Nauczyciel:

Małgorzata Woźniak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria

DZIEŃ DZIECKA


OGRÓD EKOLOGICZNY „U GŁADYSIAKÓW”

ZAJĄC

WARSZTATY KRAWIECKIE

LEPIMY

KONCERT MUZYCZNY: „MUZYKA CHOPINA”

NASZE ZABAWY

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

BALIK KARNAWAŁOWY

AFRYKA KAZIKA

SPOTKANIE Z ELEKTRYKIEM

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

NASZE KOLEKCJE

WYCIECZKA DO „RODZINKI”

DOŚWIADCZENIA

BAWIMY SIĘ

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

JEMY OWOCE

GIMNASTYKA

NA MARCHEWKI URODZINY- ZABAWY PRZY PIOSENCE

 

Wydarzenia

 

 
ZAJĘCIA DODATKOWE:
 
Poniedziałekreligia 9:15-9:45
             rytmika 12:00-12:30
Środa:       rytmika 12:00-12:30
Czwartek:                 gimnastyka
Piątek:    j. angielski 11:15- 11:45

Wszystkim swoim przedszkolakom życzę

wyjątkowych wakacji , wielu wrażeń ,

przygód i uśmiechu.

Pozdrawiam Małgorzata Woźniak

19 09. Spotkanie z policjantem
Dnia 19.09 odwiedził nas pan policjant. Pokazał nam swój mundur oraz wyposażenie służące do obrony. W kilku słowach opowiedział nam o swojej pracy.Następnie przedstawił nam różne sytuacje niebezpieczne i powiedział jak w takich sytuacjach się zachować. Dziękujemy za mądre słowa , które pozwolą nam być bezpiecznym.
*
20.09 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Tego dnia od rana przyszliśmy przebrani w swoje ulubione stroje. Wspólnie bawiliśmy się , braliśmy udział w różnych konkursach. Zrobiliśmy sobie też małą ucztę , były ciasteczka ,  chrupki i paluszki oraz soczek . Dzień był miły i radosny .W prezencie od pani otrzymaliśmy bańki mydlane.
*
22. 09 – POWITANIE JESIENI
Udaliśmy się w tym dniu do parku szukać Pani Jesieni. Obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie , zbieraliśmy kolorowe liście . Żegnaliśmy lato , które bardzo lubimy ale wiemy że za rok do nas wróci .Witaj ! Pani Jesień
*
29.09 Spotkanie z leśnikiem
W dniu tym przywitaliśmy kolejnego gościa panią leśnik. Przyniosła nam sztuczne zwierzątka . Mogliśmy je z bliska obejrzeć . W kilku słowach opowiedziała nam o życiu zwierząt w lesie. Jak należy się w lesie zachowywać . Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
*
29.09 Dzień chłopaka
W dniu tym zrobiliśmy niespodzianki dla naszych kolegów. Starałyśmy się ich z niektórych obowiązków wyręczać . Otrzymali prezenty , które im się bardzo podobały . A na koniec zrobiłyśmy słodki poczęstunek.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMOM Z RADY RODZICÓW ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU DNIA CHŁOPCA , WYJĄTKOWE DLA NICH PREZENTY ORAZ SŁODYCZE.
*
4.10- NA STRAGANIE – WYCIECZKA
Cały tydzień mówiliśmy o owocach, o ich walorach zdrowotnych . Wspólnie z naszymi paniami udaliśmy się na pobliski stragan . Przywitaliśmy się z panią sprzedawczynią , nazywaliśmy znane nam owoce. Na koniec p. Małgosia kupiła nam owoce do przedszkola. Kiedy wróciliśmy umyliśmy je i pokroiliśmy na kawałki . Ale była uczta , nawet dzieci , które nie lubią niektórych owoców , odważyli się je spróbować .
 *
11.10- spotkanie z misiem Medaikiem
Tego dnia odwiedziły nas panie, które pracują na co dzień w szpitalu. Pokazały nam , co trzeba zrobić w sytuacjach , kiedy nam się coś przydarzy lub innym( oparzymy się lub skaleczymy) . Mogliśmy na fantomie udzielać pierwszej pomocy. Na koniec otrzymaliśmy dyplom ratownika.
 *
19.10- wyjazd do teatru na spektakl Słoń i kwiat
W tym roku to pierwsza nasza wycieczka . Podekscytowani udaliśmy się do autokaru . Zajęliśmy miejsca i z dobrymi humorami udaliśmy się do Poznania . Kiedy byliśmy w teatrze pani kupiła bilety i zajęliśmy nasze miejsca. Zrobiło się ciemno i na scenie pojawili się aktorzy . Spektakl bardzo nam się podobał , było wesoło i wiele atrakcyjnych efektów . Długo biliśmy brawa. Brawa dla aktorów.
*
13 listopada wizyta pana elektryka
W poniedziałek dnia 13.XI odwiedził  nas Pan Marek – elektryk. Rozmawialiśmy z nim o bezpiecznym korzystaniu z prądu , skąd się bierze prąd oraz na czym polega praca elektryka. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy dla naszego bezpieczeństwa , dziękujmy za kolejną lekcję. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe  zdjęcie.
*
24 listopad – Dzień pluszowego misia
W piątek od rana wszyscy uśmiechnięci wchodziliśmy do przedszkola .Towarzyszył nam nasz ulubiony miś.
Bawiliśmy się z nim w różne zabawy mA na koniec wykonaliśmy prace plastyczne , które zawiesiliśmy na wystawce.
*
29 listopada -dzień kolekcjonera 
Trzech naszych kolegów w tym dniu przyniosło swoje kolekcje. Franio wszystko co związane jest z dinozaurami; figurki dinozaurów, książki, obrazki i samodzielnie wykonane prace.Jacek kolekcję samochodów  a Kuba limitowaną wersje wyjątkowych samochodów. Chłopcy o swoich kolekcjach opowiadali z wielkimi emocjami.
*
30 listopada wycieczka do Skórzewa.
Od rana w dobrych humorach udaliśmy się autobusem na plac zabaw Rodzinka. Bawiliśmy się świetnie . Odwiedził na Św. Mikołaj , śpiewaliśmy mu piosenki a na koniec posypało sztucznym śniegiem .
*
6 grudzień – wizyta św. Mikołaja
W tym dniu odwiedzili nas radni , którzy wręczyli nam worek słodkości. A w butach tradycyjnie też znaleźliśmy niespodzianki. Bul to miły dzień.
*
14 grudzień 
Na ten dzień czekaliśmy wszyscy z niecierpliwością . Na początku zaprezentowaliśmy rodzicom historię narodzin Jezuska.
Wręczyliśmy im niespodzianki . Odwiedził nas też gwiazdor , który wręczył nam prezenty, Śpiewaliśmy kolędy przy choince .
Było milo i świątecznie.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Dzień babci i dziadka
Dnia 18 stycznia w naszej grupie odbyła się uroczystość dla naszych kochanych dziadków . Goście do nas licznie przybyli, zaśpiewaliśmy im piosenki , powiedzieliśmy wierszyki. Na koniec oczywiście złożyliśmy im życzenia i zaśpiewaliśmy Sto lat.
Było milo i przyjemnie ,a dziadkowie nam podziękowali za prezenty.
*
Afryka Kazika
Dnia 7 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci – panem Łukaszem Wierzbickim, który bardzo ciekawie opowiadał o swoich i dziadka przygodach w Afryce, ukazując to w interesujących prezentacjach zdjęć i filmów.
*
9.02. odwiedził  nas pan policjant
 opowiedział nam wiele ważnych rzeczy ,by nasze ferie były bezpieczne i wesołe.
 
*
8.02. Balik karnawałowy
Od rana przebrani i uśmiechnięci przybyliśmy do przedszkola. Oglądaliśmy swoje stroje, każdy z nas miał inny . Po śniadaniu bawiliśmy się w sali , robiliśmy węża , każdy mówił o swoim przebraniu. Mieliśmy słodycze i soki . Było dużo radości i śmiechu . O 12:00 poszliśmy na salę gimnastyczną . tam bawiliśmy się pod kierunkiem animatorów . Była też pani magik. Nasza koleżanka Misia wyczarowała królika. Był to wyjątkowy dzień.
19 marca odbyły się w naszej grupie warsztaty krawieckie
Wspólnie z panią prowadzącą uszyliśmy wielkanocnego zajączka. Poznaliśmy bliżej zawód :krawcowa oraz zobaczyliśmy maszynę do szycia .  Sami zszyliśmy zająca  pod okiem  pani Kasi.
21 marca powitanie wiosny
Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na pierwszy dzień wiosny . Ubrani w kolorowe wianki i kapelusze z okrzykami poszliśmy ją witać . Witaj Wiosno!
Z tej okazji wykonaliśmy plakat z prostokątów o tematyce wiosennej.
27 marzec  – zając
Otrzymaliśmy list od zajączka , w którym prosił nas o wykonanie kolorowanek o tematyce wielkanocnej. Następnie udaliśmy się szukać niespodzianki od zająca. Kiedy znaleźliśmy wróciliśmy zadowoleni do sali. 
24 maja wycieczka do ogrodu ekologicznego u Gładysiaków– od rana podekscytowani przybyliśmy do przedszkola z plecakami, w których mieliśmy słodkości. Udaliśmy się autobusem do Wir, a tam czekali na nas gospodarze ogrodu. Pani Agnieszka oprowadziła nas po ogrodzie pokazała jak żyją mrówki, pszczoły, nietoperze… Do małych koszyczków zbieraliśmy trawkę i koniczynę, którą karmiliśmy króliczki. Bawiliśmy się na placu zabaw. Z klamerki i drucika zrobiliśmy motylka. Pani Maria pokazała nam owady i żyjątka z ogrodu np. chrząszcze. Karmiliśmy ślimaki. Oglądaliśmy małe pajączki w pudełku. Była to suuuper wycieczka. Pani Małgosia mówiła, że wrócimy tam jesienią.
Dnia 24 maja obchodziliśmy święto
Naszych Kochanych Mam
Na początku wyrecytowaliśmy wiersz- podziękowanie za wszystko co dla nas robią . Dziewczynki ułożyły napis KOCHAM. A potem wcieliliśmy się w prawdziwych aktorów i przedstawiliśmy: Królewnę Śnieżkę. Tańczyliśmy krakowiaka oraz zaśpiewaliśmy Kukułeczka kuka . Wręczyliśmy prezenty i daliśmy buziaka.
Kochane mamy – Dziękujemy za wszystko
28 maja  
tego dnia Panie nauczycielki przedstawiły nam Rzepkę. W super strojach i z pewną dozą humoru opowiedziały nam historię rzepki i dziadka. Wielkie brawa i dziękujemy. To mila niespodzianka dla nas.
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
Był to miły dzień dla nas. Zostało przygotowanych wiele atrakcji np; dmuchane zamki, pop-corn. mechaniczne pojazdy. malowanie buziek, balony, rzuty do celu. Korzystaliśmy z wszystkich atrakcji z uśmiechami na buziach, świetnie się bawiliśmy. Dostaliśmy w prezencie bańki i balony. Dziękujemy 
Olimpiada Sportowa
6 czerwca odbyła się w przedszkolu olimpiada sportowa. Braliśmy udział w różnych konkurencjach.
Na koniec otrzymaliśmy medale.
8 czerwca – konkurs piosenki słowiańskiej- Iza Kania , która reprezentowała naszą grupę zwyciężyła w kategorii wiekowej 5 -latki Wystąpiła jako przedstawicielka naszego przedszkola nad Lipnem na Stęszewskiej Nocy Świętojańskiej . Gratulujemy.