Maste man ha tinder gold pro att se matchningar

Maste man ha tinder gold pro att se matchningar

Brukare under 28 ar betalar lite, anvandare over 28 ar betalar avsevart. Plus ar minsann premium, men guld ar massor battre. Och om du vill atnjuta det pa rak arm med en gang amna du satsa pa Platinum! Eller utfor du det? Vi ska prova kasta lite blond sa att du inte tappar huvudet nar det galler Tinder-kostnader.

Fran start de goda nyheterna: Tinder ar generellt sett ganska billigt och du kan konsumera otaliga funktioner gratis. Detta inkluderar framfor allt de principiell funktionerna som att svepa, matcha och racka meddelanden. Men om du vill ha mer behover du antingen ett Tinder Plus-, Gold- eller Platinum-medlemskap.

Plus och Gold ar himla jamstalld varandra, och bred forsta anblicken kan man undra varfor det ens finns tva varianter har. Lat oss ta av med Tinder Plus-medlemskapet forut tillfallet.

  • Skilja obegransat med likes
  • Valj din omrade ohindrat med ditt pass
  • Visa din profil bara pro de kvinnor du uppskattar
  • Ingen reklam
  • 5 Superlikes per dag gratis
  • Revise your last swipe if you made a mistake
  • Boosta din profil i 30 minuter (1 gang per manad)
  • Begransar din profils synlighet

Kostnaden varierar genast beroende pa din alder och hur lange du valjer abonnemanget.Om du bestammer dig forut att forbinda dig pro enkom en manad och ar ovan 28 ar forntida kommer du att lite en kostnad gallande (fran och med maj 2021) 16,49. Om du daremot valjer 12 manaders Tinder Plus och ar kvar 28 ar mossig betalar du en engangsavgift pa 80,04 euro.

Ifall du ar under 28 ar blir det billigare. Du betalar enar pro manadsmedlemskapet 3,91 euro och forut arsmedlemskapet 31,44 euro (fullkomligt).

Tinder Gold innehaller alla funktioner fran Tinder Plus. Dessutom finns det dock tvenne annu en funktioner som amna gora matchmaking enklare for dig. Du kommer att klara av kika dina basta likes, och du kommer samt att lite ett direkt kungorelse nar du inneha fatt ett like.

Och va kostar det? De ar ganska avsevart dyrare om man jamfor med den lilla uppgraderingen. Forut Tinder Gold betalar du som anvandare ovan 28 ar for den enda manaden redan 27,49 euro. Ifall du valjer att teckna ett arsmedlemskap betalar du 129,72 euro. Om du ar yngre an 28 ar betalar du 7,99 euro for en manad och 47,88 euro forut 12 manader. En betydelsefull diskrepans inte fri kungen din alder!

Ett nytt tillagg nyligen ar Tinder Platinum, en annan uppgradering Belizian kvinnor fran ditt medlemskap. Du kan enbart valja Platinum om du redan inneha ett Tinder Plus- eller Tinder Gold-abonnemang. Exakta kostnader har an ej slappts fran Tinder. Det ar dock omigen aldersberoende och pundare fran ditt tidigare medlemskap baksida av underben kostnaden kommer att bli.

Men baksida av underben ar poangen med Platinum-funktionen i sjalva verket, och ska du dramt till har? Med Platinum far du gallande att anteckna till intressanta personer tillika om de inte inneha gett dig en Like. Darutover kan du kika till att du visas maximal upp i listan for dina matchningar.

Maste man ha tinder gold pro att kika matchningar

Den forsta funktionen har kritiserats hart av vissa Tinder-anvandare. For fram till nu inneha Tinder fungerat sa att du enkom kunde ringa meddelanden fran nagon ifall du forr hade gillat dem. Genast kan du dock samt lite mail fran personer som du nog inte ens uppskattar.

Fragan ar felaktigt stalld i och med det ej finns nagot vanligtvis genmale. Fragan borde besta: Ar det vart det for dig att skissera ett medlemskap gallande Tinder? Pro det beror helt pa vad du sannerligen letar efter.

Soker du ett engagerat affar? Vill du bli betuttad och bidra allting? Enar ar Tinder mojligtvis oratt portal for dig.

Om du daremot vill traffa manniskor fran ditt omrade, kanner for att chatta, vill swipa, bidra superlikes och inneha alla val, kan det vara vart att satsa i Tinders premiummedlemskap.

Forut den klassiska Tinder-anvandaren ar Tinder Plus fullsatt tillrackligt. Men om du ar under 28 ar kostar inte ens Tinder Gold namnvart mer pengar. I det har fallet kan du plocka de tva specialfunktionerna och valja Gold-abonnemanget.

Varje uppmarksam kungen: Det blir riktig billigt sarskilt ifall du valjer att ga pro 12-manadersabonnemanget. Det dyraste ar stadse enmanadsversionen, oavsett din alder.

Det rader delade meningar ifall det nya Tinder Platinum. Ar det vart den extra kostnaden pro tvenne nya funktioner? Visa oss stalla fragan at andra hallet. Ifall en person ej inneha gett dig ett „digga” har hen nog en skal till det. Nog ar du inte hennes ganska, du ar forut forlegad, pro ung eller helt spartanskt inte trevlig. Det kan intraffa och det ar principen med Tinder.

Men genast, tack vare Tinder Platinum, ifall du inneha gallande att skicka meddelanden till den har personen anda, hur sa hoppas du da kungen? Att hon angrar sitt beslut att inte ge dig ett „gilla” och nu tycker att du ar fantastisk fastan allting? Sannolikheten ar sma.

Givetvis tvingas du personligen avgora om det ar vart kostnaden forut dig. Men i de flesta fall, om du ej har nagot megaargument pro varfor du ar den basta matchningen i appen aven utan en Like, kommer meddelanden utan en Match inte att ledsaga dig ofta langre.

Generellt sett ar kostnaden forut Tinder billig, forutsatt att du ej ar aldre an 28 ar. Tinder sorterar sin malgrupp himla hart har.

Det ar valkant att aldersfokus ligger mellan 18 och 25 ar. Alla som ar over 28 ar faller utanfor snittet. Som en effekt fran detta plikt dessa medlemmar avlona mer alldenstund de ar svarare att matcha. Sa, for forlegad forut Tinder? Ej pro alderstigen, men ej langre i ratt demografisk grupp. Inte helt rattvist, men matt kontra priserna for andra portaler ar aven kostnaden forut Tinder-anvandare kvar 28 ar fortfarande ganska rimlig. Sa ifall du mycket anvander Tinder ar det definitivt vart investeringen!

Va ar nagra bra val till Tinder?

Har ar var oversikt ovan de basta apparna forut att bli kar eller forut att ha glatt pa underlang sikt.