Om du letar efter karlek online ar oddsen stora att du anvander Tinder

Om du letar efter karlek online ar oddsen stora att du anvander Tinder

10 tips forut att skapa effektiva Google -annonser till en liten budget

Denna valdigt populara dejtingapp har vuxit till att absolut dominera natdejtingscenen sedan den slapptes 2012. Manniskor anvander Tinder pro att finn naturlig karlek, finn ett datum och till och med enkom pro att ringa vanner. Det ar sa valdigt latt aven. Svep at hoger, svep at vanster … det ar ungefar jamstalld flyktig att anvanda som Candy Crush! Men i det arme fallet ar ”crush” -delen en aning mer meningsfull.

For dem som minsann anser allvar med att bega matchningar finns det stadse mojlighet att aktualisera fran grundtjansten till en av de hogre nivaerna, som Tinder Plus eller Tinder Gold. (Kolla in det arme artikel ifall de olika nivaerna fran premium Tinder -tjanster forut mer information.)

Tinder Gold introducerades forsta gangen i och det ar forut narvarande den hogsta nivan pa Tinder som allmanheten kan abonnera gallande. Tinder Gold tar Tinder Plus -tjansterna (Passport, fler SuperLikes, en gratis manadsforstarkning) och lagger till mojligheten att direkt veta vad brukare har tyckt om dig.

Istallet for att behova zappa igenom hundratals bilder som godatenow gillar manniskor, blott vanta pa det magiska ogonblicket, kan du bara vanta och kika vem som sveper pa rak arm gallande dig och darefter avgora om du vill matcha dem pa rak arm eller ej. Det ar en bra funktion som tar avsevart av gissningarna ur matchning, for oss som ar superupptagna och ej villiga att vara limmade gallande vara telefoner!

Baksida av underben ar fordelen med Tinder Gold?

Tinder Gold erbjuder dig obegransade likes, en gratis Boost per manad, Passport -funktionen (som later dig forandra din sate pa rak arm i Tinder istallet pro att behova hacka runt med ditt operativsystem gallande din telefon), fem gratis Super Likes per dag, resurs att dumpa ater svepningar, mojligheten att fortiga din alder och ditt stracka, mojligheten att hantera 10 toppval per dag och funktionen tycker om du. (I den har artikeln kan du se en uppdaterad lista ovan dessa funktioner.)

”Obegransat gillar” talar for sig personligen. Du kan svepa at hoger sa ofta du vill och kommer aldrig att plocka slut. ”Superlikar” ar forut de situationer nar du verkligen uppskattar utseendet pa nagon och vill att de amna veta det kungen ett stort satt. Tinder Boost skickar din profil till finemang fran bunten i dack med dina potentiella matcher, vilket okar chansen att bli vald.

Med Passport -funktionen kan du justera din sate till varenda som helst i varlden, nar som helst du vill, sa att du kan interagera med manniskor utanfor ditt allmanna omrade. Mojligheten att ”spola retur” ar en jatte- behandig funktion som later dig angra en oavsiktlig svepning, sa lange du ”spolar ater” innan du gar vidare till eftertradande person. Med funktionen Toppval kan du Supergilla upp till 10 toppval per dag gratis.

Tinder Gold -funktionen ”Gillar dig” later dig se vem som inneha svept pa rak arm gallande dig redan utan att du behover svepa kungen dem forst. Pa sidan ”Gillar dig” i din profil kan du kika allihopa som inneha svept direkt kungen dig. Det ar den kortaste av genvagar och inneha gatt mycket bra med anvandarna. Ifall du ar en anvandare i en storre stad kan funktionen ”Gillar dig” fordroja din svepningstid till sekunder ifall dagen, samtidigt som du fortfarande far medel till all mojliga matchningar i din narhet.

Visas Tinder Gold kungen din profil?

Den stora fragan allihopa staller: kan andra konsument kika att du har Tinder Gold? I din egen version fran appen, nar du sveper at hoger kungen nagon pa sidan ”gillar dig”, visas ett liten guldhjarta bred deras profil. Detta har fatt manniskor att fraga ifall detta lilla guldhjarta ar synligt for den andra personen. Svaret kungen det ar tack och lov nej: du ar den enda som kan delge att du anvander Tinder Gold direkt.