Inga matchningar gallande Tinder – Vad du amna bega

Inga matchningar gallande Tinder – Vad du amna bega

Chatbot Analytics 101: Viktiga matvarden att spara

Med all rimlighet, om du ej far nagra matchningar pa Tinder sa koper det ej ens ifall dig. Det ar mer troligt ifall din profil. Allihopa ar ej bekvama med att kranga sig sjalva eller kan skapa det med vilken handlag som helst. Det ar ofta mer troligtvis att det handlar om en skral profil an om allting du gor eller inte har. Den arme handledningen hjalper dig att forvranga det.

Tinder ar ledaren inom dejtingappen och den nuvarande kungen gallande kullen. Dejta har sa kan du producera det varje som helst.

Om du sveper men inte far matchningar och bor nagonstans med fler an tre Tinder-anvandare kan vi gora nagot at ??det. Med nagra profiljusteringar och nagra nya bilder kommer vi att overladda din profil och forhoppningsvis bidra dig flera fler matchningar i appen.

Det handlar inte om dig

Jag sa det i begynnelse men det ar vart att knysta det igen arme. Att inte na malet med Tinder har antagligen ingenting att bega med din fysiska eller psykologiska makeup, ditt arbetsplats, intjaningspotential, attraktionskraft eller nagot av det. Det kommer att inforskaffa kopiost mer ifall hur du har satt forbund din profil. Sa lange du kommer ihag det och ej blir nedstamd, kommer du att forma dig.

Innan du borjar byta din Tinder-profil foreslar jag att du skaffar en andra standpunkt. Ifall du inneha en kompis fran det kon du forsoker fresta som du litar pa, sporja dem va de tycker om din profil. Detta kan bidra ovarderlig lardom om hur sa du gor mankemang och hur du kan forfina det.

Aktualisera dina bilder

Allihopa dejtingappar koper om fonstershopping. Du ser en bunt med profilkort i appen och det forsta du utfor ar att titta pa bilden. Du kommer mestadels att svepa at vanster eller hoger rent kungen den bilden sa det ar dar vi borjar med din profiloversyn.

Ta en helt ny ordningsfoljd bilder. Gor dem av sa gall kvalitet du kan. Din huvudsakliga bild bor besta av dig ensam, kladd i nagot presentabelt, huvudsakligen vara huvud och axlar och le eller minst se glad ut. Komplettera bilder kan vara fran dig pa jobbet, pa en hobby, entusiasm eller som haller i en valp. Tydligen vinner valpar alltid sa lange det ar din valp och inte en du lanat till fotograferingen.

Om du kan, spendera en kunnig forut att ta dina Tinder-profilbilder eller minst lite nagon annan att plocka dem pa en kameratelefon av bra kvalitet. Selfies ser dalig ut. De ser ej grymma ut hur sa Instagram an tycker. Anvand ej filter heller. Av nagon sort.

Traff din Tinder-profil upprepa

Profilen kommer en fjarran sekund efter Tinder-bilder men den ar aven fortsattningsvis viktig. De flesta killar bryr sig inte ifall att lasa dem men flertal tjejer utfor det. Du bor gora din sa bra du kan for att dolja all dina baser. Inleda forfatta ner ideer och placera ihop nagra ovningsbios under loppet fran nagra dagar. Utveckla dem darefter till nagra fullstandiga bios.

  • Anvand humor om du kan.
  • Varje framat och aldrig negativ.
  • Namn alla intressen eller hobbies du brinner pro sa lange de ar ”normala” hobbyer.
  • Var honest och hitta inte kungen grejer.
  • Skriv, las, redigera, repeterande.

Kom ihag att du saljer dig jag arme sa utfor din bio optimist, skamtsam, fangslande och presentera lite personlighet. Vaderstreck det autentiskt och ljug ej, overdriv eller sag att du ar barnkirurg nar du inte ar det. Att visa dina hobbyer avrundar bilden lite och visar mer personlighet. Om du tycker om LARPing, namn det nog ej ifall du inte enbart letar efter en annan LARPer.

Fa en andra asikt

Ifall du lyckades hitta en kompis att undra deras asikt fran inledning, undran dem igen genast. Lite feedback kungen dina bilder och din profil och be om deras arliga asikter. Vi letar alla efter annorlunda grejer och det du postorderfru tycker ar attraktivt ar inte nodvandigtvis det som din malgrupp tycker ar attraktivt. Det arme ar din mojlighet att granska det.

Lite feedback, utveckla dina bilder eller profil med den feedbacken och kungora darefter. Du kan behova iterera den har processen nagra ganger tills det ar sa, men det kommer att besta vart det.

Komplettera din Tinder-profil helt

De flesta manniskor hatar lathet och ingenting avskracker potentiella matchningar mer an en slapp profil. Lagg till all fyra bilderna, fyll i din profil och utfor den sa bra du kan. Da tvungen du vanta och kika baksida av underben som hander.

Andra saker du kan producera

Du kanske vill beakta att resetta ditt Tinder-konto om du inneha anvant det ett tag samt. Den arme artikeln foreslar att du aterstaller ditt konto efter en ansenlig forandring eller nar du inneha svepat alla i ditt omrade for att resetta tinder-algoritmen. Det kan ej forodelse sa det ar vart att spana gallande innan du publicerar din nya profil.