Wizyta w Muzeum Regionalnym w Stęszewie

25 lutego sześciolatki wybrały się do Muzeum Regionalnego w Stęszewie, aby na żywo zobaczyć, jakie tajemnice kryje historia naszego regionu oraz poznać zawody, które wykonywali dawniej stęszewiacy i czego do tego potrzebowali. Odkryliśmy też, jak dawniej wyglądały niektóre ze sprzętów domowych i jak się nimi posługiwano. Ta żywa lekcja historii niezmiernie nam się spodobała i obiecaliśmy, że nie była to nasza ostatnia wizyta w tym niezwykłym miejscu!

Pożegnanie Pani Dyrektor

20 lutego nasza grupa wraz z resztą społeczności przedszkolnej wzięła udział w uroczystości pożegnania naszej Pani Dyrektor Bernadety Smelka, która przez ponad 30 lat pilnowała, by przedszkole było nam jak drugi dom. Pożegnania- trudna rzecz! Wiemy o tym i my, którzy również już niedługo opuszczą mury przedszkola. Pani Dyrektor raz jeszcze dziękujemy za to, że była, wspierała i dbała o nas!

To bal, przedszkolny bal!

W 17 dzień lutego weszliśmy tanecznym krokiem a to wszystko za sprawą ostatniego już przedszkolnego baliku karnawałowego. Do balu skrzętnie się przygotowalismy- udekorowaliśmy naszą salę, nadmuchaliśmy chyba tysiąc balonów, przygotowaliśmy stroje i… niecierpliwie czekaliśmy. I doczekaliśmy się! Ostatni przedszkolny bal przeszedł do historii. Na pewno na długo zapadnie nam w pamięć!

Tłusty czwartek

„Oliwa sprawiedliwa- zawsze na wierzch wypływa”. Sprawdziliśmy! To prawda! Dlaczego właśnie dziś? Bo sprawdzaliśmy też, skąd wzięła się nazwa „tłusty czwartek”. Bawiliśmy się więc w eksperymenty z użyciem oliwy. A na koniec- degustacja pączków z lokalnej cukierni. Mniam!

Walentynki

Wiadomo nir od dziś, że 14 dzień lutego to święto zakochanych. Miłość to dla sześciolatków jeszcze duże słowo, ale mamy już przecież swoje sympatię, więc świętowaliśmy i my! Po lekturze walentynkowej historii wykonaliśmy kartki, którymi z wielką radością się wymieniliśmy. Bo przecież walentynki to dzień i tych, którzy po prostu lubią być razem!

Mikołajki

6 grudnia to data wyjątkowa dla każdego dziecka- małego i dużego. Dla nas tym bardziej, bo były to nasze ostatnie przedszkolne Mikołajki. Nauczyliśmy się piosenki o Mikołaju, ozdobiliśmy sale, nauczyliśmy się, jak robić łańcuchy z papieru i czekaliśmy. W końcu przyszedł i zostawił nam piękne upominki. Zostaną nam piękne wspomnienia