W roku szkolnym 2022/2023 pracujemy w oparciu o ,,Program wychowania przedszkolnego” autorek: W. Żaby-Żabińskiej, W. Majewskiej, R. Paździo, ,,Wydawnictwa MAC Edukacja” oraz karty pracy ,,SUPERSMYKI”. To pakiet materiałów dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci sześcioletnich, pobudzających ich naturalną ciekawość i wspierających rozwój kompetencji kluczowych.

,,MISIE” witają w Zerówce!

W tym roku nasza grupa będzie realizowała projekt edukacyjny ,,BOHATER TYGODNIA”. To projekt, którego celem jest wdrażanie dzieci do życia społecznego, budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach, podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności.

WRZESIEŃ:

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I 01-09 wrzesień ,,CO SŁYCHAĆ W PRZEDSZKOLU?”

 1. Żegnajcie wakacje! Witaj przedszkole!
 2. Nasze przedszkolne zasady.
 3. Przedszkole nie ma dla nas tajemnic.
 4. Rozmowy zabawek.
 5. W grupie siła.

II 12-16 wrzesień ,,JAK BYĆ SUPERBEZPIECZNYM?”

 1. Zawsze bezpieczni.
 2. Pierwsza pomoc.
 3. Zadowolone światło zielone.
 4. Zagrożenia wokół mnie.
 5. Wiem, jak być bezpiecznym.

III 19-23 wrzesień ,,JAKIE SĄ MOJE SUPERMOCE?”

 1. Wyginam śmiało ciało.
 2. Widzę, czuję, słyszę, smakuję.
 3. W krainie emocji.
 4. Moje zainteresowania i talenty.
 5. Trudne sprawy i łatwe rozwiązania.

IV 26-30 wrzesień ,,KIEDY PANI JESIEŃ OBCHODZI URODZINY?”

 1. Oznaki jesieni.
 2. Coraz mniej liści.
 3. Śladami jesieni w lesie.
 4. Jesienne eksperymenty.
 5. Jesienny ogród i jesienny sad.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI 12.09.2022

W ramach ,,Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka” odbyło się spotkanie, którego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się podczas drogi do i z przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu, zapoznanie z podstawowymi znakami drogowymi, zasadami bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz przekazanie wiedzy o innych zagrożeniach mogących je spotkać w życiu, a także przybliżenie dzieciom zasad funkcjonowania Policji jako instytucji oraz policjanta jako opiekuna i przyjaciela.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2022

Tego dnia wyruszyliśmy, by posprzątać teren wokół naszego przedszkola, humory dopisywały, wszystkie śmieci zostały błyskawicznie i dokładnie zebrane. ,,Misie” dobrze wiedzą, że dbanie o czystość naszej planety zaczyna się właśnie od dbania o najbliższe otoczenie!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022

Od rana nasza sala zapełniała się dziećmi w piżamach, porannikach, z poduszkami pod pachą. Czyżby ,,Dzień Przedszkolaka” ,,Misie” zamierzały przespać słodko na kocykach? Nic bardziej mylnego, tego dnia w naszej grupie odbyło się szalone ,,Piżamowe Party”! Wesołe zabawy ruchowe z poduszkami i kocami, a także ,,Piżamowa dyskoteka”, sprawiły, że nikt nie miał ochoty na drzemkę!

POWITANIE JESIENI 23.09.2022

,,Już Jesień liście złoci na drzewach w parku, lesie. Kasztany trzyma w dłoniach, jesienne kwiaty niesie…”. Przywitaliśmy Jesień wykonując dla niej suknię z jesiennych liści.