Du ser sjalv att det minsann inte ar sa svart att generera ett bra kort

Du ser sjalv att det minsann inte ar sa svart att generera ett bra kort

Ifall ditt nuvarande kort inneha faktorer fran „no-go”-listan ar det bara att experimentera det och byta det. Du kommer att bli forvanad kvar hur mycket antalet traffar kan forandras uppat.

Fyll galleriet med minst fem bilder

Varje gang ifragasatter brukare hur massa bilder det i sjalva verket gar att plocka pa Tinder. Och i princip 50 procent av profilerna inneha bara en enda bild. Fullstandig pro lite, darfor du inte sager nagot med den.

Visa da dig sjalv med den

En bra riktlinje ar fem bilder (medraknad din profilbild). Det ger dig till fyllest med mojligheter att presentera en aning mer detaljer ifall vem du ar och vad du vill, men samtidigt ser du inte ut som en sjalvpromotor som forsoker bega foresats med 50 eller fler bilder gallande dig allena.

Undantagen din profilbild ar en bild med dina vanner (forutsatt att de samtycker) en bra koncept for galleriet. Det visar namligen att du ej ar en grinig ensamvarg, utan att du inneha ett vanligt och halsosamt socialt leva. (Lagg inte upp bilder pa ett folje killar som dricker eller bilder pa dig i berusat tillstand med roliga malningar).

Ifall du inneha en sarskild hobby kan du representera den med en galleribild gallande dig sjalv.Gillar du att cykla? Ta enar en bild kungen dig sjalv jamte din hoj. Alskar du din tradgard med de otaliga orkideerna? Sa att din motpart far ett forsta intryck av vem du riktig ar.

Inneha du ett sarskilt fangslande jobb som du kanner att du kan relatera till? Ar du ambulanssjukvardare, forsaljare eller tradgardsmastare fran passion? Om du alskar ditt goromal ar ett foto av dig nar du utfor det ett utmarkt komplettering till ditt galleri. Ifall du daremot ar mer benagen att tillbringa atta frustrerande timmar gallande kontoret varje dag och skulle amna foreta nagot helt annat, ska du ej valja en bild gallande jobbet.

Kidsen pa Tinder ar ett nopp. Men det ar en annan historia med husdjur. Du bor ej skilja ditt profilfoto med en valp, for enar hamnar fokus fran dig till den sota hunden. Men ifall din byracka, kisse-miss eller till och med reptil spelar en stor roll i ditt liv kan det vara en bra bygel att dividera ett foto med uppemot och foralskade pro att fa din match att bli hagad.

Gallande dejtingsajten be2 kan du hitta singlar i olika aldersgrupper och fran annorlunda samhallsskikt. Nej annonseras be2 ej langre aktivt och inneha eftersom forut narvarande mycket fa aktiva medlemmar. Inte att rada!

En faktum ar klar: Om ditt foto ar trakigt eller enkom ett flopp kommer ingen att lasa din profiltext. Pro du far blott profilbesokare ifall det forsta intrycket ar positivt. Men enar ar det an viktigare att det andra intrycket forblir jambordig bra forut att oka dina chanser.

Kika till att din stavning ar korrekt. Intet ar mer pinsamt an ifall du utfor tio oratt gallande fyra meningar. Detta kommer att skramma bort potentiella kontakter, fastan att det antagligen blott ar slarvfel.

Skriv ej en roman eller en blocktextoken, pro ingen kommer att lasa igenom det gallande Tinder Är romancetale en äkta webbplats?. Men enlinjers eller uttalanden som „rakna ut det” ar identiska olampliga. Fyra till sex valplacerade ordfoljder, ett kul citat, lite humor och du inneha genererat en fangslande text.

Skapa en cliffhanger. Slut din text med en fras eller en fraga som antyder att andra borde forfatta till dig.Om du vacker nyfikenhet kan du forvanta dig ett hogre antal meddelanden.

En sma inblick i din personlighet bor ges. Avsta dock garna fran att beratta ett CV. Ingen bryr sig om nar du gick i grundskolan eller om du en stig sjong i koren forut flertal ar darefter. Beskriv dig personligen och dina viktigaste egenskaper kortfattat for att presentera vem du faktiskt ar.