W roku szkolnym 2022/2023 pracujemy w oparciu o ,,Program wychowania przedszkolnego” autorek: W. Żaby-Żabińskiej, W. Majewskiej, R. Paździo, ,,Wydawnictwa MAC Edukacja” oraz karty pracy ,,SUPERSMYKI”. To pakiet materiałów dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci sześcioletnich, pobudzających ich naturalną ciekawość i wspierających rozwój kompetencji kluczowych.

,,MISIE” witają w Zerówce!

W tym roku nasza grupa będzie realizowała projekt edukacyjny ,,BOHATER TYGODNIA”. To projekt, którego celem jest wdrażanie dzieci do życia społecznego, budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach, podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności.

WRZESIEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 01-09 wrzesień ,,CO SŁYCHAĆ W PRZEDSZKOLU?”

 1. Żegnajcie wakacje! Witaj przedszkole!
 2. Nasze przedszkolne zasady.
 3. Przedszkole nie ma dla nas tajemnic.
 4. Rozmowy zabawek.
 5. W grupie siła.

II 12-16 wrzesień ,,JAK BYĆ SUPERBEZPIECZNYM?”

 1. Zawsze bezpieczni.
 2. Pierwsza pomoc.
 3. Zadowolone światło zielone.
 4. Zagrożenia wokół mnie.
 5. Wiem, jak być bezpiecznym.

III 19-23 wrzesień ,,JAKIE SĄ MOJE SUPERMOCE?”

 1. Wyginam śmiało ciało.
 2. Widzę, czuję, słyszę, smakuję.
 3. W krainie emocji.
 4. Moje zainteresowania i talenty.
 5. Trudne sprawy i łatwe rozwiązania.

IV 26-30 wrzesień ,,KIEDY PANI JESIEŃ OBCHODZI URODZINY?”

 1. Oznaki jesieni.
 2. Coraz mniej liści.
 3. Śladami jesieni w lesie.
 4. Jesienne eksperymenty.
 5. Jesienny ogród i jesienny sad.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI 12.09.2022

W ramach ,,Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka” odbyło się spotkanie, którego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się podczas drogi do i z przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu, zapoznanie z podstawowymi znakami drogowymi, zasadami bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz przekazanie wiedzy o innych zagrożeniach mogących je spotkać w życiu, a także przybliżenie dzieciom zasad funkcjonowania Policji jako instytucji oraz policjanta jako opiekuna i przyjaciela.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2022

Tego dnia wyruszyliśmy, by posprzątać teren wokół naszego przedszkola, humory dopisywały, wszystkie śmieci zostały błyskawicznie i dokładnie zebrane. ,,Misie” dobrze wiedzą, że dbanie o czystość naszej planety zaczyna się właśnie od dbania o najbliższe otoczenie!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022

Od rana nasza sala zapełniała się dziećmi w piżamach, porannikach, z poduszkami pod pachą. Czyżby ,,Dzień Przedszkolaka” ,,Misie” zamierzały przespać słodko na kocykach? Nic bardziej mylnego, tego dnia w naszej grupie odbyło się szalone ,,Piżamowe Party”! Wesołe zabawy ruchowe z poduszkami i kocami, a także ,,Piżamowa dyskoteka”, sprawiły, że nikt nie miał ochoty na drzemkę!

POWITANIE JESIENI 23.09.2022

,,Już Jesień liście złoci na drzewach w parku, lesie. Kasztany trzyma w dłoniach, jesienne kwiaty niesie…”. Przywitaliśmy Jesień wykonując dla niej suknię z jesiennych liści.

,,BOHATER TYGODNIA”- STAŚ

Staś zaprosił do przedszkola swojego tatę Łukasza, który jest geodetą. Tata Stasia opowiedział nam o swojej pracy, a potem wcieliliśmy się w rolę małych geodetów. Mierzyliśmy, rysowaliśmy mapy…- to spotkanie było bardzo interesujące! Dziękujemy Panu Łukaszowi za zaangażowanie i poświęcony czas!

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2022

W dniu swojego święta chłopcy z naszej grupy zdawali egzamin, by zostać ,,Dżentelmenami”. Musieli wykazać się sprytem, mądrością oraz tężyzną fizyczną, wszystko pod bacznym okiem dziewczynek, które obserwowały i oceniały swoich kolegów. Nasi chłopcy, jak zwykle wspaniali, poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami śpiewająco. W nagrodę otrzymali super upominki, dyplomy i byli z siebie bardzo dumni- my z Nich też!!!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE WRZEŚNIA:

ADAŚ, GNIEWKO, STAŚ

PAŹDZIERNIK:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 03-07 październik ,,JAK JESIENIĄ DBAĆ O ZDROWIE?”

 1. Dbamy o zdrowie.
 2. Z wizytą u lekarza.
 3. Witaminy ukryte w przetworach.
 4. Kwadratowy zawrót głowy.
 5. Zabawy jesienią.

II 10-14 październik ,,KTO MOŻE BYĆ NAUCZYCIELEM?”

 1. Zadania nauczyciela.
 2. Chcę być nauczycielem.
 3. Zabawy z moim nauczycielem.
 4. Dzień Edukacji Narodowej.
 5. Prezent dla nauczyciela.

III 17-21 październik ,,W CO SIĘ BAWI Z NAMI JESIENNY WIATR?’

 1. Kalosze i parasol.
 2. W zdrowym ciele- zdrowy duch.
 3. Jesienne zawody.
 4. Jesienny wiatr.
 5. Rośliny tańczące na wietrze.

IV 24-28 październik ,,JAKIE PLANY NA JESIEŃ MAJĄ ZWIERZĘTA?”

 1. Spiżarnia wiewiórki.
 2. Leśne głosy i odgłosy.
 3. Przyloty ptaków i odloty ptaków.
 4. Czas zmienić futro na zimowe.
 5. Pan Jeż.

Poznajemy litery: ,,a A”, ,,l L”, ,,o O”, ,,m M”.

Poznajemy cyfry: 1, 2, 3, 4.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI 05.10.2022

W dniu 05.10.2022 nasze przedszkole odwiedzili goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość wejścia do wnętrza wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie.

,,BOHATER TYGODNIA”- WOJTEK

Wojtuś zaprosił do przedszkola swoją ciocię Patrycję. Dzięki naszemu gościowi poznaliśmy pracę cukiernika. Na początku pani Patrycja opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała nam swoje dzieła- przepięknie udekorowane torty. Potem samodzielnie dekorowaliśmy ciasteczka- lukrowaliśmy je kolorowymi lukrami, a następnie dekorowaliśmy je cukrowymi posypkami i elementami dekoracyjnymi wykonanymi z masy cukierniczej. Ciasteczka wyglądały wspaniale!!! Dzisiejsze spotkanie dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń. Bardzo  dziękujemy pani Patrycji za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie. To była niezwykle pyszna przygoda!  

WYCIECZKA DO ,,ROGALOWEGO MUZEUM” W POZNANIU 17.10.2022

11 listopada zbliża się wielkimi krokami, dlatego postanowiliśmy wybrać się ,,Rogalowego Muzeum”, by tam pod okiem specjalistów nauczyć się, jak należy zrobić prawdziwe Świętomarcińskie Rogale. Na początek ,,Wujek Biniu” przetestował naszą znajomość gwary poznańskiej oraz opowiedział nam legendę o powstaniu Rogali. Potem krok po kroku wałkowaliśmy, wykrawaliśmy, nadziewaliśmy i zwijaliśmy ciasto, aż powstały zgrabne rogaliki. Gdy nasze rogale wypiekały się, obejrzeliśmy multimedialną prezentację o historii Poznania. Następnie, z okien zabytkowej kamienicy Muzeum, oglądaliśmy bodące się na szczycie poznańskiego Ratusza koziołki i poznaliśmy o nich legendę. Na koniec otrzymaliśmy nasze rogaliki, by zabrać je do domu. To była wspaniała przygoda! A rogale- mniam!!!

KONCERT EDUKACYJNY ,,LUTNICZE LABORATORIUM” 19.10.2022

Jakie tajemnice są zaklęte w instrumentach? Czy one mają też duszę? Czy czasem chorują? Odwiedziliśmy warsztat lutniczy, w którym zepsute instrumenty mogły znaleźć pomoc i odzyskać dawny blask. Zajrzeliśmy do środka instrumentów smyczkowych, zbadaliśmy ich budowę i dowiedzieliśmy się, jakie kryją sekrety.

,,BOHATER TYGODNIA”- MILAN

Milan zaprosił do przedszkola swojego wujka Mateusza, który zapoznał nas ze swoją pasją- koreańską sztuką samoobrony ,,TAEKWON-DO” (TAE- stopa, noga, kopnięcie, KWON- pięść, uderzenie, DO- droga, sposób myślenia, filozofia życia). Grzeczność, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i niezłomny duch to jej 5 fundamentalnych zasad. Pan Mateusz zaprezentował nam swoje nieprzeciętne umiejętności, a potem poprzez zabawy ruchowe ćwiczyliśmy szybkość oraz refleks. Bardzo nam się podobało! Dziękujemy Panu Mateuszowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

JESIENNA ZBIÓRKA KASZTANÓW

Drodzy Rodzice, bardzo Państwu dziękuję za tak wielkie zaangażowanie!!!

WYSTAWA ,,JESIENNE PARASOLE”

Małe, duże, kolorowe-cudowne, jesienne parasole pojawiły się w naszym przedszkolu. Drodzy Rodzice- dziękuję za zaangażowanie, podziwiam Państwa kreatywność.

,,DYNIOWA WYSTAWA”

Wesołe dynie udekorowały wejście do naszego przedszkola. Drodzy Rodzice, dziękuję, że jak zwykle mogę liczyć na Państwa zaangażowanie i pomysłowość. Dynie prezentowały się wspaniale zarówno za dnia, jak i pod osłoną nocy.

,,HALLOWEEN”

,,Cukierek albo psikus!”

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE PAŹDZIERNIKA:

WOJTEK, TOSIA, MILAN, ALAN

LISTOPAD:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 31 październik- 04 listopad ,,DLACZEGO NAWET SUPERBOHATER MA OBOWIĄZKI?”

 1. Członkowie rodziny.
 2. Drzewo genealogiczne.
 3. Prawa i obowiązki.
 4. Miejsce, w którym mieszkam.
 5. Małe domy i duże domy.

II 07- 11 listopad ,,CO POWINIEN WIEDZIEĆ KAŻDY POLAK?”

 1. Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.
 2. 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości.
 3. Polska- moja ojczyzna.
 4. Znane Polki i znani Polacy.
 5. Sąsiedzi Polski.

III 14-18 listopad ,,GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ MAŁĄ NIEDŹWIEDZICĘ I WIELKĄ NIEDŹWIEDZICĘ?”

 1. Gwiazdozbiory.
 2. Układ słoneczny.
 3. Nasza planeta.
 4. Podróż w nieznane.
 5. Tajemnicza spadająca gwiazda.

IV 21- 25 listopad ,,CZY KUJAWIAK MOŻE TAŃCZYĆ KRAKOWIAKA?”

 1. W świecie polskich legend.
 2. Potrawy regionalne.
 3. Stroje i muzyka z różnych zakątków Polski.
 4. Podróż po Polsce.
 5. Dzień Pluszowego Misia.

Poznajemy litery: ,,t T”, ,,i I”, ,,k K”, ,,d D”.

Poznajemy cyfry: ,,4″, ,,5″, ,,6″, ,,0″.

,,OKO W OKO Z PAPUGAMI”

9 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Krzyś wraz ze swoimi egzotycznymi podopiecznymi- papugami Lili (,,Ara Ararauna”) oraz Kiki (,,Kakadu Alba”). Te tropikalne ptaki to gwiazdy- brały udział w wielu sesjach fotograficznych, a także występowały w spektaklach Teatru Narodowego w Warszawie! Podczas spotkania sympatyczne papugi zaprezentowały nam swoje niemałe umiejętności, bardzo nam się podobało!

,,NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

10 listopada obchodziliśmy ,,Narodowe Święto Niepodległości”. W ramach ogólnopolskiej akcji ,,SZKOŁA DO HYMNU” o godz.11.11 wszystkie dzieci zaśpiewały ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

,,BOHATERKA TYGODNIA”- MARCELINKA

Marcelinka zrobiła nam niesamowitą niespodziankę- zaprosiła do nas swojego pieska ,,Daisy”. ,,Daisy” jest suczką rasy Border Collie, rodzice Marcelinki opowiedzieli nam o niej wiele ciekawych informacji. Następnie ,,Daisy” zaprezentowała swoje umiejętności, a potem każdy mógł ją pogłaskać, a nawet przytulić. Byliśmy zachwyceni, uściskom nie było końca! Dziękujemy rodzicom Marcelinki za niespodziankę i poświęcony czas- ,,Daisy” była przeurocza!!!

SPOTKANIE Z POŁOŻNĄ 16.11.22

Tego dnia odwiedziła nas pani Ewelina, która jest położną. W bardzo ciekawy sposób pokazała nam na czym polega jej praca. Opieka nad noworodkiem jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, dlatego krok po kroku w skupieniu śledziliśmy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, które pod nadzorem pani Eweliny wykonywały chętne dzieci. Nasz noworodek ,,Stefanek” został zbadany, zmierzony, wykąpany, przewinięty, ubrany i nakarmiony! A potem zadowolony spał w objęciach dzieci.

,,BOHATERKA TYGODNIA”- AMELKA

Amelka zaprosiła do nas swoją mamę. Pani Agnieszka jest logopedą i w ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej pracy. Każdy z nas chce pięknie mówić, więc z zaangażowaniem i przy pomocy ciekawych zabawek logopedycznych wykonywaliśmy ćwiczenia przygotowane przez mamę Amelki. Na zakończenie pani Agnieszka przygotowała dla nas niespodziankę- pod jej nadzorem wykonaliśmy zabawkę do ćwiczeń oddechowych. Bardzo dziękujemy mamie Amelki z zaangażowanie i poświęcony czas.

DZIEŃ KIBICA 22.11.22

,,Polska gola! Polska gola! Krzyczą dzieciaki z przedszkola, krzyczą w szkołach wszystkie klasy, niech wygrają POLSKIE ASY!!!” Gorąco dopingujemy naszą reprezentację na mundialu w Katarze!!!

SPOTKANIE Z MUZYKAMI LUDOWYMI 22.11.22

W związku z tematem ,,Stroje i muzyka z różnych zakątków Polski”, odwiedzili nas panowie Andrzej i Bartosz. Dzięki nim poznaliśmy historię, wygląd, budowę i brzmienie ludowych instrumentów muzycznych z regionu Wielkopolski. Kozioł, dudy wielkopolskie i mazanki wielkopolskie to tradycyjne instrumenty sprzed ponad stu lat. Z zaciekawieniem słuchaliśmy ludowych melodii granych na tych niezwykłych instrumentach.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

To był bardzo ważny dzień, świętowaliśmy podwójnie: nasze misie miały swoje święto i my- mieliśmy święto naszej grupy. Przez cały dzień bawiliśmy się z naszymi ukochanymi przytulankami. Jak to mówi Miś Uszatek: ,,Dzieci lubią misie- misie lubią dzieci”, i to najprawdziwsza prawda! Życzę Wam moje kochane ,,Misie”samych szczęśliwych chwil i spełniajcie swoje najskrytsze marzenia!

ANDRZEJKI

,,Listopad, gdy już się kończy dzień i gwiazdka się pokaże, spotkamy się przy blasku świec, jak tradycja każe. Zaszczeka pies, gęś złapie ser, i buty staną w rzędzie, na wodę wosk poleje się i tajemnica będzie. Niech wieczór ten obieca nam dni piękne i los nowy, niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór andrzejkowy.”

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATERKI LISTOPADA:

OLA, MARCELINKA, AMELKA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Bohaterka-Tygodnia-Ola-603x1024.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Bohaterka-Tygodnia-Marcelinka-563x1024.jpg

GRUDZIEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 28 listopad- 02 grudzień ,,JAKIE SPORTY UPRAWIA PANI ZIMA?”

 1. Bezpieczne zabawy zimą.
 2. Dni tygodnia.
 3. Sporty i zabawy zimowe.
 4. Badamy śnieg.
 5. Zimowy krajobraz.

II 05- 09 grudzień ,,CO CIESZY MIKOŁAJA?”

 1. Poznajemy Mikołaja.
 2. Mikołajkowe niespodzianki.
 3. Barbórka i mikołajki.
 4. Akcja pomagam.
 5. Prezent dla Mikołaja.

III 12- 23 grudzień ,,O CZYM W ŚWIĘTA KAŻDY Z NAS PAMIĘTA?”

 1. Przygotowania do świąt.
 2. Świąteczne życzenia.
 3. Tradycje związane z Bożym Narodzeniem.
 4. Magia świąt.
 5. Przedszkolna wigilia.

IV 27-31 grudzień ,,KTÓRY ŻYWIOŁ JEST NAJWAŻNIEJSZY?”

 1. Ogień.
 2. Woda.
 3. Ziemia,
 4. Powietrze.
 5. Cztery żywioły.

Poznajemy litery: ,,s S”, ,,e E”, ,,b B”.

Poznajemy cyfry: ,,7″.

,,BOHATER TYGODNIA”- BOGUMIŁ

Grudzień to czas przygotowań świątecznych, tak więc Bogumił zaprosił do nas swoją kuzynkę, która pomogła nam przygotować piękne świąteczne pierniczki. Na początku spotkania Wiktoria przeczytała nam ,,Legendę o toruńskich piernikach”, a potem zabraliśmy się za dekorowanie cudownie pachnących pierniczków upieczonych przez Bogumiła. Kolorowym lukrem pisaliśmy na naszych pierniczkach pierwszą literkę swojego imienia, następnie ozdabialiśmy je posypkami. Na koniec z okazji zbliżających się ,,Mikołajek” Wiktoria zapoznała nas z ,,Legendą o Świętym Mikołaju”. To spotkanie bardzo nam się podobało, dziękujemy Wiktorii za poświęcony nam czas i zaangażowanie.

KONCERT EDUKACYJNY ,,ŚNIEŻNE ŚWIĘTA” 05.12.2022

Co kryje się pod śnieżną kołderką w lesie? Tam w grudniu także trwają przygotowania do Świąt, a leśne zwierzątka szykują się na ten wyjątkowy czas. Jednym z nich był mały lisek, którego mama wyszła z norki i długo nie wracała za sprawą burzy śnieżnej. Co zdarzyło się podczas jej nieobecności? To była opowieść o miłości, przyjaźni i solidarności, a także o magii Świąt.

MIKOŁAJKI

,,To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty. To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty”… i przyniósł- wiele radości aż do sufitu i 25 westchnień zachwytu- Dziękujemy Święty Mikołaju!!!

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY STOLARSKIE 09.12.2022

Aby przygotować świątecznego renifera trzeba się napracować. ,,Misie” pracy się nie boją więc wytrwale i starannie szlifowały, malowały i ozdabiały swoje figurki. A efekt- piękne renifery- warto było się starać.

WYSTAWA ,,ŚWIĄTECZNE MIKOŁAJE”

,,JASEŁKA

,,Zadzwonią dzwonki, przylecą anioły, siądziemy razem, razem za stoły. W ten wieczór, cudów wieczór wesoły, dzieci, rodzice, anioły…”

WIGILIA I SPOTKANIE Z GWIAZDOREM

Tuż przed Świętami odwiedził nas Gwiazdor, przybył do nas z daleka, by wręczyć prezenty wszystkim ,,Misiom”- prezenty bardzo się nam spodobały!!! Bardzo dziękujemy Panu Sławomirowi za zaangażowanie oraz dostarczenie dzieciom radości i niezapomnianych wspomnień!!!

,,BOHATER TYGODNIA”- LEON

Leon zaprosił do przedszkola swoją mamę. Pani Monika jest fizjoterapeutką i na początku wyjaśniła nam, na czym polega jej praca. Potem dowiedzieliśmy się, jak wygląda w ogólnym zarysie nasz układ kostny, poznaliśmy też nazwy niektórych mięśni (ich nazwy są bardzo intrygujące). Podczas ciekawych ćwiczeń uczyliśmy się korygować naszą postawę. Bardzo nam się podobało, dziękujemy Pani Monice za zaangażowanie i poświęcony czas.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!

PROJEKT EDUKACYJNY ,,BOHATER TYGODNIA”- BOHATEROWIE GRUDNIA:

BOGUMIŁ, ZOSIA, GABRYSIA, LEON

STYCZEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 02- 06 styczeń ,,CZY MOŻNA COFNĄĆ CZAS?”

 1. Postanowienia noworoczne.
 2. Mierzymy czas.
 3. Dzień i noc.
 4. Cztery pory roku.
 5. Dwanaście miesięcy.

II 09- 13 styczeń ,,KTO JEST KUCHARZEM LEŚNYCH ZWIERZĄT?”

 1. Goście w karmniku.
 2. Menu dla sikorek.
 3. Leśna stołówka.
 4. Z wizytą u leśniczego.
 5. Karmnik.

III 16- 20 styczeń ,,KTO TO TAKI: MAMA MAMY I TATA TATY?”

 1. Babcia i dziadek.
 2. Zabawy z babcią i dziadkiem.
 3. Dzieciństwo moich dziadków.
 4. Prezenty dla babci i dziadka.
 5. Przedstawienie dla babci i dziadka.

IV 23- 27 styczeń ,,KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?”

 1. Zawody z przeszłości.
 2. Zawody moich rodziców.
 3. Gdy dorosnę będę…
 4. Dawne przedmioty i ich współczesne odpowiedniki.
 5. Wynalazki.

Poznajemy litery: ,,u U”, ,,j J”, ,,y Y”, ,,c C”.

Poznajemy cyfry: ,,8″, ,,9″, znak ,,+”.

,,BOHATER TYGODNIA”- ARTUR

Artur zaprosił do przedszkola swojego tatę, Pan Wiktor jest serwisantem rowerowym i przybył do nas z rowerem Artura. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest rower, w jaki sposób wymienia się dętkę oraz jakie narzędzia Pan Wiktor potrzebuje w pracy. Następnie poznaliśmy zasady bezpiecznej jazdy na rowerze, znaki drogowe przeznaczone dla rowerzystów, oznakowania ścieżki rowerowej, bezpieczny strój rowerzysty… Pan Wiktor pokazał nam jeszcze zdjęcia nietypowych rowerów i ciekawie o nich opowiedział oraz wraz z Arturem wręczyli nam w prezencie lampki rowerowe!!! Na koniec, z racji pasji Artura, którą jest świat dinozaurów obejrzeliśmy skamieliny oraz prawdziwy ząb dinozaura! To było bardzo interesujące spotkanie, dziękujemy tacie Artura za zaangażowanie i poświęcony czas.

,,BOHATER TYGODNIA”- FRANEK

Franek zaprosił do nas swojego tatę, który jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie. Pan Andrzej w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz przeprowadził z nami rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. Przypomniał nam numer alarmowy do straży pożarnej oraz omówił temat zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. To spotkanie uświadomiło nam, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Teraz wiemy już jak mamy dbać o własne i innych bezpieczeństwo, jak zachować się w trudnych sytuacjach, w których powinniśmy korzystać z numerów alarmowych. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

,,DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

20 stycznia gościliśmy w przedszkolu nasze ukochane babcie i wspaniałych dziadków.

Dzisiaj wszystkie wnuki wspaniałe,

Te bardzo duże i całkiem małe,

W podzięce szepczą Wam do uszka,

Kochamy Was bardzo, z całego serduszka!!!

  Babcia i Dziadek są tacy wspaniali,

I zawsze chętnie bawią się z nami.

Lubimy z Wami spędzać czas,

Babciu i Dziadku- kochamy Was!!!