Ni later mycket mycket saso „mi age intet battre att producera, sa lat oss raka varandra.”

Ni later mycket mycket saso „mi age intet battre att producera, sa lat oss raka varandra.”

Det blev mer eller mindre ideligen nobba eller nar mi fragade „vad gor ni idag afto, jag age inte ett dyft att producera idag „

Det ha ar icke berommand for henne, darfor att det gor henne mo din reservplan nar du icke inneha nagot annat att foreta. Du later behovande sam less, vilket ick befinner sig attraktivt. N fragar henne aven va hon gor, vilket astadkommer att ni later kontrollerande, vilket ni fortsatter tillsamman att styrka

N har redan absolut vilken

hon sa av och till foremal som „daligt laser, eller kolla pa televisionsapparat etc” betyder for mig, jag har outhyrd tidrym, skada jag valjer att ge u saken dar ALLE

Detta kommer ut sasom n bestamde pro henne att hon skulle spendera tid med dej snarare an att lasa sin bok. Hon ganska ej sta si med saken dar installningen. Mi befinner si inte forundrad slu hennes gensva, alldenstund mig direkt slapper dan allihopa saso visar nago tendens att antaga att de har riktig att forsta beslut til mej.

Ni ar ej blase n skall iaktt ett hinn. Ersatt beredvilligt med en annan forehavande, som att bowla tillsammans vanner eller nagot ovrig. Ni ber henne ut darfor at ni vill att hon skall finnas darbort samt vardesatta hennes naringsverksamhet (ick darfor att n ej har nagot forbattrin att producera). Tanken ar att n age en rabalder sam n bjuder in henne. Du pressar ej henne att saga jada; om hon uppg icke andras icke dina planer. Det later ick kontrollerande darfor det icke befinner sig det.

Forsavitt aktiviteterna involverar markli utav dina kompisar formedlar det ha likas betydande fakt mo henne n har vanner och n befinner sig inte mesig alternativt skams slut att dina kompisa mot henne. Det anser att ni vardesatter henne, att dina vanner att flyga dig tillsammans henne skulle besta acceptera, samt att pricka dina kompisar befinner si aven ok, do befinner sig ej otvattade krypningar, de befinner sig bara vanliga persone, n antaga att hon kommer att digga dem samt du antaga de kommer att tycka o henne.

Ifall hon uppge „nej, kommer hon hejd hemma samt studera ett bok”, kommande dag kan n sporja henne forsavitt hon tyckte forsavitt det (finemang mening forut de! du lyssnade! ) samt n kan pladdra ifall filmen du sag pa alternativ vad ni gjorde.

Nagot som ingen namnde befinner si att hon kan existera hejdlost introvert. Att forvalta introverta persone befinner sig ett substans ino sam pro sig, skada mi uppge enbart att de inneha ett viss antal ork per dag sam interaktioner tillsamman folk forbrukar saken dar energin ino nago takt sasom beror villi insatserna, kapacitet sta brak, mang manniskor krin osv. Nar energin tappats tvungen saken da introverta krulla sig hemma tillsammans en bok och ladda, samt speciellt ej omtanke. Forsavitt detta ar hennes nedgang vara tvungen ni anpassa darnast sam uppgrader din sporja.

Tank darnast om

Saken befinner sig nu att aven om vi har nagon fenomenal tid nar vi mota samt skriver var dag, sjalv borjar att miste intresset ehuru alltsamman promenerar pro savlig.

Ifall du ej ar att hava djupa filosofiska diskussioner alternativ andra typer itu diskussion sasom ni tycker om Extra resurser till fyllest for att halla de hagad, att betala kopiost tid va dag gallande att skriva at varandra kan resultera i trakiga och ointressanta smaprat forsavitt varandras vardag.

Smalltalk uppfyller icke ditt dialekt att lara berora varandra. Odla besiktiga dina konversationer samt test att estimera andelen smaprat gentemo rentav innehall (sasom pladdra forsavit fordom livserfarenheter, livsaskadnin, resor, forhoppninga, livsmal, arom osv.).

ditt engagemang stav henne. Nar du laser genom dina konversationer, ifall ni befinner si blaserad fran glomska, visa oss vara arliga, det titta inte ut sasom att det kommer att hamna i en valbehag langvarigt omstandighet.