W roku szkolnym 2022/2023 pracujemy w oparciu o ,,Program wychowania przedszkolnego” autorek: W. Żaby-Żabińskiej, W. Majewskiej, R. Paździo, ,,Wydawnictwa MAC Edukacja” oraz karty pracy ,,SUPERSMYKI”. To pakiet materiałów dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci sześcioletnich, pobudzających ich naturalną ciekawość i wspierających rozwój kompetencji kluczowych.

,,MISIE” witają w Zerówce!

W tym roku nasza grupa będzie realizowała projekt edukacyjny ,,BOHATER TYGODNIA”. To projekt, którego celem jest wdrażanie dzieci do życia społecznego, budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach, podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności.

WRZESIEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 01-09 wrzesień ,,CO SŁYCHAĆ W PRZEDSZKOLU?”

 1. Żegnajcie wakacje! Witaj przedszkole!
 2. Nasze przedszkolne zasady.
 3. Przedszkole nie ma dla nas tajemnic.
 4. Rozmowy zabawek.
 5. W grupie siła.

II 12-16 wrzesień ,,JAK BYĆ SUPERBEZPIECZNYM?”

 1. Zawsze bezpieczni.
 2. Pierwsza pomoc.
 3. Zadowolone światło zielone.
 4. Zagrożenia wokół mnie.
 5. Wiem, jak być bezpiecznym.

III 19-23 wrzesień ,,JAKIE SĄ MOJE SUPERMOCE?”

 1. Wyginam śmiało ciało.
 2. Widzę, czuję, słyszę, smakuję.
 3. W krainie emocji.
 4. Moje zainteresowania i talenty.
 5. Trudne sprawy i łatwe rozwiązania.

IV 26-30 wrzesień ,,KIEDY PANI JESIEŃ OBCHODZI URODZINY?”

 1. Oznaki jesieni.
 2. Coraz mniej liści.
 3. Śladami jesieni w lesie.
 4. Jesienne eksperymenty.
 5. Jesienny ogród i jesienny sad.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI 12.09.2022

W ramach ,,Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka” odbyło się spotkanie, którego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się podczas drogi do i z przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu, zapoznanie z podstawowymi znakami drogowymi, zasadami bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz przekazanie wiedzy o innych zagrożeniach mogących je spotkać w życiu, a także przybliżenie dzieciom zasad funkcjonowania Policji jako instytucji oraz policjanta jako opiekuna i przyjaciela.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2022

Tego dnia wyruszyliśmy, by posprzątać teren wokół naszego przedszkola, humory dopisywały, wszystkie śmieci zostały błyskawicznie i dokładnie zebrane. ,,Misie” dobrze wiedzą, że dbanie o czystość naszej planety zaczyna się właśnie od dbania o najbliższe otoczenie!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022

Od rana nasza sala zapełniała się dziećmi w piżamach, porannikach, z poduszkami pod pachą. Czyżby ,,Dzień Przedszkolaka” ,,Misie” zamierzały przespać słodko na kocykach? Nic bardziej mylnego, tego dnia w naszej grupie odbyło się szalone ,,Piżamowe Party”! Wesołe zabawy ruchowe z poduszkami i kocami, a także ,,Piżamowa dyskoteka”, sprawiły, że nikt nie miał ochoty na drzemkę!

POWITANIE JESIENI 23.09.2022

,,Już Jesień liście złoci na drzewach w parku, lesie. Kasztany trzyma w dłoniach, jesienne kwiaty niesie…”. Przywitaliśmy Jesień wykonując dla niej suknię z jesiennych liści.

,,BOHATER TYGODNIA”- STAŚ

Staś zaprosił do przedszkola swojego tatę Łukasza, który jest geodetą. Tata Stasia opowiedział nam o swojej pracy, a potem wcieliliśmy się w rolę małych geodetów. Mierzyliśmy, rysowaliśmy mapy…- to spotkanie było bardzo interesujące! Dziękujemy Panu Łukaszowi za zaangażowanie i poświęcony czas!

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2022

W dniu swojego święta chłopcy z naszej grupy zdawali egzamin, by zostać ,,Dżentelmenami”. Musieli wykazać się sprytem, mądrością oraz tężyzną fizyczną, wszystko pod bacznym okiem dziewczynek, które obserwowały i oceniały swoich kolegów. Nasi chłopcy, jak zwykle wspaniali, poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami śpiewająco. W nagrodę otrzymali super upominki, dyplomy i byli z siebie bardzo dumni- my z Nich też!!!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE WRZEŚNIA:

ADAŚ, GNIEWKO, STAŚ

PAŹDZIERNIK:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 03-07 październik ,,JAK JESIENIĄ DBAĆ O ZDROWIE?”

 1. Dbamy o zdrowie.
 2. Z wizytą u lekarza.
 3. Witaminy ukryte w przetworach.
 4. Kwadratowy zawrót głowy.
 5. Zabawy jesienią.

II 10-14 październik ,,KTO MOŻE BYĆ NAUCZYCIELEM?”

 1. Zadania nauczyciela.
 2. Chcę być nauczycielem.
 3. Zabawy z moim nauczycielem.
 4. Dzień Edukacji Narodowej.
 5. Prezent dla nauczyciela.

III 17-21 październik ,,W CO SIĘ BAWI Z NAMI JESIENNY WIATR?’

 1. Kalosze i parasol.
 2. W zdrowym ciele- zdrowy duch.
 3. Jesienne zawody.
 4. Jesienny wiatr.
 5. Rośliny tańczące na wietrze.

IV 24-28 październik ,,JAKIE PLANY NA JESIEŃ MAJĄ ZWIERZĘTA?”

 1. Spiżarnia wiewiórki.
 2. Leśne głosy i odgłosy.
 3. Przyloty ptaków i odloty ptaków.
 4. Czas zmienić futro na zimowe.
 5. Pan Jeż.

Poznajemy litery: ,,a A”, ,,l L”, ,,o O”, ,,m M”.

Poznajemy cyfry: 1, 2, 3, 4.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI 05.10.2022

W dniu 05.10.2022 nasze przedszkole odwiedzili goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość wejścia do wnętrza wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie.

,,BOHATER TYGODNIA”- WOJTEK

Wojtuś zaprosił do przedszkola swoją ciocię Patrycję. Dzięki naszemu gościowi poznaliśmy pracę cukiernika. Na początku pani Patrycja opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała nam swoje dzieła- przepięknie udekorowane torty. Potem samodzielnie dekorowaliśmy ciasteczka- lukrowaliśmy je kolorowymi lukrami, a następnie dekorowaliśmy je cukrowymi posypkami i elementami dekoracyjnymi wykonanymi z masy cukierniczej. Ciasteczka wyglądały wspaniale!!! Dzisiejsze spotkanie dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń. Bardzo  dziękujemy pani Patrycji za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie. To była niezwykle pyszna przygoda!  

WYCIECZKA DO ,,ROGALOWEGO MUZEUM” W POZNANIU 17.10.2022

11 listopada zbliża się wielkimi krokami, dlatego postanowiliśmy wybrać się ,,Rogalowego Muzeum”, by tam pod okiem specjalistów nauczyć się, jak należy zrobić prawdziwe Świętomarcińskie Rogale. Na początek ,,Wujek Biniu” przetestował naszą znajomość gwary poznańskiej oraz opowiedział nam legendę o powstaniu Rogali. Potem krok po kroku wałkowaliśmy, wykrawaliśmy, nadziewaliśmy i zwijaliśmy ciasto, aż powstały zgrabne rogaliki. Gdy nasze rogale wypiekały się, obejrzeliśmy multimedialną prezentację o historii Poznania. Następnie, z okien zabytkowej kamienicy Muzeum, oglądaliśmy bodące się na szczycie poznańskiego Ratusza koziołki i poznaliśmy o nich legendę. Na koniec otrzymaliśmy nasze rogaliki, by zabrać je do domu. To była wspaniała przygoda! A rogale- mniam!!!

KONCERT EDUKACYJNY ,,LUTNICZE LABORATORIUM” 19.10.2022

Jakie tajemnice są zaklęte w instrumentach? Czy one mają też duszę? Czy czasem chorują? Odwiedziliśmy warsztat lutniczy, w którym zepsute instrumenty mogły znaleźć pomoc i odzyskać dawny blask. Zajrzeliśmy do środka instrumentów smyczkowych, zbadaliśmy ich budowę i dowiedzieliśmy się, jakie kryją sekrety.

,,BOHATER TYGODNIA”- MILAN

Milan zaprosił do przedszkola swojego wujka Mateusza, który zapoznał nas ze swoją pasją- koreańską sztuką samoobrony ,,TAEKWON-DO” (TAE- stopa, noga, kopnięcie, KWON- pięść, uderzenie, DO- droga, sposób myślenia, filozofia życia). Grzeczność, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i niezłomny duch to jej 5 fundamentalnych zasad. Pan Mateusz zaprezentował nam swoje nieprzeciętne umiejętności, a potem poprzez zabawy ruchowe ćwiczyliśmy szybkość oraz refleks. Bardzo nam się podobało! Dziękujemy Panu Mateuszowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

JESIENNA ZBIÓRKA KASZTANÓW

Drodzy Rodzice, bardzo Państwu dziękuję za tak wielkie zaangażowanie!!!

WYSTAWA ,,JESIENNE PARASOLE”

Małe, duże, kolorowe-cudowne, jesienne parasole pojawiły się w naszym przedszkolu. Drodzy Rodzice- dziękuję za zaangażowanie, podziwiam Państwa kreatywność.

,,DYNIOWA WYSTAWA”

Wesołe dynie udekorowały wejście do naszego przedszkola. Drodzy Rodzice, dziękuję, że jak zwykle mogę liczyć na Państwa zaangażowanie i pomysłowość. Dynie prezentowały się wspaniale zarówno za dnia, jak i pod osłoną nocy.

,,HALLOWEEN”

,,Cukierek albo psikus!”

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE PAŹDZIERNIKA:

WOJTEK, TOSIA, MILAN, ALAN

LISTOPAD:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 31 październik- 04 listopad ,,DLACZEGO NAWET SUPERBOHATER MA OBOWIĄZKI?”

 1. Członkowie rodziny.
 2. Drzewo genealogiczne.
 3. Prawa i obowiązki.
 4. Miejsce, w którym mieszkam.
 5. Małe domy i duże domy.

II 07- 11 listopad ,,CO POWINIEN WIEDZIEĆ KAŻDY POLAK?”

 1. Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.
 2. 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości.
 3. Polska- moja ojczyzna.
 4. Znane Polki i znani Polacy.
 5. Sąsiedzi Polski.

III 14-18 listopad ,,GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ MAŁĄ NIEDŹWIEDZICĘ I WIELKĄ NIEDŹWIEDZICĘ?”

 1. Gwiazdozbiory.
 2. Układ słoneczny.
 3. Nasza planeta.
 4. Podróż w nieznane.
 5. Tajemnicza spadająca gwiazda.

IV 21- 25 listopad ,,CZY KUJAWIAK MOŻE TAŃCZYĆ KRAKOWIAKA?”

 1. W świecie polskich legend.
 2. Potrawy regionalne.
 3. Stroje i muzyka z różnych zakątków Polski.
 4. Podróż po Polsce.
 5. Dzień Pluszowego Misia.

Poznajemy litery: ,,t T”, ,,i I”, ,,k K”, ,,d D”.

Poznajemy cyfry: ,,4″, ,,5″, ,,6″, ,,0″.

,,OKO W OKO Z PAPUGAMI”

9 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Krzyś wraz ze swoimi egzotycznymi podopiecznymi- papugami Lili (,,Ara Ararauna”) oraz Kiki (,,Kakadu Alba”). Te tropikalne ptaki to gwiazdy- brały udział w wielu sesjach fotograficznych, a także występowały w spektaklach Teatru Narodowego w Warszawie! Podczas spotkania sympatyczne papugi zaprezentowały nam swoje niemałe umiejętności, bardzo nam się podobało!

,,NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

10 listopada obchodziliśmy ,,Narodowe Święto Niepodległości”. W ramach ogólnopolskiej akcji ,,SZKOŁA DO HYMNU” o godz.11.11 wszystkie dzieci zaśpiewały ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

,,BOHATERKA TYGODNIA”- MARCELINKA

Marcelinka zrobiła nam niesamowitą niespodziankę- zaprosiła do nas swojego pieska ,,Daisy”. ,,Daisy” jest suczką rasy Border Collie, rodzice Marcelinki opowiedzieli nam o niej wiele ciekawych informacji. Następnie ,,Daisy” zaprezentowała swoje umiejętności, a potem każdy mógł ją pogłaskać, a nawet przytulić. Byliśmy zachwyceni, uściskom nie było końca! Dziękujemy rodzicom Marcelinki za niespodziankę i poświęcony czas- ,,Daisy” była przeurocza!!!

SPOTKANIE Z POŁOŻNĄ 16.11.22

Tego dnia odwiedziła nas pani Ewelina, która jest położną. W bardzo ciekawy sposób pokazała nam na czym polega jej praca. Opieka nad noworodkiem jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, dlatego krok po kroku w skupieniu śledziliśmy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, które pod nadzorem pani Eweliny wykonywały chętne dzieci. Nasz noworodek ,,Stefanek” został zbadany, zmierzony, wykąpany, przewinięty, ubrany i nakarmiony! A potem zadowolony spał w objęciach dzieci.

,,BOHATERKA TYGODNIA”- AMELKA

Amelka zaprosiła do nas swoją mamę. Pani Agnieszka jest logopedą i w ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej pracy. Każdy z nas chce pięknie mówić, więc z zaangażowaniem i przy pomocy ciekawych zabawek logopedycznych wykonywaliśmy ćwiczenia przygotowane przez mamę Amelki. Na zakończenie pani Agnieszka przygotowała dla nas niespodziankę- pod jej nadzorem wykonaliśmy zabawkę do ćwiczeń oddechowych. Bardzo dziękujemy mamie Amelki z zaangażowanie i poświęcony czas.

DZIEŃ KIBICA 22.11.22

,,Polska gola! Polska gola! Krzyczą dzieciaki z przedszkola, krzyczą w szkołach wszystkie klasy, niech wygrają POLSKIE ASY!!!” Gorąco dopingujemy naszą reprezentację na mundialu w Katarze!!!

SPOTKANIE Z MUZYKAMI LUDOWYMI 22.11.22

W związku z tematem ,,Stroje i muzyka z różnych zakątków Polski”, odwiedzili nas panowie Andrzej i Bartosz. Dzięki nim poznaliśmy historię, wygląd, budowę i brzmienie ludowych instrumentów muzycznych z regionu Wielkopolski. Kozioł, dudy wielkopolskie i mazanki wielkopolskie to tradycyjne instrumenty sprzed ponad stu lat. Z zaciekawieniem słuchaliśmy ludowych melodii granych na tych niezwykłych instrumentach.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

To był bardzo ważny dzień, świętowaliśmy podwójnie: nasze misie miały swoje święto i my- mieliśmy święto naszej grupy. Przez cały dzień bawiliśmy się z naszymi ukochanymi przytulankami. Jak to mówi Miś Uszatek: ,,Dzieci lubią misie- misie lubią dzieci”, i to najprawdziwsza prawda! Życzę Wam moje kochane ,,Misie”samych szczęśliwych chwil i spełniajcie swoje najskrytsze marzenia!

ANDRZEJKI

,,Listopad, gdy już się kończy dzień i gwiazdka się pokaże, spotkamy się przy blasku świec, jak tradycja każe. Zaszczeka pies, gęś złapie ser, i buty staną w rzędzie, na wodę wosk poleje się i tajemnica będzie. Niech wieczór ten obieca nam dni piękne i los nowy, niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór andrzejkowy.”

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATERKI LISTOPADA:

OLA, MARCELINKA, AMELKA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Bohaterka-Tygodnia-Ola-603x1024.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Bohaterka-Tygodnia-Marcelinka-563x1024.jpg

GRUDZIEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 28 listopad- 02 grudzień ,,JAKIE SPORTY UPRAWIA PANI ZIMA?”

 1. Bezpieczne zabawy zimą.
 2. Dni tygodnia.
 3. Sporty i zabawy zimowe.
 4. Badamy śnieg.
 5. Zimowy krajobraz.

II 05- 09 grudzień ,,CO CIESZY MIKOŁAJA?”

 1. Poznajemy Mikołaja.
 2. Mikołajkowe niespodzianki.
 3. Barbórka i mikołajki.
 4. Akcja pomagam.
 5. Prezent dla Mikołaja.

III 12- 23 grudzień ,,O CZYM W ŚWIĘTA KAŻDY Z NAS PAMIĘTA?”

 1. Przygotowania do świąt.
 2. Świąteczne życzenia.
 3. Tradycje związane z Bożym Narodzeniem.
 4. Magia świąt.
 5. Przedszkolna wigilia.

IV 27-31 grudzień ,,KTÓRY ŻYWIOŁ JEST NAJWAŻNIEJSZY?”

 1. Ogień.
 2. Woda.
 3. Ziemia,
 4. Powietrze.
 5. Cztery żywioły.

Poznajemy litery: ,,s S”, ,,e E”, ,,b B”.

Poznajemy cyfry: ,,7″.

,,BOHATER TYGODNIA”- BOGUMIŁ

Grudzień to czas przygotowań świątecznych, tak więc Bogumił zaprosił do nas swoją kuzynkę, która pomogła nam przygotować piękne świąteczne pierniczki. Na początku spotkania Wiktoria przeczytała nam ,,Legendę o toruńskich piernikach”, a potem zabraliśmy się za dekorowanie cudownie pachnących pierniczków upieczonych przez Bogumiła. Kolorowym lukrem pisaliśmy na naszych pierniczkach pierwszą literkę swojego imienia, następnie ozdabialiśmy je posypkami. Na koniec z okazji zbliżających się ,,Mikołajek” Wiktoria zapoznała nas z ,,Legendą o Świętym Mikołaju”. To spotkanie bardzo nam się podobało, dziękujemy Wiktorii za poświęcony nam czas i zaangażowanie.

KONCERT EDUKACYJNY ,,ŚNIEŻNE ŚWIĘTA” 05.12.2022

Co kryje się pod śnieżną kołderką w lesie? Tam w grudniu także trwają przygotowania do Świąt, a leśne zwierzątka szykują się na ten wyjątkowy czas. Jednym z nich był mały lisek, którego mama wyszła z norki i długo nie wracała za sprawą burzy śnieżnej. Co zdarzyło się podczas jej nieobecności? To była opowieść o miłości, przyjaźni i solidarności, a także o magii Świąt.

MIKOŁAJKI

,,To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty. To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty”… i przyniósł- wiele radości aż do sufitu i 25 westchnień zachwytu- Dziękujemy Święty Mikołaju!!!

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY STOLARSKIE 09.12.2022

Aby przygotować świątecznego renifera trzeba się napracować. ,,Misie” pracy się nie boją więc wytrwale i starannie szlifowały, malowały i ozdabiały swoje figurki. A efekt- piękne renifery- warto było się starać.

WYSTAWA ,,ŚWIĄTECZNE MIKOŁAJE”

,,JASEŁKA

,,Zadzwonią dzwonki, przylecą anioły, siądziemy razem, razem za stoły. W ten wieczór, cudów wieczór wesoły, dzieci, rodzice, anioły…”

WIGILIA I SPOTKANIE Z GWIAZDOREM

Tuż przed Świętami odwiedził nas Gwiazdor, przybył do nas z daleka, by wręczyć prezenty wszystkim ,,Misiom”- prezenty bardzo się nam spodobały!!! Bardzo dziękujemy Panu Sławomirowi za zaangażowanie oraz dostarczenie dzieciom radości i niezapomnianych wspomnień!!!

,,BOHATER TYGODNIA”- LEON

Leon zaprosił do przedszkola swoją mamę. Pani Monika jest fizjoterapeutką i na początku wyjaśniła nam, na czym polega jej praca. Potem dowiedzieliśmy się, jak wygląda w ogólnym zarysie nasz układ kostny, poznaliśmy też nazwy niektórych mięśni (ich nazwy są bardzo intrygujące). Podczas ciekawych ćwiczeń uczyliśmy się korygować naszą postawę. Bardzo nam się podobało, dziękujemy Pani Monice za zaangażowanie i poświęcony czas.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE GRUDNIA:

BOGUMIŁ, ZOSIA, GABRYSIA, LEON

STYCZEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 02- 06 styczeń ,,CZY MOŻNA COFNĄĆ CZAS?”

 1. Postanowienia noworoczne.
 2. Mierzymy czas.
 3. Dzień i noc.
 4. Cztery pory roku.
 5. Dwanaście miesięcy.

II 09- 13 styczeń ,,KTO JEST KUCHARZEM LEŚNYCH ZWIERZĄT?”

 1. Goście w karmniku.
 2. Menu dla sikorek.
 3. Leśna stołówka.
 4. Z wizytą u leśniczego.
 5. Karmnik.

III 16- 20 styczeń ,,KTO TO TAKI: MAMA MAMY I TATA TATY?”

 1. Babcia i dziadek.
 2. Zabawy z babcią i dziadkiem.
 3. Dzieciństwo moich dziadków.
 4. Prezenty dla babci i dziadka.
 5. Przedstawienie dla babci i dziadka.

IV 23- 27 styczeń ,,KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?”

 1. Zawody z przeszłości.
 2. Zawody moich rodziców.
 3. Gdy dorosnę będę…
 4. Dawne przedmioty i ich współczesne odpowiedniki.
 5. Wynalazki.

Poznajemy litery: ,,u U”, ,,j J”, ,,y Y”, ,,c C”.

Poznajemy cyfry: ,,8″, ,,9″, znak ,,+”.

,,BOHATER TYGODNIA”- ARTUR

Artur zaprosił do przedszkola swojego tatę, Pan Wiktor jest serwisantem rowerowym i przybył do nas z rowerem Artura. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest rower, w jaki sposób wymienia się dętkę oraz jakie narzędzia Pan Wiktor potrzebuje w pracy. Następnie poznaliśmy zasady bezpiecznej jazdy na rowerze, znaki drogowe przeznaczone dla rowerzystów, oznakowania ścieżki rowerowej, bezpieczny strój rowerzysty… Pan Wiktor pokazał nam jeszcze zdjęcia nietypowych rowerów i ciekawie o nich opowiedział oraz wraz z Arturem wręczyli nam w prezencie lampki rowerowe!!! Na koniec, z racji pasji Artura, którą jest świat dinozaurów obejrzeliśmy skamieliny oraz prawdziwy ząb dinozaura! To było bardzo interesujące spotkanie, dziękujemy tacie Artura za zaangażowanie i poświęcony czas.

,,BOHATER TYGODNIA”- FRANEK

Franek zaprosił do nas swojego tatę, który jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie. Pan Andrzej w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz przeprowadził z nami rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. Przypomniał nam numer alarmowy do straży pożarnej oraz omówił temat zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. To spotkanie uświadomiło nam, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Teraz wiemy już jak mamy dbać o własne i innych bezpieczeństwo, jak zachować się w trudnych sytuacjach, w których powinniśmy korzystać z numerów alarmowych. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

,,DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

20 stycznia gościliśmy w przedszkolu nasze ukochane babcie i wspaniałych dziadków.

Dzisiaj wszystkie wnuki wspaniałe,

Te bardzo duże i całkiem małe,

W podzięce szepczą Wam do uszka,

Kochamy Was bardzo, z całego serduszka!!!

  Babcia i Dziadek są tacy wspaniali,

I zawsze chętnie bawią się z nami.

Lubimy z Wami spędzać czas,

Babciu i Dziadku- kochamy Was!!!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY- 29.01.2023

W tym roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego motto brzmiało: ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich- małych i dużych!”. ,,MISIE” zawsze chętnie pomagają, więc tego dnia nie mogło nas zabraknąć na orkiestrowej scenie. Zainspirowało nas hasło tegorocznego Finału: ,,Żyj zdrowo w zdrowym świecie” i choć trema była duża, brawurowo wykonaliśmy taniec do utworu ,,O zdrowiu” Piotra Rubika. Gratuluję Wam moje kochane ,,Misie” i jestem z Was bardzo dumna, to był świetny występ!!!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE STYCZNIA:

ARTUR, FRANEK, NIKODEM

LUTY:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 13-17 luty ,,DLACZEGO PEWIEN CZWARTEK JEST TŁUSTY?”

 1. Stroje na karnawał.
 2. Bale jak z bajki.
 3. Jak się tańczy w karnawale?
 4. Tłusty czwartek.
 5. Słodki stół.

II 20-24 luty ,,CZY KOT W BUTACH BYŁ NA WESELU KOPCIUSZKA?”

 1. Książki z mojej półki.
 2. Postacie znane i lubiane.
 3. Z wizytą w bibliotece.
 4. Uwalniamy książki.
 5. Moja książka.

III 27 luty-03 marzec ,,CO ŁĄCZY KURĘ I DINOZAURA?”

 1. Roślinożerne olbrzymy.
 2. Groźni mięsożercy.
 3. Czy to smoki?
 4. Kto się zna na dinozaurach?
 5. Park jurajski.

Poznajemy litery: ,,p P”, ,,r R”.

Poznajemy cyfry: ,,10″, znak ,,-„.

KONCERT EDUKACYJNY ,,STRAŻACKIE SYRENY”- 13.02.202

,,Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra. Sam komendant dziś prowadzi wóz..” Zwiedzaliśmy strażacką remizę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: czy u strażaków wszystko gra? Czy muzyka z remizy studzi zapał do pracy, czy raczej do niej zagrzewa? Kto dołączył do orkiestry strażackiej? Poznaliśmy instrumenty dęte blaszane: trąbkę, puzon, tubę.

WALENTYNKI

Za wszystkie wspólne chwile, które były bardzo miłe, za lody razem zjedzone i przygody szalone, chcę Wam podziękować dzisiaj i powiedzieć, że jesteście słodcy jak misie. Przesyłamy walentynkowe buziaki!!

BAL KARNAWAŁOWY

,,W karnawale dookoła wielkie bale. Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma! Bal maskowy, jest naprawdę pomysłowy, można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza. Wszędzie sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy, i Smerfetka razem z nim, nie wiadomo, kto jest kim… W karnawale dzieci bawią się wspaniale. W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się!!!”

ŻEGNAMY PANIĄ DYREKTOR

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba się pożegnać z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę. Dziękujemy Pani Dyrektor za wszystkie lata pracy, za troskę o kolejne przedszkolaki, cierpliwość, dobre rady i dobre serce. Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pani dobry humor, dopisywało zdrowie, by nadal otaczała Panią życzliwość ludzi, i by nareszcie znalazła Pani czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań. Nie mówimy Pani: żegnaj, mówimy: do widzenia, bo mamy nadzieję, że będzie Pani częstym gościem w naszym przedszkolu.

,,BOHATER TYGODNIA” – OLEK

Olek zaprosił do przedszkola swoją ciocię, która przygotowała nam wspaniałą niespodziankę- pod jej nadzorem wykonaliśmy samodzielnie najprawdziwsze świeczki. Nasze świeczki przepięknie pachniały, bo do ich wykonania użyliśmy płatków róż. Nie było to łatwe zadanie, bo żeby zrobić świeczkę, trzeba być bardzo cierpliwym, ale daliśmy radę. W nagrodę otrzymaliśmy od cioci Olka słodką nagrodę. Bardzo dziękujemy za tak ciekawe spotkanie- a świeczki cudne!!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE LUTEGO:

MACIEJ, OLEK, WIKTORIA

MARZEC:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 06-10 marzec ,,DLACZEGO W MARCU JEST JAK W GARNCU?”

 1. Przysłowia o pogodzie.
 2. Zjawiska pogodowe.
 3. Żywioły.
 4. Pogoda jest zmienna.
 5. Prognoza pogody.

II 13- 17 marzec ,,GDZIE UBIERA SIĘ PANI WIOSNA?

 1. Prace na polu.
 2. Prace w ogrodzie.
 3. Przyloty ptaków.
 4. Wiosenna pogoda.
 5. Wiosenne kwiaty.

III 20- 24 marzec ,,Z CZEGO TO JEST ZROBIONE?”

 1. Gliniany dzbanek.
 2. Chleb.
 3. Ser biały.
 4. Wełniany sweterek.
 5. Kolorowy papier.

IV 27- 31 marzec ,,O CZYM MARZĄ ZWIERZĘTA?”

 1. Nasi pupile.
 2. Zwierzęta z wiejskiego podwórka.
 3. Zwierzęta z naszych pól.
 4. Zwierzęta z naszych lasów.
 5. Moje zwierzątko.

Poznajemy litery: ,,p P”, ,,f F”, ,,g G”, ,,w W”.

ZIMOWE SPOTKANIE

Choć my z utęsknieniem wypatrujemy już wiosny, zima jeszcze robi nam psikusy. Oto kogo spotkaliśmy pewnego marcowego dnia.

DZIEŃ KOBIET

KONKURS RECYTATORSKI

Dzieci z naszej grupy, jak co roku, chętnie biorą udział w konkursie recytatorskim organizowanym w przedszkolu. W tym roku grupę ,,MISIE” reprezentowali: Bogumił, Staś, Marcelinka, Laura, Amelka i Ola. Każdy bardzo się starał, by zadeklamować swój wiersz jak najlepiej, a my mocno trzymaliśmy kciuki za nasze koleżanki i naszych kolegów. Gratulujemy wszystkim świetnych występów, a w szczególności Marcelince, która zajęła II miejsce w kategorii 6-latków!!

WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO

Za trzy tygodnie Wielkanoc, więc ,,MISIE” postanowiły sprawdzić ,,Gdzie ten Zajączek?” W tym celu pojechaliśmy do Wir, gdzie w ,,Ogrodzie Ekologicznym- Gładysiakowie” szukaliśmy odpowiedzi na pytania: ,,Dlaczego na Wielkanoc prezenty przynosi Zajączek?”, ,,Co dzieje się w króliczej zagrodzie?”, ,,Jak nazywają się części ciała zająca?”, ,,Jakie tajemnice skrywa świat jaj i kurczaków?”. Oprócz tego czekały na nas jeszcze takie atrakcje: spacer po ogrodzie w poszukiwaniu śladów zajączka, ozdabianie jajek, jajkowe zabawy ruchowe, a na koniec- co za niespodzianka- spotkaliśmy się z wielkanocnym Zajączkiem, który wręczył nam pyszne czekoladowe jajeczka. Bardzo nam się podobało!!!

POWITANIE WIOSNY

Wiosno, przybądź do nas z daleka, Wiosno, każdy już na Ciebie czeka!!!

WIOSNĄ ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

Tego dnia u ,,Misiów” wiele się działo, Pani intendent zorganizowała nam zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania się. Na początek obejrzeliśmy prezentację, dzięki której dowiedzieliśmy się czym jest piramida zdrowego żywienia oraz ile cukru i soli zawiera żywność codziennego użytku, następnie wysłuchaliśmy piosenki o niezdrowym jedzeniu, a potem przystąpiliśmy do działania. Z ulubionych owoców przygotowaliśmy na drugie śniadanie sałatkę i sok wyciskany, było pachnąco, kolorowo i pysznie!! Po obiedzie wykonaliśmy pracę plastyczną podsumowującą zdobytą dziś wiedzę. To były ciekawe i pouczające zajęcia. Dziękujemy Pani Julii i obiecujemy zdrowo się odżywiać!!

,,BOHATER TYGODNIA”- LAURA

Laura zaprosiła do przedszkola swoich rodziców. Na początek spotkaliśmy się z tatą Laury, który jest właścicielem firmy transportowej, Pan Łukasz opowiedział nam o swojej pracy, każdy z nas mógł wsiąść do samochodu ciężarowego i zobaczyć jak wygląda wewnątrz- co bardzo nam się podobało, a w prezencie otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe i super kubki. Następnego dnia odwiedziła nas mama Laury, która opowiedziała nam o zwierzętach ze schroniska, w którym Laura jest wolontariuszką. Rozmawialiśmy również o zasadach adopcji i bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami, narysowaliśmy wesołe obrazki, którymi ozdobiliśmy puszki z karmą, które Laura z rodzicami zawiezie do schroniska. W prezencie otrzymaliśmy śliczne bransoletki. To były bardzo ciekawe spotkania, dziękujemy Pani Roksanie i Panu Łukaszowi za zaangażowanie i poświęcony czas!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATERKI MARCA:

LENKA, JULIA, KORNELIA, LAURA

KWIECIEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 03- 07 kwiecień ,,JAKIE WZORY I KOLORY SĄ LUBIANE PRZEZ PISANKI?”

 1. Koszyczek wielkanocny.
 2. Zwyczaje świąteczne.
 3. Życzenia.
 4. Wielkanocny savoir-vivre.
 5. Pisanki i kraszanki.

II 10- 14 kwiecień ,,KTO OBRONI SŁONIA?”

 1. Pożyteczna rola zwierząt.
 2. Rekordy w świecie zwierząt.
 3. Pływające, latające, biegające.
 4. Kolory w świecie zwierząt.
 5. Zwierzęta będące pod ochroną.

III 17- 21 kwiecień ,,JAK BYĆ EKO?”

 1. Śmieci i ich segregowanie.
 2. Jestem eko.
 3. Dzień Ziemi.
 4. Ekozawody.
 5. Prezent dla Ziemi.

IV 24- 28 kwiecień ,, KTO WYMYŚLIŁ NASZĄ FLAGĘ”

 1. Wars i Sawa.
 2. Warszawa- nasza stolica.
 3. Godło i hymn Polski.
 4. Mieszkamy w Europie.
 5. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Poznajemy litery: ,,ł Ł”, ,,h H”, ,,z Z”, ,,ż Ż”.

ŚWIĄTECZNI GOŚCIE

W świątecznym tygodniu odwiedzili nas mali goście, którzy przybyli powiedzieć nam,

że Wielkanoc tuż-tuż!!!

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

W środowy poranek ,,MISIE” zjadły uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się tradycyjne potrawy świąteczne. Po złożeniu życzeń podzieliliśmy się jajkiem. Byliśmy bardzo podekscytowani tą uroczystą chwilą.

ZAJĄCZEK

Posileni pysznym śniadaniem wybraliśmy się na poszukiwanie Zajączka. To sprytne zwierzątko przygotowało dla nas niemałe wyzwanie- aby otrzymać słodką niespodziankę, należało pokonać szereg wyzwań. Po śladach, które prowadziły nas do kolejnych stacji zadań udało nam się zdobyć informację o ukrytym prezencie. W końcu w ,,Krainie Zająca” znaleźliśmy naszą słodką niespodziankę.

WYSTAWA PISANEK I KIERMASZ WIELKANOCNY

Drodzy Rodzice! Jak zwykle bardzo dziękuję za liczne, piękne prace oraz fanty. Na zdjęciach brakuje Marcelinki.

,,LANY CZWARTEK” – BITWA WODNA

13 kwietnia w naszym przedszkolu od samego rana było wielkie poruszenie, a to dlatego, że tego dnia wszystkie przedszkolaki miały spotkać się na wielkiej bitwie wodnej. Każdy z nas był do tej bitwy świetnie przygotowany- kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy i dobry humor!! Zabawa była wspaniała!!

KONCERT EDUKACYJNY ,,KRAINA KRASNOLUDKÓW”- 13.04.23

,,Ogniska już dogasa blask…”, a w leśniczówce zawsze jest ciepło i przytulnie. Zapach lasu, śpiew ptaków i skaczące sarenki towarzyszą nam od rana do wieczora. Czasami jednak ktoś płata figle. Ciekawe, kto to jest? Wytropimy go i posłuchamy muzyki lasu! Poznaliśmy flet i gitarę.

DZIEŃ ZIEMI

,,Czysta Ziemia, zdrowa woda, błękit nieba i przyroda(…) Lubisz przyrodę? Szanuj ją. Ziemia to jest nasz wspólny dom.”

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATER KWIETNIA

OLEK

MAJ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 01- 05 maj ,,GDZIE JEST NAJCIEKAWSZE MIEJSCE NA ŚWIECIE?

 1. Album mojej miejscowości.
 2. Miejsca, które znam.
 3. Najpiękniejsze miejsca w Europie i na świecie.

II 08- 12 maj ,,CZYIM DOMEM JEST ŁĄKA?”

 1. Zielona żaba.
 2. Motyle i kwiaty.
 3. Światowy Dzień Pszczół.
 4. Rośliny pod ochroną.
 5. Apteka pod mniszkiem lekarskim.

III 15- 19 maj ,,JAK DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI?”

 1. Moja mama.
 2. Mój tata.
 3. Jestem podobny do…
 4. Czas z rodzicami.
 5. Prezent dla mamy i taty.

IV 22 maj- 02 czerwiec ,,CZEGO DZIECI POTRZEBUJĄ DO SZCZĘŚCIA?”

 1. Moi rówieśnicy.
 2. Dzieci w mojej rodzinie.
 3. Niezwykłe dzieci.
 4. Dzieci na całym świecie.
 5. Dzień Dziecka.

DZIEŃ FLAGI

,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel i czerwień. Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste.”

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

20 maja obchodzimy ,,Światowy Dzień Pszczół”, z tej właśnie okazji w naszym przedszkolu pojawili się członkowie Koła Pszczelarskiego w Stęszewie pani Sylwia i pan Mariusz, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli nam o tych niezwykle pożytecznych i pracowitych owadach.

JULKA I PATYCZAKI

Ostatnio odwiedziła nas Julka i jej niezwykli podopieczni- patyczaki. Każdy z nas z zaciekawieniem wysłuchał ciekawostek o tych niezwykłych zwierzątkach. Dziękujemy Julce za odwiedziny.

WYCIECZKA DO MULTIKINA W POZNANIU

Któż nie zna ,,Czerwonego Kapturka”- dziewczynki, która lubi się śmiać, śpiewać i bardzo kocha swoją Babcię. W tym spektaklu, jak zwykle bywa, Kapturkowi przydarzyła się przygoda z wilkiem…

,,PORA NA KOLEJ!”

23 maja nasza grupa wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Stęszew ,,Pora na kolej!”. Prowadzący zajęcia Pan Maciej w trakcie ciekawych zabaw przedstawił nam zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji kolejowej. Bardzo nam się podobało.

SPOTKANIE Z KOMINIARZEM

,,Misie” poznały kolejny zawód, ponieważ odwiedził nas pan Tomasz, który jest kominiarzem. W tradycyjnym stroju kominiarskim- w pięknym cylindrze i czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami. Podczas spotkania pan Tomasz opowiedział nam o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługuje się na co dzień w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy: po co czyszczone są kominy, do czego służą kratki wentylacyjne i dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach.

,,MISIE DLA MAM”

,,Mamo, nie ma dostatecznie wysokiego tronu, ani dostatecznie dużej korony, by pokazać światu, ile dla mnie znaczysz”. 26 maja ,,Misie”gościły w przedszkolu swoje ukochane mamy. Na początek mamy wysłuchały koncertu, który przygotowaliśmy specjalnie na tę okoliczność, potem, po relaksującym masażu, mamy odszukiwały swoje portrety i odgadywały, o której mamie opowiedziało dziecko. Następnie w trakcie warsztatów plastycznych, ozdabialiśmy wraz z mamami ramki ich portretów. Efekty były wspaniałe!! ,,Mamo, jesteś dla mnie cenniejsza, niż wszystkie skarby świata”!!

KONCERT EDUKACYJNY ,,MUZYCZNY MARKET”- 29.05.23

Muzyczne dziwadła, oryginalne instrumenty i ciekawe brzmienia spotykają się w jednym miejscu- na straganie muzycznym. Wśród nich sami indywidualiści z różnych rodzin. Ciekawe, czy wszystkie razem mogą stworzyć piękny familijny portret? Poznaliśmy instrumenty etniczne.

NAUCZYCIELE DLA DZIECI

31 maja z okazji ,,Dnia Dziecka” nasze panie, jak co roku, przygotowały dla nas przedstawienie. Tym razem był to ,,Czerwony Kapturek”. Bardzo nam się podobało.

CZERWIEC:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 05-09 czerwiec ,,JAK ŻYRAFA MYJE SZYJĘ?”

 1. Mieszkańcy sawanny.
 2. Mieszkańcy stepów.
 3. Roślinność, jakiej w Polsce nie spotkamy.
 4. Zwierzęta w zoo.

II 12- 16 czerwiec ,,NA CO CZEKA PANI LATO?”

 1. Pierwszy dzień lata.
 2. Może nad morze.
 3. Górskie szlaki.
 4. Rejs po jeziorze.
 5. W domu, pod namiotem lub w hotelu.

III 19- 23 czerwiec ,,ZA CO KOCHAMY WAKACJE?”

 1. 3,2,1,0- start wakacje!
 2. Wakacyjne rady.
 3. Wakacje za granicą.
 4. Wakacyjny pociąg.
 5. Będziemy zawsze o sobie pamiętać.

IV 26- 30 czerwiec ,,JAK DAĆ PRZEDMIOTOM DRUGIE ŻYCIE?”

 1. Papier.
 2. Plastik.
 3. Szkło.
 4. Metal.
 5. Przygody Plastiludków.

,,DZIEŃ DZIECKA”

Tego dnia teren wokół naszego przedszkola stał się ogromnym placem rozrywki dla wszystkich dzieci. Dmuchańce, popcorn, tańce, balony, tęczowe bańki-te atrakcje sprawiły nam mnóstwo radości. To był wspaniały dzień !!!

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW 06.06.23

,,Sprintem do maratonu, biegnie dziecko każde, sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne, sprintem do maratonu, po zdrowie na mecie, sprintem do maratonu, wygrać je możecie”

WYCIECZKA DO ,,DELI PARKU” 07.06.23

Całotygodniowe obchody ,,Dnia Dziecka” zakończyliśmy wyjazdem wszystkich dzieci z naszego przedszkola do ,,DELI PARKU” w Rosnówku. Atrakcji było co nie miara!! Wszyscy wracaliśmy do przedszkola zmęczeni, ale w dobrych humorach, bo zabawa była przednia!!

ODWIEDZINY W SZKOLE

13 czerwca wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej w Stęszewie. Już po wakacjach zostaniemy jej uczniami, dlatego postanowiliśmy zobaczyć, co znajduje się w jej murach. Uczennice tej szkoły Olga i Magda ciekawie opowiadając, pokazały nam najważniejsze jej miejsca. Dzięki uprzejmości Pań: Ani i Joli mogliśmy zobaczyć jak na lekcjach pracują uczniowie klas I i II, a miły Pan ze sklepiku szkolnego poczęstował nas lizakami. W szkole bardzo nam się podobało, już nie możemy się doczekać, kiedy przekroczymy jej mury jako uczniowie klasy I.

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ DLA PRZEDSZKOLA

15 czerwca odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej w Stęszewie, by zaprezentować nam przedstawienie p.t.: ,,Czerwony Kapturek”. Ciekawa interpretacja bajki bardzo nam się podobała.

NOCOWANIE W PRZEDSZKOLU

Jako, że rok szkolny wielkimi krokami zbliża się do końca, 16 czerwca wraz z zaprzyjaźnioną grupą ,,Sówek”, nocowaliśmy w przedszkolu. Było to dla nas niesamowicie emocjonujące wydarzenie i już od samego rana nie mogliśmy się doczekać, kiedy nadejdzie wieczór!!! Atrakcji było co nie miara: na początek przyrzeczenie i podchody, które zakończyły się odnalezieniem słodkiego skarbu, potem pyszna kolacja, bajka i rysowanie portretów, które umieściliśmy w naszej ,,Drzewnej galerii”, następnie malowanie kredami kolorowych obrazków, a gdy się ściemniło spacer dookoła przedszkola z latarkami i wypuszczenie w niebo balonika-lampionu. Po tych atrakcjach przygotowaliśmy miejsca do spania i zmęczeni wskoczyliśmy do śpiworów. Noc upłynęła bardzo szybko, a rano po pysznym, samodzielnie przygotowanym śniadaniu, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, powoli rozchodziliśmy się do domów.Tę nockę spędzoną w murach przedszkola będziemy na pewno jeszcze długo wspominać !!!

POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM

,,To ostatni nasz dzień w przedszkolu, to ostatni raz, gdy jesteśmy tu razem, pożegnania nadszedł czas. Żegnaj stare przedszkole, w oku kręci nam się łza, gdy widzimy nasze panie, które tak kochają nas. Już czas, już czas, odchodzimy, bo już szkoła wzywa nas. Tak nam smutno się rozstawać, chcielibyśmy cofnąć czas, lecz musimy pożegnać was”

Żegnaj przedszkole!!! ,,Misie” idą do szkoły!!!