Sa har installerar du Badoo pa din dator

Sa har installerar du Badoo pa din dator

Att redigera information om dig jag ar ganska spartanskt, det viktigaste ar att folja allihopa samhallsregler. Moderatorer kommer att kontrollera din blad, formarka nagra fran funktionerna i tjansten. Till exempel ar det strangt forbjudet att lagga upp barnfoton. filippinska för hustru Ett egenhet hos programmet ar processen med ovanlig verifiering med bistand fran ett foto. For att intyga kontots akthet plikt anvandaren langa sitt foto till administratorerna.

Att hitta en person i genom geografisk lage ar ett bra fason att finn en ny samtalspartner. Programmet kan hitta de anvandare som ar i det arme ogonblicketar i narheten av dig. Du hittar deras foton och profillankar i etrar som intressen eller alder. Med bistand fran en originell ljudmeddelande ger tjansten dig mojlighet att kanna till att systemet har hittat en duglig profil. En gratis funktion som kallas „Meeting” gor att killar eller tjejer kan initiera kommunicera med personen de uppskattar. Ifall du har blivit betygsatt fran en medlem fran motsatt kon och smaker sammanfoll far du ett kungorelse.

PC -applikationsfunktioner

Badoos PC -app ar en multifunktionell post. Med assistans fran fliken „Dating” kommer kontoinnehavare att kunna finn vetenskapliga register over alla personer som inneha registrerats. Kungen sidan med namnet „Personer i narheten” kan du hitta personuppgifter om konsument som ar varda dig. I vissa fall returnerar sokresultatet en profil kvar man eller kvinnor som bor i din stan. Det ar avsevart relevant att ett personligt fotografi ar molnfritt och snyggt. Nar allt kommer omkring ar det efter att ha tittat gallande fotografierna som en potentiell vapenbroder kommer att klubba om han ska igangsattning annu en kommunikation med dig eller ej.

Med hjalp av Badoo kan allihopa aven posta en video eller foto till en annan konsument i privata meddelanden. Manniskor soks automatiskt, enligt all givna parametrar. Allihopa garanteras precis till sekretess. Programmet ar helt gratis, du kan utvaxla ett obegransat antal tecken dagligen.

Fordelar och nackdelar med applikationen

Ifall du vill ladda ner Badoo till din datamaskin maste du bekanta dig med allting funktionella funktioner. Brukare markerar mycket fol:

  • Ett stort antal unika registrerade brukare. Publiken vaxer alltid!
  • Internationell status. Du kan spartanskt bekanta dig med folk som bor gallande en annan kontinent.
  • Palitlighet och fullkomlig forvissning. Dina personuppgifter kommer att skyddas helt.
  • Kul granssnitt, mojligheten att selektera ett av 20 sprak.
  • Autentisering fran all konton.

Trots allt positivt inneha Badoo nagra mindre nackdelar. Gratis version programmet kommer att besta nagot samre an den betalda analogen. Till foredome kommer du ej att kunna rankas forst i den globala sokningen efter folk. Annonsbanderoller, som inte kan tas bort eller stangas, stor ocksa.

Badoo utvecklades ursprungligen exklusivt pro mobiltelefon enheter. Men du kan spartanskt installera programmet gallande din dator med emulator BlueStacks. Pro att bli underkand programmet kungen en datamaskin tvungen du folja den exakta algoritmen forut atgarder:

  1. Ladda ner BlueStacks -filen och folj sedan installationsprocessen.
  2. Inleda programmet och skrida sedan till.
  3. Indicera namnet gallande programmet „Badoo” i sokfaltet.
  4. Installera programmet gallande din dator.

Du kan aven hantera alternativt satt installation. Ett sarskilt arkiv finns gallande var webbplats. Den innehaller file.ark och instruktioner. Darfor ar det valdigt spartanskt att handla allt riktig.

Sammanfatta

Badoo ar en bra app som du kan bruka forut att fa ett stort antal nya bekantskaper. Det finns intet overflodigt har, ett hogkvalitativt och valutvecklat granssnitt kommer att underlatta kommunikationen.

Hundratusentals tjejer och pojkar har redan gjort sitt alternativ. Det unika soksystemet pro geolokalisering fran samtalspartners kommer ej att overge oberord nagon konventionell anvandare. Raka manniskor som bor i ditt grannskap.

Du kan antrada chatta just nu! Att ladda ner Badoo gallande din datamaskin ar typ spartanskt, pro detta maste du installera BlueStacks eller oppna ett unikt arkiv med en .ark -fil. Palitlighet, sakerhet, frank kommunikation ar de obestridliga fordelarna med denna tjanstebaserad.

Badoo innehaller redan mer an tvahundra miljoner riktiga profiler, sa du kan enkelt hitta en partner forut kommunikation och chatta med honom i en generell chatt eller igangsattning en mer personlig korrespondens. Presentera andras konton och teori dig mer ifall dem.

Anvandaren bor nu fullgora sin profil. Enligt statistik har personer som inneha lamnat sa kopiost information om sig personligen som mojligt grymt populara sidor. Du kommer alltid att lite nya dejtingerbjudanden.