Hurda karl angrar „gilla” pa karna Tinder-konto

Hurda karl angrar „gilla” pa karna Tinder-konto

Nar ni anvander dejtingapplikationer som t.ex tinder, kan vi hitta oss sjalva tillsamman faststallande som vi fattade frams skad som vi senare vill utrota. Det ha ske vanligtvis nar vi gillar en bruten personerna som visas forut oss kungen saken dar fordom namnda plattformen darfor att stota, skad vi age gjort det fran fadas alternativt odl angrar vi det fullkomligt spartanskt.

Itu denna syfte, speciellt om det befinner sig nagot som befinner si obekvamt stav dig alternativt kan bli det och n vill backa, kommer vi att beskriv hur man angrar gilla-markeringar pa centru tinder-konto. Kungen odla metod, postum all vara instruktioner, behover ni inte langre frukt att innehava gett e „gilla” som ni inte ville hava alternativ saso n fran nagon syfte angrar.

Baksida av underben sker nar ni uppskattar e annan?

Innan ni forklarar hurdan herre angrar gilla-markeringar gallande mitt tinder-konto ni borde tanka gallande att likes betyder att n tycker om den andra personen eller att dom passar det ni letar efter. Villig odl satt, nar den andra personen astadkommer detsamma och skanke de sin jambordi, ifall du bagg age gett det stav varandra, va dejtingapplikationen kallar matcha, vilket samtidigt kommer att bringa upp forut nya valmojlighet, sasom t.ex tillverka en konversation igeno direktmeddelande.

Det tvingas fasten tas med i berakningen att nar det innefatta likes finns det nagon fraga sasom ager nagon limit i incident itu att ni anvander gratisalternativet, alldenstund ni i odla kollapsa kommer att upptacka att ni inneha ett mangd dagliga likes som n kan bidra , nagot saso inte ske tillsammans den betalda versionen, vilket utfor att n kan bidraga obegransade likes.

Hur skanke herre „gilla” kungen Tinder?

Forsavitt n vill kanna till hurdan hane ger likes pa tinder Du bor minna att det finns markli kli att folja som befinner sig skilda bundenhet villig om n utfor det fran din smartphone alternativ om n gor det av skrivbordsversionen. fore du forklarar hur hane angrar gilla-markeringar kungen centru tinder-konto, Vi berattar hurda de ges:

Gallande smartphonen

om n vill bidraga tycker om till nagon annan person a Tinder via din smartphone, va du behover bega befinner si att konfigurera dina sokinstallningar, sa att n gallande det ha taktik kan kora aldern gallande de folk ni vill traffa, aven konet alternativ avstandet som de kan hittas av dig.

Darfor at bega det ha maste ni namna ditt konto tinder genom mobilapplikationen promenera n at ikonen stav din imag nar n befinner si mode-riktig. Nu tvingas n kora verktyget installningar, saso kommer att existera darbort ni kan halka darfor att selektera stracka, kon samt aldersintervall.

Nar ni inneha konfigurerat allting detta kan ni begynna betrakta do annorlunda profilerna, odla bidraga gillar mot do du foredrar. Darfor att bidraga dem ditt „gillande” samt darfor att kunna tillverka en anknytning at nagon annan individ, ar det nodvandigt att du tar beaktande at att n kommer att veta foreta det pulserande i hjartat gront alternativt igenom att botten up till hoger. I handelse av att n upptacker att saken da andra personen tidigare inneha gett dej nago jambordi, kommer n att betrakta hur den meddelar de gallande skarmen att det onskade resultatet ager intraffat matcha.

I desktopversionen

Aven om det befinner sig tvattakta att dom majoritete konsument anvander Tinder a sin smartphone och tillsamman mobilappen odla finns det do saso foredrar att foreta det av sin p. I dett fallet liknar proceduren den forr, darfor att det forsta du behover gora ar att ga in gallande Tinder-webbplatsen for att logga in.

Nar ni inneha gjort det, baksida av underben n behover handla ar att bege sig mot din anvandarprofil for att skrida mo verktygen sam installningar, dar ni kan utse alder, villig vilket stracka n kan finna dina mojliga anslutningar och konet gallande dom personer ni befinner si intresserad fran att motas.

Nar du har konfigurerat Sokinstallningar Du kan skrida mo huvudsidan, darbort du kan fortga att bidraga Jag uppskattar mot alla profiler som intresserar dig igenom att klicka villig gron karnpunkt. Igen, som i mobilversionen, om det sammanfaller att nago annan individ forr har gillat de, kommer du att kika e popup-fonster darbort n kan begynna en konversation med den personen.

Hurdan karl angrar likes gallande karna Tinder-konto

Nar du inneha sett ovanstaende ar det dags att forklara hur man angrar gilla-markeringar pa centrum tinder-konto, nagot ni kan tarva vara medveten om forsavit ni age gillat en image bruten fel alternativ absolut enkelt darfor att ni age andrat dej. Forsavit du inte vet hur ni gor det ger vi de samtliga instruktioner darfor at utfora denna behandling.

A natet

Det bo ni kanna till i princip det finns inget alternativ att angra nagon like, darfor att det ej befinner si ett val stav dem saso anvander programmet fria. Men forsavitt du har e felaktigt nar du skanke ett jambordi behover ni inte bekymra dej, eftersom det befinner si superb att dumpa det samt bortse det.

Det kan faktiskt skick tillsammans att vanta villig att den andra personen skal anpassa, ifall det ske, och i odl fall kan du helt latt omatchade, saso forsavitt ingenting hade hant och ingen mojlighet mot forbindelse.

Men ifall du anvander appen av din p sam ni har Tinder gagna, Gold alternativt Platinum inneha ni chans att bega det ga tillbaka och angra motsvarighet. Ni behover enkom bege AsianBeautyOnline krediter sig at profilen sam klicka kungen den gula pilikonen vad ni hittar i saken dar

Fran appen

I foreteelse av att du ansluter fran mobilappen bord n veta att processen befinner si densamma saso forsavitt n astadkommer saken da a skrivbordsversionen, det vill beratta Du kommer icke att klara av angra din jambordig gallande Tinder forsavitt ni anvander saken dar i gratisversionen.

N kan emellertid foreta det om ni ager e fran dess betalversioner sasom ar allman pro Tinder fordel, guld och platina. I dessa kan ni flanera mot profilen och klicka pa saken dar gula pilen.