Hur man avbryter Tinder Plus kungen iOS (iPhone och iPad)

Hur man avbryter Tinder Plus kungen iOS (iPhone och iPad)

Harifran vill du publicera kungen ”Prenumerationer”, vilket kommer att ladda en lista kvar all prenumerationer som ar anslutna till ditt Google Play-konto. Beroende pa hur otaliga frekvent prenumerationer du inneha gallande ditt konto kan den arme sidan vara fylld med dussintals appar, eller nog enkom ett par.

Oavsett, blada igenom listan tills du hittar varenda Tinder ar listad och tryck pa valet. Du far par annorlunda option: avbryt och fornya. Uppdatering later dig byta ditt kreditkortsbetalningssatt (du kan hantera ditt Play-saldo, ditt Google Wallet-saldo, kredit- och betalkort och Paypal), men for den har handledningen letar vi efter ”Annullera” alternativet.

kissbrides.com klicka på länken nu

Alternativt kan du aven helt spartanskt leta i Play handelsbod efter Tinder, finn appen i dina listor, skrida till appens sida, tryck gallande ”Hantera prenumerationer” och kompression darefter pa ”Avbryt”. Bada metoderna kommer att astadkomma likadan foresats, och ingen fran dem tar sarskilt lang tid.

Du kan aven stoppa din prenumeration fran vilken dator som helst som ditt Google-konto ar inloggat kungen, med likadan metoder som beskrivs ovan men kungen Google Plays personligt webbplats. Rulla ner i den har listan tills du kommer till ”Prenumerationer”, dar du ser Tinder Plus listad.

Ditt Tinder Plus-konto kommer att fortga att vara aktivt till slutet av den aktuella faktureringsperioden nar ditt konto atergar till ett ”Tinder Free”-lage.

Blada genom din kontoinformation tills du kommer till prenumerationslistan och valj ”Hantera”

Sa bekymra dig inte om ditt konto ej tvart atergar till gratisversionen; det ar normalt. Du kan nar som helst abonnera gallande Tinder Plus upprepa om du valjer att aterga till tjansten.

Detaljerad som Android har manga alternativ for att knysta upp din Tinder Plus-prenumeration, sa inneha iOS och App Store. Oavsett ifall du vill sluta ditt konto fran din iPhone eller iPad, eller fran din stationara datamaskin som kor iTunes, ar det spartanskt att avsluta din prenumeration med bara nagra enkla steg.

Initiera med att ga kvar till Google Play webbplats tryck darefter gallande ”Konto” kungen sidomenyn

Vidga App Store fran din startskarm och scrolla hela vagen till botten av appsidan. Har hittar du nagra olika val forut installningar och kontoinformation.

Belastning pa ditt Apple ID, tryck pa ”Visa Apple ID” och logga in med ditt losenord pro att kika din information.

Fran din lista over aktivt prenumererade appar, kompression pa Tinder fran listan och valj ”Avprenumerera” eller stall in reglaget i iOS for ”Auto-fornyelse” till avstangt sits.

Prenumerationslistan i App Store bor presentera slutdatumet pro din prenumeration pa din skarm om du har valt att avsluta din prenumeration pa Tinder Plus forr.

Du kan sluta din tjanstebaserad med Tinder Plus via iTunes gallande vilken datamaskin som helst, sa lange ditt konto ar inloggat pa iTunes. For att igangsattning, vidga iTunes kungen din Mac- eller Windows-dator och tryck pa ”Konto” fran menyraden pa Mac eller overst i programmet pa Windows.

Kungen din kontosida, korrekt som vi tackte oerfaren med iOS App Store, hittar du ett alternativ for dina kontoinstallningar. Under den har rubriken ser du en upprakning over dina nuvarande prenumerationer.

Valj den har listan genom att pragla pa ”Hantera” langst ner kungen skarmen. Finn Tinder Plus-listan, kompression pa ”Avsluta prenumeration” och bekrafta darefter ditt option.

Med Tinder Plus inaktiverat gallande din telefon kan du aterga till en vanlig Tinder-upplevelse utan att behova betrycka dig forut manadsavgiften. Alternativen ar undangomt typ korrekt, men nar du bra vet var du kan hitta dem ar det en snabb och enkel process att ga genom.

Om du bestammer dig for att du missar funktionerna som erbjuds av Tinder Plus – som Rewind, Passport och nagra extra superlikes – kan du ateraktivera din prenumeration nar som helst via sjalva appen, sa ifall du andrar dig och vill aterga till ’ aven ar det spartanskt att ateraktivera ditt konto.