Nar man inneha registrerat sig som brukare kungen ombeds man att fylla i sin anvandarprofil

Nar man inneha registrerat sig som brukare kungen ombeds man att fylla i sin anvandarprofil

Produktiv av anvandarprofil

Det man ska skapa har ar helt spartanskt att rus i en bit information ifall sig jag sa att andra anvandare kan lite en perception om hur du ar som person.

Du borjar med en fotografi skildring av dig allena som bland annat inkluderar om du har baby, användbar referens om du roker/dricker, civilstand och en aning ifall ditt utseende. Tillika kan du tata i vilken utbildning du inneha och livssyn. Vidare amna du ordna dina intressen pro annorlunda don kungen en skala fran 1 till 5, dar 1 ar lite intresserad och 5 ar mycket intresserad.

Till foredome uppmanas man att rus i avta intressen pro musik, motor/mc och praktik. Nar man gjort det amna man ga kvar till att inordna olika egenskaper hos sig sjalv pa samma fason som intressen.

Dessa ar egenskaper som spontanitet, oberoende, envishet och blyghet. I sista steget amna man anteckna en portratt presentation av sig allena dartill hur sa man soker efter gallande . Vi antaga att det kan besta en bra forslag att fylla i dessa rubriker, en bra skildring kan namligen gripa uppmarksamheten hos en person som kanske passar just dig.

har minsann satt ett minimikrav gallande att beskrivningen av dig allena tvingas besta minst 50 indikator lang, det tycker vi ar bra. Ett sadant minimikrav sakerstaller att du faktiskt tvingas placera dig ner och kontemplera en aning kungen va som ar typiskt forut just din personlighet, och kan darmed ge till att handla ett gott intryck kungen andra brukare av denna ambete.

Profilbild

Det ar valfritt ifall man vill ladda upp en profilbild gallande . Men vi har sett en hel del statistik som visar att man borde ha en profilbild forut att klara kungen dejtingfronten.

Det ar naturligt att likadan galler samt ifall man enkom ar ute efter vanner och ej en partner. De flesta tycker att det ar roligt att ha ett ansikte pa de man umgas med, och det kanns nog tryggare forut de flesta att traffa nagon som de vet hur denne ser ut.

Medlemsavtal och anvandning av personuppgifter

Det finns ingen bindningstid kungen , och medlemskapet loper sa lange du ej avslutar det. Aldersgransen pro att skapa en profil kungen ar 15 ar.

Ifall det skulle infalla nagra oforutsedda misstag eller tekniska problem i forbindelse med tillampning av , ar leverantoren ej ekonomiskt ansvarig for detta. ar ej heller ansvariga for information eller innehall som medlemmar kungen plattformen kan kungora.

Man ar aven allena chef for den kontakt man valjer att borja med andra medlemma galler pa otaliga andra dejtingsajter, sa skiljer sig ej speciellt jatte- i det avseendet.

Det ar forbjudet att skapa falska anvandarprofiler gallande , och det ar ej heller tillatet att bega reklam forut andra tjanster eller produkter modern gallande sajten. Det ar darmed t.ex. inte tillatet att skapa reklam forut en enormt bra ryggsack eller vandringsbyxor nar man ar hett kungen .

En inradan fran en brukare till en annan borde dock sannolikt ga bra. Stotande innehall, t.ex. fran sexuell egenskap, ar inte tillatet pa . Allihopa som blir medlemmar gallande sajten forpliktar sig att upptrada respektfullt mot andra konsument. Kika medlemsavtalet gallande for fullstandiga krav.

Nar det galler skotsel av personuppgifter samlar bland annat in foljande information om dig: personuppgifter (detta sker vid in registrering), kommunikation med andra anvandare av tjansten, splittring fran bilder och slutligen den profilinformation du uppger.

registrerar samt vissa uppgifter automatiskt: nar du senast loggade in och oversikt over vilka profiler du har besokt. Om du skulle bega en handling som ar olaglig enligt lagen, kommer dartill din IP-adress vara loggad.