Nauczyciel:

Wiśniewska Małgorzata

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Galeria i Wydarzenia

Olimpiada sportowa 06.06.2019


Dzień Dziecka

Zajączek wielkanocny 17.04.2019

Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2019

Balik karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka 11.01.2019

Spotkanie świąteczne 18.12.2018

Mikołajki 06.12.2018

spotkanie z Górnikiem 4.12.2018

zajęcia otwarte dla Rodziców 15.11.2018

100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę 9.11.2018


wyjazd na groby do Dębienka 30.10.2018

Stragan 2.10.2018

wycieczka 27.09.2018

Dzień Przedszkolaka 20.09.2018

Informacje

6 czerwca odbyła się już 4 Olimpiada Sportowa. Braliśmy udział w 8 konkurencjach. Kierowaliśmy się zasadami fair play. Każdy otrzymał złoty medal. Na koniec całe przedszkole zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie.


31 maja w  przedszkolu obchodzony był Dzień Dziecka. Wszyscy z wielką radością i uśmiechem na twarzach korzystaliśmy z tego wydarzenia. Były konkurencje sportowe, dmuchany zamek, jedliśmy popcorn. Nasza Pani także obdarowała nas prezentem. Dzień był superowy.


17 kwietnia szukaliśmy w całym przedszkolu słodyczy od zajączka. Każdy z nas zrobił własnoręcznie koszyczek do którego trafiło słodkie jajko niespodzianka.


21 marca całe przedszkole powitało Dzień Wiosny. Przygotowaliśmy gaik z którym szliśmy ulicami Stęszewa. Oby zima na dobre nas opuściła.


Z wielką radością doczekaliśmy się naszego wymarzonego baliku. Każdy z nas przebrał się, tańczyliśmy, bawiliśmy się, braliśmy udział w konkursach, dzień był wspaniały.


11 stycznia gościliśmy w naszej grupie drogie Babcie i drogich Dziadków. Przygotowaliśmy program artystyczny, wiersze, piosenki, taniec, a następnie wręczyliśmy prezenty. Czas spędziliśmy mile przy kawce i słodkościach


18 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w naszej grupie z zaproszonymi rodzicami i gośćmi. Wyrecytowaliśmy wiersze, zaśpiewaliśmy piosenki i zatańczyliśmy. Odwiedził nas gwiazdor, który obdarował nas pięknymi prezentami.


6 grudnia każdy przedszkolak od samego rana czekał na wizytę Mikołaja. Ubraliśmy się wszyscy w równe czapki i przy choince czekaliśmy na gościa. Zostaliśmy obdarowani torbami ze słodyczami.


4 grudnia gościliśmy w przedszkolu górnika. Z ciekawością słuchaliśmy na czym polega ta praca. W prezencie dostaliśmy czapkę (pióropusz). Był to bardzo miły dzień.


15 listopada gościliśmy w naszej grupie naszych rodziców, ciocie, dziadków oraz Panią dyrektor. Razem bawiliśmy się, pracowaliśmy ciężko przy pracy plastycznej. Zajęcia trochę nas stresowały, ale było fajnie.


9 listopada całe przedszkole uczciło 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy hymn Polski oraz wyrecytowaliśmy „Katechizm polskiego dziecka”.


30 października odwiedziliśmy groby w Dębienku. Każdy z nas zapalił znicz i położył go na grobie ludzi walczących za naszą ojczyznę. Był to czas zadumy i refleksji.


2 października poszliśmy zrobić zakupy na straganie. Pani pokazała nam dorodne jabłka, winogrono, śliwki, gruszki, a także warzywa. Z zakupami wróciliśmy zadowoleni do przedszkola i zajadaliśmy się witaminkami.


27 września razem z grupą 6-latków pojechaliśmy do Wir. Dowiedzieliśmy się jakie są odmiany jabłek, co można z nich zrobić, jakie mają witaminy. Spacerowaliśmy po ogrodzie, mogliśmy zerwać sobie jabłko, a następnie włożyliśmy do sokowirówki i wypiliśmy sok. Z innych jabłek zrobiliśmy lukrowane lizaki. Wróciliśmy zadowoleni do przedszkola.


20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Mama Grzesia przyniosła nam pyszne torty, które z wielkim apetytem zjedliśmy. Bardzo Jej za to dziękujemy. Odbyła się także dyskoteka, szaleliśmy w rytmach disco.