,,TYGRYSKI” witają po wakacjach

Tygryski po wakacjach wróciły pełne energii do zabawy i nauki.

W tym roku nasza grupa będzie realizowała projekt edukacyjny ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

DZIEŃ KROPKI 15.09.2022r.

15.09 w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Kropki”🔴🟠🔵🟣🟢🟡

Na początku dzieci zapoznały się z historią o kropce.

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Następnie przedszkolaki tworzyły obrazki z kropek przy użyciu różnych materiałów: plasteliny, farb, pomponików, papierowych kół, kleju i nożyczek.

Najmłodsi brali także udział w ,,kropkowym kodowaniu ” oraz zabawach matmatycznych. W nagrodę za wspaniałą pracę dzieci otrzymały dyplomy kreatywnego przedszkolaka.

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI 16.09

W ramach tygodnia bezpieczeństwa naszą grupę odwiedzili Pani Klaudia – ratownik medyczny, a także Pan Mikołaj – lekarz. Nasi goście opowiadali dzieciom o swojej pracy, a także zapoznali z podstawowymi informacjami dotyczącymi pierwszej pomocy.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2022

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci otrzymały drobne upominki, a także bawiły się przy muzyce. Na zakończenie wykonaliśmy zdjęcia w ,,fotobudce” przedszkolnej. Każdy mógł wybrać jakiś rekwizyt do zdjęcia.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI 23.09

Podczas tego tygodnia rozmawialiśmy o jesieni. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Przeprowadzaliśmy eksperyment z odbarwianiem liści. Skompletowaliśmy dary jesieni do naszego kącika przyrody.

DZIEŃ CHŁOPCA 30.09

,,Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

ODWIEDZINY PANI POŁOŻNEJ 07.10

W tym tygodniu odwiedziła nas w ramach ,, Tygodnia zdrowia” Pani Ewelina. Pani Ewelina jest położną
w szpitalu. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a także pokazała sprzęt jakim posługują się pielęgniarki czy położne m.in strzykawki, kroplówkę. Pani Ewelina pokazała także jak kąpie się noworodka oraz jak poprawnie myć ręce. Na koniec dzieci otrzymały upominek w postaci strzykawek, a także z Panią wykonały dawne nakrycie głowy położnej. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

DZIEŃ DAWCY 13.10

DZIECI PRZYSZŁY DO PRZEDSZKOLA UBRANE NA CZERWONO

W naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Dawcy” zorganizowany w ramach pomocy organizacji DKMS. Dzieci przyszły do przedszkolach ubrane na czerwono w ramach solidarności z akcją.

Zajęcia dydaktyczne w tym dniu miały na celu przybliżenie dzieciom jak ważna jest pomoc drugiej osobie. Pomocą w ich przeprowadzeniu była związana z tematyką akcji historia ,,Krwinek i jego wielka misja ratunkowa”

Następnie dzieci odwiedziły namiot, w którym odbywała się akcja, każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcia przy ,,skrzydłach pomocy”

KONCERT EDUKACYJNY ,,LUTNICZE LABORATORIUM” 19.10

Ostatnio w naszym przedszkolu odbył się koncert, podczas którego wybraliśmy się do warsztatu lutnika. Poznaliśmy instrumentu smyczkowe oraz poznaliśmy ich budowę. Wsłuchaliśmy także pięknych utworów wykonanych przez muzyków.

HODOWLA FASOLI 21.10

W związku z tematyką tygodnia w kąciku przyrodniczym naszej sali zasadziliśmy fasole. Będziemy teraz obserwować jej rozwój i dbać o to, aby nie zmarniała.

WICEMISTRZOWIE KONKURSU ZBIÓRKI KASZTANÓW 2022

WRĘCZENIE NAGRODY PRZEZ DYREKTORA PRZEDSZKOLA ORAZ KOORDYNATORKĘ KONKURSU P.WERONIKĘ

Nasza grupa zdobyła II miejsce w tegorocznej zbiórce kasztanów. Zebraliśmy 934 kg.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w osiągnięciu tak świetnego wyniku !!!!

DZIEŃ DYNI 2022

W naszej grupie świętowaliśmy Dzień Dyni. Dzieci poznawały rodzaje dyni, skąd pochodzi oraz jakie potrawy można z niej przyrządzić. Na zakończenie przygotowaliśmy prace plastyczne oraz wykonywaliśmy m.in zadania matematyczne związane z bohaterką dnia

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11

W minionym tygodniu tematem przewodnim tygodnia była Polska. Dzieci poznawały m.in symbole narodowe, czy sławnych Polaków. Dnia 10.11 odbył się uroczysty apel z odśpiewaniem Hymnu
o godz.11:11. Na tą okazję nasze przedszkolaki przygotowały flagi.

DZIEŃ MISIA 25.11

Dnia 25.11 obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Misia. Dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje misie. Każdy zaprezentował swojego pluszaka i opowiedział co lubi z nim robić. Segregowaliśmy misie względem wielu cech np. ubranek czy cech wyglądu. Następnie z naszymi misiami zatańczyliśmy do piosenek ,,My Teddy Bear” oraz ,,Teddy Bear, Teddy Bear turn around”. Po zabawie wykonaliśmy w grupach 2 wielkie plakaty misiów. Na koniec dnia przeszliśmy ,,misiowy labirynt, a także obejrzeliśmy jeden z odcinków bajki ,, Kubuś puchatek”.

MIKOŁAJKI 06.12

06 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Mikołajki” . Dzieci odwiedziły wystawę Mikołajkowe, a także wszystkie tygryski otrzymały upominki pozostawione przez Świętego Mikołaja pod ubraną przez Nas choinką. Część bombek na naszej choince dzieci ozdobiły same podczas zajęć plastycznych.

KONCERT ZIMOWY 05.12

5 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się kolejne przedstawienie. Tym razem głównymi bohaterami byli lisek, wilk a także Święty Mikołaj. Dzieci wysłuchały także świątecznych piosenek, które mogły zaśpiewać razem z bohaterami.

WYSTĘP ŚWIĄTECZNY 20.12

W naszej grupie 20.12 odbył się występ pt: ,,Zmartwienie śnieżynek”. Mali aktorzy spisali się wyśmienicie. Po występie odwiedził nas Gwiazdor, który miał dla dzieci wspaniałe prezenty, jednakże każdy przedszkolak musiał odpowiedzieć na pytanie ,,Czy byłeś grzeczny w tym roku”?.

Tygryski życzą Wszystkim Wesołych Świąt!!

WARSZTATY MIKOŁAJKOWE 21.12

Nasza grupa uczestniczyła w warsztatach Mikołajkowych. Dzieci zamieniły się w małych konstruktorów
i sami wykonywali Mikołaje. Na początku dzieci użyły papieru ściernego aby wyszlifować kawałki drewna, następnie za pomocą kołków musiały umocować jedną z części na podstawce. Kolejnym zadaniem było pomalowanie kawałka drewna przy użyciu gąbeczki, doczepienie wąsów, pomponów oraz oczu. Wykonanego Mikołaja dzieci pozostawiły do wyschnięcia. Dla wszystkich uczestników była to świetna zabawa.