baranka z ciasta stroików z bazi i bukszpanu. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi.  Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W czwartek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dziś podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z barwnymi gaikami, piosenką na ustach i kolorowymi kwiatami, które rozdawały przechodniom. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet, czyli 8 marca, to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet i małych kobietek. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to ważne święto. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki od swoich kolegów z grup przedszkolnych. Chłopcy składali życzenia, wręczali piękne laurki i inne niespodzianki. Przedszkolaki jako mali dżentelmeni ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla swoich koleżanek. 

DZIEŃ NA OPAK

Dziś w przedszkolu wszystko wyglądało inaczej. Już od progu witały nas panie w piżamach i szlafrokach, mówiąc zamiast „Dzień dobry” – „Do widzenia”. Śniadanie zjedliśmy również na opak, przy odwróconych stołach w czapkach i kurtkach, bo ktoś zrobił nam psikusa zabrał krzesełka i wyłączył ogrzewanie. Śmiechu było co niemiara. Po śniadaniu wybraliśmy chętnych nauczycieli spośród dzieci, którzy prowadzili zajęcia i pilnowali porządku w sali. Dzieci tego dnia wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Cuda i dziwy”. Największym jednak wyzwaniem okazało się jedzenie zupy widelcem, ale daliśmy radę! Tego dnia w naszym przedszkolu było mnóstwo żartów, niespodzianek i ogrom śmiechu.

BALIK

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Dzieci z naszego przedszkola również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu, którego hasłem przewodnim był BAL NA ZAMKU. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spidermana i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień babci i dziadka to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla babć i dziadków, dni pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały programy artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

Święta to magiczny czas, kiedy spełniają się marzenia, gdy świat wypełnia dziecięcy śmiech i bezgraniczna radość, gdy smutki i troski choć na moment odchodzą w zapomnienie… Takich Świąt Wam życzymy! W ostatni przedświąteczny dzień mury przedszkola wypełniły się dźwiękami kolęd i wypowiadanych zewsząd życzeń świątecznych. W tej cudownej atmosferze dzieci otrzymały świąteczne paczki od Dyrekcji i Pracowników i zasiadły do wspólnego, uroczystego, świątecznego obiadu, podczas którego na pięknie ubranych stołach zagościły barszcz, ryba i świąteczne słodkości.

GWIAZDOR

Dziś na przedszkolnych korytarzach zabrzmiał dzwonek, na dźwięk którego w salach momentalnie zapanowała cisza – nasze przedszkole odwiedził Gwiazdor. Dzieci z radością zaśpiewały dla długo wyczekiwanego gościa świąteczną piosenkę i pozowały z brodatym jegomościem do pamiątkowych zdjęć.

SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE

Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Tuż przed świętami w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się z swoimi rodzicami na przedświątecznych występach i warsztatach. Po zaprezentowaniu programów artystycznych dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne.

MIKOŁAJKI

6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.

Dziś wszystkie przedszkolne grupy poczuły magiczny, świąteczny klimat. Wspólnie dekorowaliśmy przedszkole i nasze sale, słychać było pierwsze świąteczne piosenki a w powietrzu unosiło się coś magicznego… Wszystko to w oczekiwaniu na wyjątkowego gościa, który odwiedził nasze przedszkole i każdemu sprawił radość upominkiem.

MAGICZNY DZIEŃ WRÓŻB

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył nam wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia to dzień, w którym świętujemy obecność naszych misiowych, puchatych przyjaciół. Tych, którzy ocierają nasze łzy, towarzyszą nam w najbardziej szalonych przygodach i są naszymi przyjaciółmi czasem już od pierwszych dni życia. Sto lat, nasze Misiaczki!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Nasi przedszkolacy pamiętali o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. To jakże ważne święto kształtuje w dzieciach świadomość swoich praw ale też obowiązków i sprawia, że czują się członkami światowej, dziecięcej społeczności.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony był w naszym przedszkolu bardzo hucznie. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki, rozwiązywały bajkowe zagadki.

11 LISTOPADA

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

Dziś świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu odśpiewali hymn narodowy.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. W październiku w czterech grupach przedszkolnych: Misie, Podróżnicy, Sprytne gąsienice i Skowronki odbyło się takie Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom i mały upominek.

DZIEŃ DAWCY SZPIKU

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Dzień Dawcy Szpiku”, organizowanej przez Fundację DKMS. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby ludzi dotkniętych chorobą, zrozumienie idei niesienia pomocy drugiej osobie oraz rozpowszechnianie wśród rodziców informacji na temat fundacji DKMS i zachęcanie do rejestracji w Bazie Dawców Komórek Macierzystych.

DZIEŃ MUZYKI

W Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszym przedszkolu oprócz zabaw muzycznych z wykorzystaniem instrumentów, dzieci miały okazję brać udział w koncercie edukacyjnym „Wiedeńscy wirtuozi”. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych. Zabawa była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone.

DZIEŃ CHŁOPCA

Dziś dziewczynki sto lat śpiewają, bo chłopcy swoje święto mają. Z okazji tego dnia niezwykłego życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego: humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W czwartek 20.09 kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

DZIEŃ KROPKI

15 dzień września to jeden z bardziej kolorowych dni bo to Dzień Kropki! Świętuje nie tylko sama kropka ale i kreatywność, wyobraźnia i nasze talenty (a każdy z nas jakieś ma). Zobaczcie, jak świętowały nasze przedszkolaki!

WITAMY PRZEDSZKOLE – ZNOWU RAZEM

Gdy odejdzie słoneczne, ciepłe lato i wakacje już skończą się,
wracają dzieci do przedszkola, bo w przedszkolu fajnie jest.

W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło, w naszym przedszkolu miło płynie czas.
Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe, więc tu z chęcią wraca każdy z nas.